رسیدن به موفقیت می تونه با انجام بعضی کارا ساده تر شه. تلاش کنیم این راهکارها رو پیدا کنیم تا جاده موفقیت هموارتر شه.

 

 

 

رسیدن به موفقیت

همیشه شرایطی پیش میاد که خیلی چیزها طوریکه برنامه ریزی کردیم پیش نمی رن و بعضی وقتا هم شکستای غیرمنتظره به طرف ما جمله میارن. بعضی وقتا هم فرصتا به طرف ما بین و ما اونا رو ندیده می گیریم. تا الان فکر کردین که در اینجور شرایطی چی می تونه به شما کمک کنه؟

ما گروهی داریم که به اصطلاح MasterMind یا همون نبوغ فکری و فکر بکر می گیم. معتقدیم که اینجور گروهی می تونه در این شرایط خاص به ما کمک کنه تا از دریچهای متفاوتی نگاه کنیم و در آخر بتونیم بهترین عکس العمل لازم رو از خود بروز دهیم. این گروه فکری نه تنها واسه به اشتراک گذاری ایده ها و اهداف تونه بلکه می تونه راهکارهایی رو واسه موفق تر شدن پیشنهاد بده. یعنی، گروه فکری MasterMind می تونه رو راست؛ عکس العمل اتفاقاتی که در زندگی برامون می افتن رو بگه.

این گروه می تونه ۴ تا ۶ نفر رو شامل شه. حتماً هم قرار نیس همه تو یه شهر باشین. این روزا با گسترش راه های ارتباطی می تونین دوستان و همگروهیای خود رو از سراسر جهان پیدا کنین. به شرطی که با شناخت و اعتماد کافی صورت بگیره!

سه راه حل ساده اما موشکافانه واسه شما پیشنهاد می کنم که تا بتونین واسه ایجاد اینجور گروهی دست به کار شین. امیدوارم به درد بخور باشه.

اگه تجربه ای در این نوع گروه ها دارین که دوست دارین به اشتراک بذارین یا دوست دارین موردی رو به لیست اضافه کنین در قسمت نظرات انتهای صفحه با ما در بین بذارین.

 

۱- هدف کلی رو دریابید

اگه در مراحل ساده واسه ایجاد یه گروهِ حمایت کننده واسه خود هستید خیلی با اهمیته که هدف کلی رو دریابید.

مثلا، این گروه شما قراره روی جنبه ی شخصی چیزها تمرکز کنه یا روی مسائل تخصصی؟ موضوع خاصی واسه این گروه افراد هست؟

تنها چند سوال هست که با پرسیدن اونا می تونین از اهمیت گروه خبردار شین. درک کردن هدف کلی از ایجاد این گروه، یک روند اجباری ست که باعث می شه همه چیز در راه درست قرار بگیره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   درسای بازاریابی محتوا از رباتا

۲- با دقت انتخاب کنین

کاندیداهای بالقوه واسه گروه نبوغ خود انتخاب کنین. شک نداشته باشینً می خواین افراد حاضر در گروه تون، اشخاصی مثبت، باانگیزه و سختکوش باشن که واقعاً عزم شون رو هم جزم کردن تا وضعیت زندگی شون رو بهتر کنن..

تصور کنین که گروه نبوغ خود رو تنظیم کردین. زمانی رو مشخص می کنین تا با اونا گردهم آیید. بعد می بینین در بین شما کسی هست که همیشه اخبار بد رو از همه جا تعریف می کنه و احساسات منفی در گروه بوجود میاره. حتی بدتر از آن کسی ست که هدف یا رویای شما رو که با گروه به اشتراک گذاشته اید کوچیک و خار می شمارد. باید با دقت افراد رو انتخاب کنین تا دچار اینجور شرایطی نشید!

۳- بطور منظم قرار بذارین

یکی از چیزایی که نبوغ ایجاد می کنه دیدارهای منظمه. اصلاً نباید اینطور باشه که به سختی همدیگه رو ملاقات کنین یا خیلی کم تنها با یکی از اونا صحبت کنین. خواه دیدارها و صحبتاتون ماهانه باشه، خواه هفتگی و یا هر سه هفته! مهم اینه که مطمئن شید بطور منظم جلسه برپا می کنین.

Matt Mayberry یکی از سخنرانان و استراتژیستای برتر میگه: “گروهِ من از آدمایی تشکیل شده که همه تو یه شهر زندگی نمی کنن اما اجازه نمی دیم که این فاصله ما رو از ایجاد این جلسات منظم بازدارد. حتی تماسا و کنفرانسای دسته جمعی (بصورت غیرحضوری) هم می تونه راه حل خوبی باشه. فقط مهم اینه که هر کدوم از اعضای گروه، هر طور که شد در جلسه حضور بهم رساند. خواه حضوری، خواه مجازی!

تشکیل یه گروه مبتکرانه می تونه واسه زندگی شما کارای شگفت انگیزی بکنه. دیدگاه های جدیدی رو روبروی شما می گشاید. هر روز که میگذره امتیازات داشتن یه گروهِ حمایت کننده رو از دست ندین!

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید