رازهای موفقیت کارآفرینان برتر در مقالات زیاد بررسی شده، در این پست هم به بیان ۴ راز از بهترین آفرینانی که تا الان بدنیا اومدن بیان می شه.

 

 

 

رازهای موفقیت

۱- گروه های کوچیک می تونه از گروه های بزرگ جلو بزنه

گروه های کوچیک تر، فقط مهارتای چندگانه و مهارتای افزایش رو پیشنهاد نمی دن. با دیدگاه های چندگانه ی که بیشتر تحت انتخابای شخصی هر کدوم از اونا تاثیر قبول می کنه. این دیدگاه ها بیشتر می تونن تیم رو از زوایای زیاد نزدیک پروژه حفظ کنن.

کارکنان خود رو تشویق کنین تا گروه های کوچیکی تشکیل داده و وظایف رو در بین خودشون بشکنن. بخاطر داشته باشین که یک دست صدا نداره! از رازهای موفقیت کارآفرینان و لیدرهای برتر استفاده از گروه های کوچکه.

مطلب پیشنهادی: درسای کارآفرینی بیل گیتس ویژه شما

 

 

۲- بیشتر به داخل نگاه کنین

دلیل انجام دادن کاری که الان انجام می دید چیه؟ به چه دلیل مشتریان شما باید اهمیت دهند؟ داستان برندتون چیه؟ مردم شاید به برند و خدمات شما واسه نجات پیدا کردن لازم نداشته باشن اما هنوزم با کسب وکار شما تجارت می کنن چون اهمیت میدن. اونا از داستان شما حمایت می کنن و به مأموریت شما اهمیت میدن تا موفق شید.

تبلیغات مک بوک اپل، در رأس داستانای خلاق قرار داره. جمله پایانی (شعار) مکِ اپل در سال ۲۰۱۶ اینجور بود: ما واسه انجام دادن غیرممکنا شروع کردیم.

مردم به چه دلیل اپل رو بهتر می دونن؟ چون باعث می شه احساس خوبی رو در خود تجربه کنن. اعتماد به نفسی رو به من و شما کم کم تزریق می کنه که میتونیم غیرممکن  با کالاهایی قشنگ با کاربرد آسون، فتح کنیم.

۳- یاد بگیرین که قدم بزنین

ورزشا ثابت کردن که با جفت و جور کردن وضوح، جمع آوری افکار و روی کار اومدن راهکارهای خلاقانه و جدید، مهارتای تصمیم گیری رو بهبود می بخشن. در محیط کاری شما، همیشه می تونین پیاده روی سریعی رو به هنگام لازم انجام بدین. پس پیشنهاد می کنیم که کارکنان تون رو هم تشویق کنین که از جا برخاسته و پاهاشون رو کش دهند و کمی قدم بزنن. حتی می تونین در وب سایتای آنلاین با همکاران به بازی آنلاین بدین. شاید فکر کنین که اینا کمی بیرون از عرف هستن اما واقعیت اینه که می تونن وضوحِ موردنیاز بیش تری رو اضافه کنن.

 

مطلب پیشنهادی: اهمیت تشویق کارکنان واسه داشتن تناسب اندام و حفظ سلامتی

۴- شفاف بودن کلید اصلیه

شرکت پوشاک Everlane مثال خوبی از قدرت شفافیته. خیلی از شرکتا، سازنده ها، تولیدکنندها و بقیه منابع رو واسه مصرف کننده معلوم می کنن اما شرکت Everlane از اونم به عمیق تر رفته و قیمتای قطعات، اجزای سازنده، حمل و نقل و … رو به همراه هزینه واقعی این محصول واسه فروش اعلام میکنه.

با به اشتراک گذاری این جزئیاتِ لازم، شرکت Everlane هم مصرف کننده و هم درآمد جذب می کنه اینجوری مصرف کنندگان هم داستان شرکت رو با دوستان شون سهیم می شن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رابطه موثر چیه؟ رابطه موثر به چه فرآیندی می گن؟

 


عادتای صاحبان کسب وکار موثر باید شناسایی شه و بقیه مردم و مدیران بهتره در صدد ایجاد این عادتا در خودشون برآیند.

 

 

عادتای صاحبان کسب وکار

۱- به اندازه ای پردل و جربزه هستن که بتونن خطر کرده و مرتکب اشتباه شن. اونا می دونن تنها کسی که شکستنمی خوره همون آدمی ست که جربزه کافی واسه تلاش کردن نداره. (که همون خودِ شکسته)

۲- از این جور رازهای موفقیت کارآفرینان صبور بودن اوناس. زمان خود رو روی میانبرها صرف نکنین. میانبرهای موفقیت، از دو جهت موجب شکست شما می شن:

  • خیلی میانبرهای کمی هستن.
  • هیچوقت به یک موفقیت با معنی ختم نمی شن.

بجای اینکه بدنبال میانبرها بگردید به دنبال یک راه ثابت شده و مستقیم تر باشین.

۳- اونا آدمایی صمیمی هستن. اگه می خواین که مردم با شما رابطه برقرار کنن، اونا هم باید احساس راحتی از انجام این رابطه داشته باشن. بعضی از صاحبان کسب وکار دورند. یه سریای دیگه خیلی تُندند. موثرترین راه، گرم بودن و صمیمیته.

 

۴- اونا آگاهانه گوش میدن. با دقت گوش میدن تا یاد بگیرن و بفهمن. اونا به مشتریان شون هم گوش میدن. اونا به بازار خود گوش میدن. اونا فهمیدن که هرچه بیش تر بدونن تصمیمات بهتری در پیش می گیرن. این به اونا اجازه میده تا اجناس بهتر، سرویس بهتر و پیامای بازاریابی قدرتمندی بسازن.

۵- اونا مفیدند.

۶- اونا می دونن که می تونن موردانتقاد و یا بی توجهی قرار بگیرن. هیچ حد فاصله متعادلی وجود نداره. هر تصمیمی که در پیش گرفتن می کنین یا به برجسته تر شدن کسب وکارتان کمک می کنه یا باعث می شه در خفا بمونه.

۷- از این جور رازهای موفقیت لیدرهای موفقاینه که همیشه حرفی واسه گفتن دارن. اگه می خواین با مشتریان و بازار در رابطه بمونین باید بطور منظم، با یک چیز به درد بخور روی کار بیایید. خبرنامه، بلاگ یا پادکست راه های ثابت شده ای هستن که واسه رسیدن به اون کمک می کنن. با نشون دادن این موضوع که، شما بطور منظم ایده های مفیدی رو به اشتراک می ذارین؛ اعتمادِ بازار رو حتی قبل اینکه با شما سخن بگن جلب می کنین.

۸- اونا به یک آموزش در تموم دوره زندگی متعهدند.

۹- اونا رهبری رو نشون میدن. رهبری چیزی ست که شما نشون می دید. رهبری چیزی نیس که خودتون، پیش خودتون اعلام کنین. یک عادتِ در حال پیشرفته. درباره هر کسی که عنوان رهبر داره، خوب فکر کنین و با دقت آزمایش کنین.

۱۰- اونا به زمان خود ارزش میدن. زمان، مهم ترین کمک دهنده ی شماس و هنوزم خیلی از مردم تسلیم اون هستن. از زمان خود مراقبت کنین. اگه مراقبت کنین، زمان کافی واسه انجام همه امور مهم روزمره دارین.

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید