رفتار روزانه مدیر با کارکنان

واژه هایی شگفت انگیز از بین مهم ترین وسایل اداره ها واسه کارمندان موفق شرکتا، اگه مدیریت شرکتی کوچیک یا بزرگی رو در دست دارین پس بدونین بقیه درباره اون چیزی که می گین قضاوت می کنن. واژه هایی که هر روز باید از لباتون بیرون شه تا کارکنانی نمونه مثل خودتون داشته باشین رو واسه شما توضیح میدیم.

۱- الان وضعیت اینه

بقیه دوست دارن اون چیزی که اتفاق میفته رو بدونن. هنگام بروز وضعیت بی نظم تموم ماجرا رو واسه تیم خود توضیح بدین. با مخفی نگه داشتن وضعیت شما خود رو از دانستن ایده ها و راه حلای کارمندان تون محروم می کنین، با این کار کارمندان شما احساس بی ارزش بودن کرده و به شما اعتماد نمی کنن. کارمندانتان رو در دایره خود حفظ کنین.

۲- نقشه اینه

یک رهبر باید بتونه کار و کاسبی خود رو به شکل صحیحی کنترل کنه. تلاش کنین تصمیماتی استراتژیکی رو بگیرین تا پشت این تصمیمات بایستید. تیم شما باید بدونه شما قراره اونا رو به کجا و چیجوری برسونین، هم اینکه لازمه قادر باشین از کلمه ” نه” استفاده کنین خصوصا در بحرانایی که با نقشه شما موافقت نداره.

۳- به چی لازم دارین

کارمندان شما نیازمند اون هستن که شما از همه دید به اونا اهمیت داده و موفقیت اونا رو بطلبید. اگه تلاش می کنین پروژه جدیدی رو با اونا شروع کنین تلاش کنین توانایی فردی اونا رو تا آخر وجود به کار بگیرین اگه به ارزشای اونا اهمیت نذارین قادر نباشین از توانایی اونا واسه کار و کاسبی تون بهره ببرین.

۴- به من بیشتر از حد لازم بگید

کارمندان خود رو کنجکاو کنین تا بدونن شما دوست دارین ایده های جدیدی رو درباره کار و کاسبی به شما بگن. به بقیه بذارین تبادل نظر داشته باشن، با آروم بودن تون به بقیه اجازه می دید نظرات و تفکرات خود رو ارائه دهند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بنز اولین خودرو با تهویه دی‌اکسید کربن رو تولید می کنه

۵- ارزشامون رو به یاد داشته باشین

شما نمی تونین روی شونِه کارمندان خود بایستید و کارکرد اونا رو واسه شرکت خود ببینین. اما می تونین به اونا یادآوری کنین تصمیماتی رو بگیرن که شما و بقیه به اونا افتخار کنین. پس ارزشای مشترک کار و کاسبی تون رو واسه کارمندان تون مشخص کنین.

۶- من به شما اعتماد دارم

اگه نمی تونین به کارکنان تیم خود اعتماد کنین، لزومی نداره اونا در تیم شما باقی بمونن. شما حتی در شوخی کردن با اونا هم باید اعتماد رو بوجود بیارین به این صورت اونا میفهمن چقدر به اونا اعتماد کردین و این باعث بهره وری بهتر کسب و کارشون می شه. هم اینکه تیم شما  باید مطمئن باشن که می تونن به شما اطمینان کنن و تکیه بعضی وقتا خوبی براشون باشین پس به وعدهایی که به اونا می دید عمل کنین.

۷- میتونیم چیزی که رو که بهتره انجام بدیم

یکی از سخت ترین و حساس ترین چیزی که در رهبری کار و کاسبی هست فشار آوردن به تیم خود و خواستن خواستهایی ست که بالاتر از آن چیزی باشه که از اول خواستار اون بودین. وقتی که کار مثبتی انجام میدن اونا رو تشویق کنین حتی وقتی که نتونن کاری که خواستین رو بکنن بازم اونا رو تشویق کنین این به این معناست که شما حتی در شکست هم کنار اونا هستید.
با کارمندان خود جشن بگیرین این راه حل رو خلق نکنین که جایزه کار بزرگ، کار کردن اضافه س کارمندانتان دنبال جایزه دیگری هستن. این باعث می شه رضایت بیشتری رو داشته باشن.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید