افزایش قدرت و فعالیت مغز

 

افزایش قدرت و فعالیت مغز

مغز مثل هر عضله دیگری به حرکت نیازمنده و به تفکر، تمرین لازم داره تا ارزش خود رو از دست نده. همین طور که به استراحت واسه دشت کردن انرژی لازم داریم مغز هم به استراحت نیازمنده تا باعث افزایش فعالیت اون شه. در این مقاله راه هایی واسه افزایش روند فعالیت مغز رو توضیح میدیم با ما همراه باشین.

کارای جدید انجام بدین

وقتی که تجربه جدیدی رو به دست میارین باعث تحریک مغز خود میشید. اما به اون تجربه وابسته نشید چون جزء تجربیات قدیمی ذهن می شه تنها روش تحریک مغز تجربه کارای جدیده تا روشای جدیدی واسه خلاقیت به دست بیاره و هوش شما زیاد شه. این تجربه یا کار جدید می تونه کاری باشه که در محیط کار تا به حال انجام نداده باشین مثل: پختن یک غذای جدید یا تمرین ورزشی. مهم نیس که کار بزرگی انجام بدین تغییر روشای سابق شما مهمه.

تمرین حافظه

چند بار شنیدین مردم درباره فراموشی سخن بگن؟ افراد خیلی از این شاکی هستن که دیگه حافظه اونا مثل سابق کار نمی کنه اما شکایت از این مشکل شما رو حل نمی کنه می تونین با تمرینایی چون نگهداشتن شماره های تلفن حافظه خود رو قوی کنین یا در اینترنت از تمرینای دیگه استفاده کنین.

مثبت فکر کنین

استرس و نگرانی سلولای مغز رو میکشه و از به وجود آوردن دوباره این سلولا جلوگیری می کنه. کارشناسا می گن؛ فکر مثبت به آینده باعث افزایش تولید این سلولا شده و دستگاه عصبی از استرس و ترس آدم کاهش پیدا میکنه پس روشی پیدا کنین که فکرهای منفی رو درمان کنین.

خوندن کتاب، خوردن غذای سالم، خواب کافی و استفاده نکردن از ماشین حساب

مطالعه کردن باعث کم شدن استرس شده و آرامش رو به شما هدیه می کنه. این روش بسیار قوی بوده و مغز رو مجبور به تصور رویاهای قشنگ می کنه که واقعا وجود ندارن. یعنی امور خارجی مربوط نبوده و هواس شما رو اون طور که دوست داره مجبور می کنه به چیزای قشنگ فکر کنه.
مغز ۲۰ درصد از انرژی غذایی که مصرف می کنیم رو استفاده می کنه پس غذاهای سالمی بخورین.
خواب باعث می شه مغز از سموم موجود در بدن خلاص شه هنگام بیداری هم می تونه این کار رو بکنه اما خواب تاثیرات بیشتری روی این روند داره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   محمود احمدی نژاد کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری- قسمت 2

بذارین مغز شما تمریناتی داشته باشه. ماشین حساب رو آزاد کنین. نذارین مریضی در وجود شما رخنه کنه. انجام تمرینای جور واجور، افزایش قدرت حافظه و دور شدن از بیماریایی مثل فراموشی رو داره.

شنیدن موسیقی، یادگیری زبون

هر نوع موسیقی که دوست دارین گوش بدین فرقی نمی کنه سنتی باشه یا رپ، شنیدن موسیقی باعث افزایش تولید سلولای مغز شده و آرامش و انرژی رو در وجود شما تزریق می کنه.
یادگیری زبون جدید باعث افزایش کار مغز شده و فرهنگ و مفاهیم جدیدی از دیدگاه های جور واجور رو یاد می گیرین این کار می تونه تفکر شما با دیدای متفاوت می شه و واسه مغز تمرین خوبیه.

نویسندگی

نویسندگی از هر دید واسه مغز خوبه با این کار می تونه حافظه شما رو در آینده و سن بالا حفظ کنه. نوشتن می تونه تمرینی باشه تا شما چیزای جدید رو بوجود بیارین هر نوع نوشته ای که دوست دارین رو شروع کنین.

خوردن قهوه و کاهش مصرف شکر

تحقیقات نشون میده دانشجویانی که قهوه رو قبل از امتحان میل می کنن نمرات بهتری نسبت به بقیه دانشجویان دارن. در مصرف قهوه زیاده روی نکنین چون مصرف بالای اونم باعث کاهش قدرت تصمیم گیری در شما می شه.
مصرف زیاد کربوهیدرات می تونه مثل مه باشه که دور تا دور مغز رو محاصره کرده هم اینکه می تونه انرژی شما رو کم کنه اگه احساس کردین انرژی شما در حال اتمامه از خوردن شیرینی جات دوری کنین.

مطالعه سریع

بعضی فکر میکنن خوندن سریع باعث می شه آدم معنی متن رو متوجه نشه اما این قانون بر عکسه خوندن سریع کتاب یا هر چیز دیگه باعث با نشاط شدن مغز و فهمیدن سریع متن می شه و از تمرینایی که مغز واسه افزایش انرژی از اونا استفاده می کنه بهتره.

دوستان خیالی

صحبت با دوستان خیالی خود در رویا و گرفتن راهنمایی به درد بخور از اونا باعث می شه مغز شما اطلاعات جدیدی به دست بیاره مثل صحبت بین شما و فردی که اطلاعاتش از شما بیشتره واسه امتحان این حالت رو تصور کنین.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۲/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید