فرد ویلسون و مراحل خطر سرمایه گذاری

امروز فرد ویلسون از مراحل خطر سرمایه گذاری در پروژه سخن واسه ما میگه.

فرد ویلسون، یکی از قدیمی ترین سرمایه گذاران در شرکتای موفق مثل توئیتر، Tumblr Zhenqa, Kickstarterه که از روش شرکت خود Union Square Ventures به سرمایه گذاری در این شرکتا پرداخته. فرد ویلسون در وبلاگ خود در مورد مراحل خاص جفت و جور مالی پروژه ها صحبت کرده که امروز نگاهی به اونا میندازیم:


فاز تشکیل دهنده سرمایه گذاری

ویلسون باور داره که جفت و جور مالی در سرمایه گذاری فقط پوله که از روش اون می تونین محصول خود رو تولید و در بازار عرضه کنین. سرمایه گذار از روش انتخاب بازار مناسب می تونه چک کنه که این محصول توانایی موفقیت در بازار کار رو داره یا نه (شکست می خوره). بیشتر این مرحله زمان زیادی واسه اثبات موفقیت و ایده خود از روش وسایل موجود نیازمند نیس.

  • مرحله سرمایه گذاری A

پس از موفقیت پروژه در مرحله سرمایه گذاری و نقطه تولد اون؛ نوبت به ایجاد یک تیم کاری می رسه که واسه کار و کاسبی تون لازمه. یک تیم کاری به شما در رشد محصول و رسوندن اون به بازار مورد هدف کمک می کنه. این مرحله رو می تونین با گسترش مشتریان، و رشد کارکنان شرکت و تقسیم کار و کاسبی در تیم تخصصی خود اندازه گیری کنین.

  • مرحله سرمایه گذاری B

در این مرحله از بودجه، ویلسون باور داره که باید از تیم کاری خود استفاده کنین تا بازار کار مورد هدف رو تحت کنترل خود قرار داده و تمرکز کنین. با پیروی از بازار و حرکت رقبای خود کنترل بازار رو به دست بگیرین. مراقب فرصتا و تهدیدات آینده در شرایط بازار کار باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   استفاده از هوش مصنوعی در کار و کاسبی واسه پیش گرفتن در رقابت

  • مرحله سرمایه گذاری C

در این مرحله پروژه یا شرکت به مرحله ای از ثبات می رسه و چشم انداز روشنی از سود و در اومد رو به دست میاره. اگه پروژه به شکل صحیحی تأسیس نشه به این مرحله نمی رسه و شکست می خوره.

به چه دلیل بخش مالی به چند بخش تقسیم می شن؟

(تخم مرغا رو همه با هم در یک سبد نذارین ) سرمایه گذار نمی خواد همه سرمایه خود رو در یک پروژه سرمایه گذاری کنه. چون ممکنه پروژه شکست بخورد و سرمایه خود رو از دست بده. پس سرمایه خود رو در چندین پروژه سهیم شید.


 

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید