رمز موفقیت کارآفرینی

تا به حال در مورد رمز موفقیت کارآفرینی مطالب زیادی منتشر شده ولی امروز ما می خوایم در مورد رمز موفقیت کارآفرینی ای صحبت کنیم که کمی عجیب بنظر می رسه، ولی یک حقیقت محضه. با ما همراه شید.

! باید خنده دار شید !

از همون روزای اول دبستان فهمیدیم، هیچی مثل خندیدن بقیه به ما، دردناک نیس.

هیچکی نمی خواد سوژه خنده بقیه باشه، ولی واقعا این موضوع بده؟ واقعا سوژه خنده بقیه شدن اینقدر خراب کننده س؟

این جوکا رو شنیدین که یکی میخواس موشک پنهونی بسازه و بفرستد فضا؟

یا اون شخص که میخواس در بحران شرکتای اینترنتی شرکت هواپیمایی جدیدی بسازه ( که سخت ترین نوع صنعته )؟

 

صبر کنین، اون جوک رو چیجوری! که یک دیوونه میخواس ۶۵۰ کیلومتر مربع باغ پرتقال بخرد تا چیزی بسازه که اسمش رو گذاشته بود ( شادترین جای دنیا ) ؟ مسخرهه، نه؟

بازم در حال خندیدن هستید؟!

دیگه نخندید، بیشتر مردم وقتی بحث پروژه های اسپایس – ایکس ، جت بلو و دیزنی لند پیش می اومد، به دلایل اشتباهی می خندیدن. با این حال وقتی همه چیز گفته شد و پا گرفت، حدس بزنین خنده آخر به کی رسید؟!

وقتی قرارداد باربری ایستگاه فضایی فرامرزی ناسا با الون ماسک بسته شد، میلیاردا بار خندید !

پروژه جت بلو که در سال ۱۹۹۹ شروع شد، یکی از تک و توک خطوط هوایی بود که بعد از یازده سپتامبر سود داد و دیوید نیلمن دو میلیارد دلیل (همون دلار ) داشت واسه خندیدن!

والت دیزنی ۵۱۵ میلیون بار به هر شخصی لبخند زد که وارد دیزنی لند شد، جایی که واقعا شد سرزمین شگفتیا ( حتما یک سر به اونجا بزنین، حتی ۵۰ ساله هم که باشین، بازم وقتی از درب بیرون میشید یک لبخندی روی لبانتان هست، این یعنی موفقیت دیزنی لند).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خانوما در کار و کاسبی موفق تر از آقایان هستن؟

 

همونطور که گاندی گفت، مردم روزای اول شما رو ندیده می گیرن، بعد به شما می خندن، بعد با شما جنگ می کنن و در آخر، این شمایید که برنده میشید!

بذارین یکی دیگه از سوژهای خنده رو برملا کنیم ، وقتی به هموطنانش گفت می خواد برود آمریکا به اون خندیدن، وقتی اعلام کرد می خواد قهرمون مستر المپیا شه، به اون خندیدن، عوضش اون بود که هفت بار به اونا خندید.

وقتی با اون لهجه خنده دار و غلیظ اتریشی اش اعلام کرد میخواد بزرگترین ستاره فیلمای دنیا شه بقیه از خنده ریسه رفتند ، در زمان سلطنت فیلم (ترمیناتور) بیشترین دستمزد رو نسبت به کل بازیگران تاریخ گرفت .

وقتی خود رو نامزد انتخابات فرمانداری کالیفرنیا کرد، خنده بقیه بند نمی اومد. کل راه صندوق انتخابات رو خندیدن و به اون رای دادن!

شاید به همین خاطره که آرنولد شوارتزنگر اینجور خنده انتقال دهنده ای روی لبش اشه!

 

این افراد، این لیست و این خندها ادامه داره ……

وقت اشه خنده ی بقیه رو با آغوش باز قبول کنیم، اگه هیچکی مسخره تون نمی کنه و نمی خندد، پس هنوز ایده ی انقلابی و تغییر دهنده ای ندارین یا هول و ترس دارن با دنیا مطرح اش کنین.

بذارین هرچه میخوان بخندن، شمام با اونا بخندین چون ما دیوانگان کارآفرین هستیم!

سلام دیوانها، خوش اومدید به نمایش دیوانها!

حواستون به چیزی که گاندی گفت باشین چون این شمایید که در آخر می خندید!

موفق و خوشحال باشین.

رامین.راد

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید