رزومه کاری و اشتباهاتی که در اون مرتکب شدین رو همین امروز اصلاح کنین!

 

 

اشتباهات رزومه کاری

رزومه کاری که واسه استخدام به شرکتا ارائه می دید فقط یک کاغذ بی ارزش نیس که اطلاعات کاری، تجربیات، و مهارت شما رو داشته باشه! بلکه واسه موسسه مورد توجه به معنی یک سند واسه ضمانت شماس. ممکنه واسه نوشتن این رزومه مرتکب اشتباهاتی شید که در این پست روشای درست نوشتن یک رزومه رو واسه شما توضیح میدیم.

 

زیاده روی در نوشتن اطلاعات شخصی و تجربیات سابق

از نوشتن اطلاعات شخصی مثل شماره تلفنای خانوادگی، نام مدرسه دبیرستان، تاریخ تولد و … دوری کنین. یک رزومه خوب کاری شامل، مختصری از اطلاعات مهم، نام و نام خانوادگی و یک ایمیله. شاید نوشتن کسب و کارای سابق در رزومه بی فایده باشه به ویژه اگه کار قبلی شما با کار جدیدی که در نظر گرفتید یکی باشه! در این صورت شاید تاثیر منفی رو تو ذهن خواننده رزومه باقی بزاره. در نام بردن کارای سابق خود بزرگ نمایی نکنین مثلا اگه مسئول بخشی از یک ساختمون تجاری بودین احتیاجی نیس نام مدیر خود رو ذکر کنین. فقط به نام کار سابق خود براتون کافیه با نوشتن اطلاعات اضافه فقط خود رو در موقعیت بدی قرار می دید.

 

مطلب پیشنهادی: ۵ دروغی که نباید در رزومه کاری بنویسین!

اشتباهات املایی، جزئیات زندگی

اشتباهات املایی در رزومه از بدترین خطاهایی ست که یک فرد می تونه مرتکب شه. این اشتباه یک تاثیر منفی تو ذهن خواننده رزومه باقی گذاشته و شما رو فردی تنبل در تصور اون نشون میده. اگه می خواین بقیه بدونن کار و کاسبی تون براتون مهمه از اشتباهات املایی جلوگیری کنین. تنها یک اشتباه املایی باعث می شه فرصت موفقیت رو از دست بدین. جزئیات تفریحی و زندگی خود رو در رزومه ذکر نکنین!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راهکارهایی واسه ایجاد یه گروه حمایت کننده جهت رسیدن به موفق

صاحب کار و کاسبی آینده شما علاقه ای به خونده علایق شما مثل تماشای فوتبال، گوش دادن اخبار و … نداره به جای اینجور علایقی از رابطه اجتماعی خود با بقیه توضیحاتی ارائه بدین. در رزومه خود دلیل ترک کار و کاسبی گذشته خود رو ذکر نکنین! چون واسه شما به عنوان یک امتیاز منفی اتخاد می شه. تلاش کنین از کارای مثبت دیگه اطلاعاتی ارائه بدین.

 

مطلب پیشنهادی: چیجوری رزومه خود رو با تغییرات سریع بهتر کنیم؟

طراحی بد رزومه و زیاده روی در نوشتن یک ایمیل

با زیبایی و دقت رزومه خود رو طراحی کنین تا چهره زیبایی تو ذهن خواننده بر جای گذارد. در طراحی رزومه هم زیاده روی نکنین تا تاثیری منفی روی ذهن مدیر آینده شما نداشته باشه. نظم یک رزومه، اساسی ترین نکته موفقیت در نوشتنه. ایمیل خود رو با نامای بازیگران، یا شخصیتای کارتونی و … در رزومه قرار ندین. به نوشتن یک ایمیل اکتفا کنین. با خطی قشنگ و روشن نوشته خود رو تکمیل کرده تا یک رزومه بدون اشتباه رو به مدیر خود ارائه بدین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید