روزنامهای امروز صبح تهران، یکشنبه ۲۷ دی در حالی خبر اعلام اجرای برجام و لغو تحریما رو در گزارشای اصلی خود با تیترهای بزرگ مشخص کردن که روزنامهای تندرو، منتظر اعلام نتیجه گفته ها نمونده و پخش گزارش خبری رو به فردا انداختن. روزنامهای مخالف دولت یا بیان ناامیدی کردن که مذاکرات به نتیجه برسه و یا گمانه زنی کردن که ایران در نقطه ضعفه و آمریکاییا هم امتیازی نمی دن.

در روزنامهای میونه رو و هوادار دولت، ده ها مقاله هست که توافقای ایران و کشورهای شش گانه رو تاریخی خونده و پیروزی بزرگی واسه دولت روحانی به حساب آورده ان.

یه روز خوب واسه دنیا

شرق در گزارش اصلی خود نوشته: دیروز با شور و هیجان شروع شد اما در انتظار و اضطراب گذشت. این تنها بورس و صرافیای تهران نبود که شنبه ٢۶ دی ماه پرهیاهوترین روزش رو گذروند. روز ورداشته شدن تحریمای جهانی علیه ایران، واسه کل دنیا روزی پرسروصدا بود و شبکه های اجتماعی هر لحظه اظهارنظرهای میلیونا کاربر درباره این موضوع رو منتشر می کردن.

به گزارش این روزنامه دیروز اینستاگرام و کانالای تلگرامی تیم گفتگو کننده هسته ای هم یکی از پرکارترین روزهای خود رو پشت سر گذاشتن و عکس العملای بقیه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی هم پس از پخش اخبار لحظه به لحظه تیم گفتگو کننده از دیدارها در وین، اوج می گرفت. هشتگای خیلی از کلماتی مثل برجام، روز اجرا و… در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شد؛ البته به زبونای جور واجور.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   از اسنپ چت چیجوری واسه بهبود کار و کاسبی خود استفاده کنیم ؟

جواد دلیری در سرمقاله اعتماد نوشته: دیشب مردم ایران اسلامی راحت تر از همیشه سر بر بالین خود گذاشتن تا امروز که سپیده دم از افق بیرون زد صبح بدون تحریم رو شروع کنن. بله دیروز آخرسر ساعت یک بامداد امروز دیوار تحریم فروریخت.

اگه حل دیپلماتیک بحران هسته ای، نتیجه تصمیمات شورای عالی امنیت ملی بوده باشه یا روش و تدبیر حسن روحانی و دولت اون؛ تلاشای بی انتهای محمد جواد ظریف و همراهانش در وزارت خارجه بوده باشه یا همراهی علی لاریجانی و هوادارانش در مجلس؛ حاصل کارشون، جفت و جور اومدن فراغتی فرخندهه.

به نوشته سردبیر اعتماد: ٢۶ دی ماه آغازی بر پایانیه، صبح بدون تحریم؛ زندگی در این صبح تازه راه و روش خود رو داره، همه باید دست در دست دولت با همدلی و همزبونی راه جدیدی رو که واسه بهتر شدن وضعیت اقتصادی مردم و بهتر ساختن موقعیت ایران شروع شده طی کنن و سنگ راه هم نشن.

در انتهای سرمقاله اعتماد اومده: توافق هسته ای رو میشه تابلو یک راه جدید از سیاست ورزی به حساب آورد؛ راهی که در اون ایران و ایرونی با زبون و منطق جدید با جهان سخن میگه و بدبینیا و کدورتای گذشته جای خود رو به حس رقابت و همکاری میده. در این مرحله شهروند و سیاستمدار ایرونی دیگه نمی خواد هیچ دولت و کشوری از افزایش قدرت اون احساس خطر کنه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید