ریچارد برنسون

 

ریچارد برنسون

کارآفرین سریالی فکر میکنه که خیلی با اهمیته از شغل تموم وقت خود واسه راه اندازی کار و کاسبی خود استفاده کنین.

کارآفرین شدن و بودن، کارِ آسونی نیس. بسیاری افراد هم اصلاً فکر نمی کنن که بتونن شغل روزانه تموم وقت خود رو آزاد کنن و به طرف کارآفرینی مراجعه کنن! این شغل به شما استواری و ثابت در جریان نقدینگی تون رو جفت و جور می کنه، به خاطر همین خیلی از ما، بدون این موارد قادر نیستیم از عهده ی خودمون بربیاییم.

به گفته ریچارد برنسون داشتن شغل منابعی رو واسه کارآفرینان ایجاد می کنه و به اونا الهاماتی اعطا می کنه تا حرفه ی استارتاپی خود رو راه اندازی کنن.

ریچارد برنسون در یکی پستای شرکت ویرجین نوشت: “کار کردن در شغلی که دوست دارین، اگه بخواین روزی اونجا رو ترک کرده و شرکت شخصی خود رو راه اندازی کنین، مزیتای زیادی داره. جدا از اینکه احساس حمایت مالی و ثباتی که کارمند بودن به همراه میاره، شما می تونین ارتباطات مهمی رو هم بسازین که بعدا به نفع تون می شه.”

البته این حرفا به این معنی نیس که شما باید در هر شغلی که هزینه ای رو واسه شما درنظر بگیره کار کنین. نه!

به گفته ریچارد برنسون، واسه اینکه خودتون رو واسه تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در آینده آماده کنین، باید در نقش و شرکتی کار کنین که در آینده فایدهایی واسه شما بسازه. جایی که شما ۴۰ ساعت از زمان خود رو در طول هفته می گذرونین باید باعثِ رشد و یادگیری شما شه، باید باعث گسترش ارتباطات شما شده و مهارتای با ارزشی رو جفت و جور کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   علی‌بابا مجموعه دوم مرکز داده رو واسه‎ ‎گسترش خدمات ابری در آمریکا احداث می‌کنه

برنسون ادامه میده “از انتخاب کارفرمای درست در بخش ی موردعلاقه ی خود مطمئن شید. فرهنگِ سازمانی که براش کار می کنین باید آزادی و مسئولیت رو باهم واسه شما جفت و جور کنه.”

البته هنوزم پیدا کردن حرفه ی درست، کار مشکلی ست. اگه نمی دونین از کجا شروع کنین “از خودتون بپرسید: روی حرفه ای که شما در آخر قصدِ ورود به اونو دارین، هستش؟ وظیفه ی شما باعث می شه خودتون رو به رقابت بکشین؟ شغل شما، به شما آزادی و مسئولیتی رو منتقل می کنه که واسه دوری از ناامیدی لازم دارین؟” نکته آخر خیلی با اهمیته. کار کردن واسه شخصی دیگه، می تونه باعث راه اندازی اتفاقات خوب و عالی زیادی شه، اما انتخاب اشتباه کارفرما می تونه شما رو از پای دربیاره.

ما تلاش می کنیم به مردم اونقدر قدرتی منتقل کنیم که گویی رئیس خودشون هستن. این راه حل کارکنان رو تشویق می کنه تا کارآفرینانه تر فکر کنن و تیم رو از بی حرکت بودن بازمی داره.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید