راه اندازی کار و کاسبی

آرزوی خیلی از مردم اینه که شغل روزانه خود رو آزاد کرده و به دنبال راه اندازی کار و کاسبی خودشون برن.

اینجا لازمه بدونیم که خیلی از افراد موفق، شغل روزانه خود رو تا وقتی که کار و کاسبی خودشون رو تونستن به یک جایگاه موردقبول برسانند ادامه دادن! شاید کسائی که این تجربه رو داشتن احساس خاص این شرایط رو بهتر بفهمن.. اگه جزو این افراد هستید می تونین تجربه های شخصی خود رو با ما در بین بذارین.

شک نداشته باشینً دوره زمانی تغییر از کارمندی به کار و کاسبی شخصی سخت و پراسترس هستش. خصوصاً وقتی که از شغل خود لذت نبرده و قادر به ترک اونم نباشین!

آرزو و خواسته ی شما خیلی با اهمیته. اما به تنهایی واسه ایجاد تغییر (از موقعیت کارمندی به صاحب کار و کاسبی بودن) کافی نیس! اینکه قادر باشین انگیزه خود رو در طول این روند حفظ کنین خیلی با اهمیته. چون این حالت رکودی ممکنه خیلی راحت در شما اتفاق افتاده و باعث شه که تمایل تون رو به ادامه راه از دست بدین.

امروز می خوایم فعالیتایی رو بررسی کنیم که شما رو در این راه همراهی کنه. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

  • یک دلیل روشن، شفاف و قانع کننده واسه خود ارائه بدین

اولین و مهم ترین مسئله “چرایی” ماجراست. یعنی به چه دلیل می خواین این کار رو انجام بدین؟ شاید انگیزهای زیاد و متفاوتی داشته باشین. مثلاً استقلال مالی داشتن می تونه یک بخش از قضیه باشه. شاید دوست دارین خودتون رئیس خودتون باشین. زمان آزاد بیشتری داشته باشین. شاید هم دلتون میخواد در منزل در کنار خونواده زمان بیشتری رو سپری کنین و … دلیل تون هر چی هست، واسه خود روشن داشته باشین. حتی باید درنظر بگیرین که در شرایط سخت (که ممکنه دچار شید) چه چیزایی شما رو به تمرکز برمی گردونه؟ چه چیزایی روحیه ی شما رو در رسیدن به آرزوهاتون تقویت می کنه؟ اونا رو بشناسین و در شرایط ضرورت به وسیله خود یا بقیه به خود القا کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ERP چی رو در کسب کار اصلاح می کنه؟

  • خودتون رو وقف رویاهاتون کنین

تمایل داشتن به انجام یک کار با “خود رو وقف کاری نمودن” ً متفاوته. زمانی که شما خودتون رو وقف رسیدن به آرزوهاتون می کنین به این معنی ست که پایبند هستید و خود رو مجبور به رسیدن میدونید. تموم حولوحوش کار مربوط به شماس و شما در زمان رویارویی با سختی و مشکلات، خودتون در جهت بهبودی وضعیت تلاش می کنین. ساکت نمی مونید! بی توجهی نمی کنین! چون این آرزوی شماس نه کسی دیگه!

 

  • واسه کار و کاسبی خود، یک چشم انداز شخصی مشخص کنین

در کار و کاسبی تون به دنبال چی هستید؟ به این سؤال فکر کنین. ببینین که در طول یه سال از کار و کاسبی تون چه می خواین؟ جواب این سؤالا رو کتباً بنویسین. با دقت بوده و به جزئیات ً فکر کنین. این افکاری که واسه آینده خود دارین باید به “زمان حال” و با جزئیات کامل در دفترتان نوشته شن. یه روز ایده آل کاری خود رو در کار و کاسبی تون توضیح کنین. چه فعالیتایی رو انجام می دید؟ کارکنان و مشتریان تون چه کسائی هستن؟ درآمد ماهیانه ی کار و کاسبی تون چقدره؟ و … اینا می تونه بعضی از سؤالایی باشه که باید جواب شون رو همین الان در دفتر خود یادداشت کنین.

این چشم اندازه های روشن رو هر صبح و شب، با صدای بلند واسه خود تکرار کنین. این کار بر تمرکز شما کمک زیادی می کنن. به یافته های کار فکر کنین. با تمرکز کردن بر یافته های، شما روز به روز میتونین که هر گونه افکار منفی (که احتمال افزایش اون هست) از شما دور شه.


مقاله در رابطه: هدف سازی و ضمیر ناخودآگاه


 

  • به گروه هایی با هدف “همفکری” ملحق شید

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید