مرکز تجاری ایران در اروپا

رئیس مرکز تجاری ایران در اروپا (اتحادیه اروپا) از حضور هیات تجاری مجارستان در مهرماه در ایران خبرداد و گفت: جذب سرمایه گذاری خارجی، گفتگو روبرو، تجار ایرونی و مجارستانی و امضای تفاهم نامه دنبال می شه.

شاهرخ میرزا حسینی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از راه اندازی مرکز تجاری ایران در اتحادیه اروپا با مجوز سازمان پیشرفت تجارت ایران خبرداد و گفت: کمک به پیشرفت صادرات ایران در موردای جور واجور، انتقال تکنولوژی و واردات علم و جذب سرمایه گذاری مثل اهداف راه اندازی مرکز تجاری ایران در اتحادیه اروپاه. جدا از اینکه اینکه این مرکز به عنوان بازوی دولت در مراودات تجاری بخش خصوصی با اروپاییا وارد عمل شده تا بهترین شرایط رو واسه همکاری مشترک ایران و اروپا جفت و جور کنه.

رئیس مرکز تجاری ایران در اتحادیه اروپا اضافه کرد: جذب سرمایه و سرمایه گذار خارجی به داخل کشور به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی مثل فعالیت هاییه که این مرکز انجام میده و بر این پایه یک شرکت مطرح آلمانی هم که در مورد معدن فعالیت داره، همراه با چندین زیرمجموعه خود، به زودی راهی ایران می شن تا بتونن در بخش معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری مشترک داشته باشن.

اون گفت: هم اینکه در یک اقدام نو و زیر نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت همایش معدن و صنایع معدنی ایران در زوریخ به زودی برگزار می شه و تلاش داریم که بتونیم فرصتای سرمایه گذاری ایران در میدون معدن رو به سرمایه گذاران خارجی و اروپاییا معرفی کنیم.

میرزاحسینی، از برنامه ریزی واسه پذیرش ده هیات تجاری از طرف بخش خصوصی در ایران خبرداد و گفت: واسه هماهنگی بیشتر بخش خصوصی و انعقاد قراردادهایی که به نفع دو طرفه، مشاوران خارجی رو به ایران آوردیم تا بتونیم به یک زبون مشترک واسه گفتگو با اروپاییا برسیم. جدا از اینکه اینکه وب سایتی طراحی شده تا اطلاعات تموم پروژه ها و فرصتای سرمایه گذاری ایران در اختیار اروپاییا قرار گیرد و تموم پروژه های آماده پذیرش سرمایه گذاری خارجی رو در هر استان کشور معرفی و اطلاعات اونو در اختیار سرمایه گذاران خارجی بذاریم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   جذب و حفظ استعداد با هزینه های کم، چیجوری ممکنه؟

رئیس مرکز تجاری ایران در اتحادیه اروپا از نامه نگاری مستقیم با اتاقهای بازرگانی کشورهای اروپایی و اتاقای منطقه ای واسه تبادل هیاتای تجاری خبرداد و گفت: ما به عنوان بازوی سفارتخانها در بخش خصوصی کار می کنیم و تلاش داریم تا رابطه بخشای خصوصی دو کشور رو با هم برقرار کنیم.

اون گفت: مشاورهای ساده واسه هر دو طرف گفتگو کننده مجانیه و اگه قرار باشه در مراحل بعدی، از مشاورها استفاده کنن، باید هزینه اونو متقبل شن، اما در عین حال یکی از مشکلات سازمانها و وزارتخانهای ایرونی اینه که ادبیات و سبک تجارت با اروپاییا رو بلد نیستن، اما بخش خصوصی خوب زبون مشترک با طرفای خارجی خود داره و پس می تونه در جذب سرمایه موفق تر بکنه.

به گفته میرزاحسینی، قوانین خوب و مدرن سرمایه گذاری در کشور هست که بدیش اینه خوب واسه طرفای خارجی آگاهی رسانی نمی شه و پس جدا از اینکه اینکه تلاش داریم امتیازات قانون سرمایه گذاری و تجارت خود رو به اروپاییا معرفی کنیم، پیش نویسای قراردادی رو هم بین ایران و اروپا تهیه کردیم که بتونیم در اختیار هر دو طرف بذاریم.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید