زبون بدن کاندیدا خصوصاً زمانی که در ملأعام صحبت می کنه حرفای زیادی واسه گفتن داره.

 

 

زبون بدن کاندیدا

چی می تونه بدتر از این باشه که وظایف زیادی داشته باشین اما کاندید نشید! ترکیب خاص موردنیازی واسه هر فردی که به دنبال گرفتن مقامه هست که می تونه باعث موفقیت اونا شه. -وضعیت ظاهری، زبون بدن، پیام و سخنرانی- اگه از این موارد برخوردار نیستین همون بهتر که کاندید شدن رو از یاد ببرین تا دست کم در زمان، پول و انرژی خود صرفه جویی کرده باشین.

 

وقتی تصمیم بگیرین که واسه دفاتر دولتی کاندید شید ، خودتون رو با تصمیمات بحرانی روبرو کردین.

اول باید تصویری از خودتون بسازین. خودتون رو دقیقاً همونطور که از قبل مسئولیت رو به روشی که اشتیاق دارین اشغال کردین نشون بدین. این واقعیت رو درنظر بگیرین که در رأی گیری عمومی باید بدونن که شما چیجوری فردی هستید، بر چه چیزایی ایستادگی می کنین و وقتی انتخاب شید چه کارایی انجام میدید. قبل اینکه کاندیداتوری خود رو اعلام کنین بعضی از نصیحت و اندرزها به شما اعتماد به نفس و توانایی لازم رو واسه انجام اقدامات بهتر میدن.

 

وضعیت ظاهری، انتخاب لباس و آرایش صورت

باید روی وضعیت ظاهری، ارسال پیام و مهارتای رسانه ای لازم خود کار کنین تا انتخاب شید. وقتی روی پلت فرم قرار می گیرین و همه چشما به طرف شما می چرخن در همون چند ثانیه ی اول، مخاطبان شما درباره شما قضاوت می کنن. این قضاوت، حتی قبل اینکه شما کلمه ای بر زبون بیارین ساخته میشه.

پس لازمه وضعیت ظاهری خود رو با دقت برنامه ریزی کنین. خیلی از کارشناسا فکر می کنن که سرمایه گذاری کردن روی لباس و وضعیت ظاهری تون واقعاً ارزش زیادی داره. کمدلباسی رو انتخاب کنین که خیلی راحت قابل حمل و سفر کردن باشه. چندین دست لباس رو واسه محیطا و مناسبتای جور واجور انتخاب کنین که بتونه شما رو از صبح تا شب داخل خود خیلی راحت جای بده.

یک دست لباس با کیفیت خوب و به اندازه خودتون، ساده که با رنگای تیره پنهون شده می تونه انتخاب خوبی باشه. خانوما هم می تونن از دستمال گردن، پیراهن و جواهرات مناسب که همه از یک رنگ خاص پیروی می کنن استفاده کنه. از گوشوارهای آویزون و گردنبندهایی که صدا میدن خیلی دوری کنین.

 

 

 

 

اگه خانمای کاندید در کشورهای خارجی قراره از دامن استفاده کنن باید مطمئن باشن که وقتی در پلت فرمی حضور دارن و روی صندلی نشسته ان، تا زیر زانوی اونا رو می پوشونه. باید جوراب تیره رنگ انتخاب کرده و همراه با کفشی بیاد که قد پاشنه ی اون واسه راه رفتن چندین ساعته آسیب نرسونه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   اختلاف چیه؟ کارکرد اختلاف تو ذهن چیجوریه؟

 

واسه آقایان، انتخاب چند کراوات با رنگ ملایم که در مقابل دوربین و یا پیراهنای دیگه سوسو نزند برازندهه. بلوز آبی رنگ سنتی با دکمه های طلایی واسه مناسبتای غیررسمی مناسبه. به هنگام حاضر شدن در پلت فرم، جوراب مشکی بلند انتخاب کنین.

خانوما باید آرایش خود رو طبیعی و ساده حفظ کنن. روی ویژگیای خوب خود تأکید کرده و عیبای خود رو پوشش دهند. تلاش کنین خاموش و روشن بودن دوربین باعث تغییر شما نشه و همون همیشگی باشین. از استایل مویی استفاده کنین که قادر باشین به هنگام حرکت در جادها، از آن مراقبت کنین. بذارین مو، فریمِ صورت تون باشه. موهای خود رو به اندازه شونهای خود نگاه دارین تا وقتی سر خود رو می چرخونید با شکستگی اون روبرو نشید. از کلاف کردن موهای خود که چشمون تون، استخون گونه و خط چین تون رو می پوشونه دوری کنین. از رنگ رژ لبی استفاده کنین که همرنگ با داخل دهن تونه. از عینکای دودی فانتزی که مانع از ایجاد رابطه چشمی می شه دوری کنین.

وقتی شما از وضعیت ظاهری خود راضی و خوشحال باشین اونو فراموش کرده و روی مخاطبان و پیام خود متمرکز میشید.

پیاماتون، مهم ترین بخش از کمپین تون هستن. خیلی پیشنهاد می شه که واسه هر سخنرانی و ارائه ای که دارین از قبل آمادگی داشته باشین. شنوندهاتون دوست دارن چه چیزایی رو از شما ؟ شما می خواین وقتی به طرف صندوقای رأی می رن چی رو از شما به یاد داشته باشن؟ از مشاور و کارشناسا در این مورد می تونه کمک بگیرین تا در ساخت پیامای ویژه خودتون به شما کمک کنن.

هیچوقت از روی سناریویی که کسی دیگه واسه شما نوشته، نخونین! از صمیم دل تون با اعتقادات داخلی تون صحبت کنین. از شهری که در اونجا حضور دارین و گروهی از مخاطبانی که به شما گوش میدن یادداشت ورداری کنین.

زبون بدن شما رازهای خیلی از شما رو برملا می سازه. زبون بدن چیزی نیس که بخواهید با پنجهای سفید و تکیه بر اون، حفظ کنین. میکروفون رو متناسب با قد خود درآرین. بهتره حدود ۴ اینچ (هر اینچ ۲.۵۴ سانتی متر) زیر چانه ی شما و یا یک اینچ زیر دهن تون قرار بگیره تا مخاطبان بتونن به همون اندازه که صدای شما رو می شنون خودتون رو هم ببینن.

اونقدر رسا، بلند و روشن صحبت کنین که قابل فهم باشه. همه حروف و آواهای موجود در کلمات رو دقیق تلفظ کنین. خیلی سریع و یا خیلی کنه و کش دار صحبت نکنین. ایجاد تماس چشمی رو هم با تک تک مخاطبان یادتون نره.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید