قبل از شروع درس جدید مروری داریم بر دروس گذشته:

در بین امواج اگه می دونین، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستن. یکى از راه هایی که ما رو به هدف نزدیک می کنه مرور مراحل هدف با یک نظم زمانى خاص در حالت آلفا ه.

رابطه تجسم خلاق و خط زمان

این نظم زمانى که ما به شکل دلیل و معلولى، تصاویر رو کنار هم می چینیم و تقدیم حضوتون می کنیم، براى ضمیر ناخودآگاه معنی داره. اون بدین وسیله، برنامه ریزی می شه که ما رو به هدف مون برسونه. ؛ اگه به یاد داشته باشین یکى از ویژگیای تجسم خلاق، رعایت کردن رابطه دلیل و معلوله.

یکى از ویژگیای تجسم خلاق، رعایت کردن رابطه دلیل و معلوله.

 

تجسم خلاق و خط زمان
رابطه تجسم خلاق و خط زمان – طرح درس اختصاصی آقای محمد کریمائی (مرآت)

 

این مرورى بود به جلسات قبل؛ اما در مورد تجسم خلاق و خط زمان مطلب ً جدیدى رو می خوام ارائه دهم، خوب دقت کنین: در تصویرسازی ذهنى قوانین زیادى داریم که یکى از مهم ترین اونا:

Associate and Dissiciate ه. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

associate یعنى خود احساس **** dissociate یعنی دیگه احساس

براى درک فرق این دو به یک مثال متوسل میشیم:

  • خود احساس

حتماً تا به حال فیلمبرداری کردین! وقتی که در محیط هستید، اشیا و افراد رو می ببینن، اما چهره خود رو نمی ببینن! چون خودتون در محیط هستید و دوربین دست شماس. به این حالت که خودتون در محیط حضوردارید،خوداحساس می گیم.

  • دیگه احساس

شما دو نفر هستید!! یکى در محیط و یکى بیرون از محیط به عنوان ناظر! یعنى چهره و اندام خود رو از فاصله چند متری می تونین ببینین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تکنیکای فروش و دلیل موفقیت اونا

—–

ما در هدف سازی به هردو روش لازم داریم. گفتیم که ضمیر ناخودآگاه زمان رو به شکل یک منحنى درک می کنه. یک منحنى که تموم اتفاقات مثبت و منفى زندگى ما رو بر روى اون منحنى می چیند. به صورت تصاویر ذهنى! این تصاویر ذهنی ممکنه شفاف یا کدر باشن.

بستگى به شرایط احساسى ما در اون زمان داره! مثلاً اگه روز اول مدرسه براى کسى روز سخت و دلهره آوری بوده، تصویر اونو به صورت کدر یا سیاه و سفید می بینه. و اگه اولین بار که سوار دوچرخه شده، روز خوشحال و هیجان انگیزی بوده باشه، تصویر اونو به صورت رنگى و شفاف می بینه. فهمیدین؟

ببینین که سیستم ضمیر ناخودآگاه چقدر پیچیده و عجیبه! اون متناسب با شرایط احساسى ما به تصاویر ذهنى، خاصیت می بخشه. این کدها براى اون شناخته شده هستن و ً بر مبناى اونا، زندگى ما رو پیش می بره.


 

یک مثال واقعى: فرض کنین که یک نفر میخواد ازدواج کنه.

من به عنوان یک مشاور NLP به دو چیز دقت می کنم:

١- تصویر اون از ازدواج داراى چه ویژگیایی ست؟ کیفیت این تصویر چیجوریه؟

٢- این تصویر، بر روى منحنى خط زمان، حدوداً در کجا قرار گرفته؟

متأسفانه در هردو مورد اشکال وجود داشت!

  1.  اون از این موضوع تصویر خوبى نداشت.

یک تصویر کدر و مبهم که هنگام تجسم اون دچار اضطراب می شد.

  1. تصویر ازدواج رو در گذشته می دید.
دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید