سئو

شمام تازگیا با نام سئو بر می خورید؟

شاید بارها فکر کردین که دقیقاً سئو چیه و به چه دلیل واسه رونق سایت آشنایی و حتی تخصص در سئو اهمیت پیدا میکنه؟! امروز اگه علم سئو داشته و به اون عمل کنین خیلی راحت میشه گفت که در رده موفق ترینا قرار دارین.

واسه باخبر شدن از مبحث گسترده ی سئو احساس لازم می کنین؟ راهنمای آموزشی مراحل ساده سئو در سطح اینترنت سه میلیون بار مطالعه شده که اطلاعات ً کافی و لازم واسه قرار گرفتن در راه خاص کیفی موتورهای جستجو کمک میده.

سئو : بهینه سازی موتور جستجو چیه؟

(SEO : Search Engine Optimization)

سئو یک بخش وسیع از مبحث بازاریابیه که روی توانایی چشمی در یافته های موتورهای جستجو تمرکز داره.

سئو، معیارهای خلاقانه و تکنیکایی رو می خواد که باعث کسب رنک و رتبه بهتر شده و ترافیک بیش تری رو به طرف سایت شما جاری می کنه. همینطور باخبر شدن از موتورهای جستجو رو بالا می بره.

جنبه های مختلفی واسه سئو هست. از کلماتی که در صفحات سایت خود استفاده می کنین گرفته تا راه هایی که باعث می شه دیگه وبسایتا به سایت شما لینک شن. همه و همه تخصص در مبحث سئو رو می خواد. بعضی وقتا هم، سئو تنها به شما می فهماند که سایت شما به زبون موتورهای جستجو ساختار پیدا کرده یا نه؟ یعنی شما باید با موتورهای جستجو همزبون باشین تا اونا بتونن شما رو در زمانی که کاربر به جستجو می پردازه نشون بدن.

سئو تنها درباره ساختن وبسایتایی صمیمی با موتورهای جستجو نیس! درباره بهتر و مفیدتر کردن سایت تون واسه مردم هم هست. ما معتقدیم که این موارد در کنار هم واسه موفقیت سایت شما قدم برمی دارن.

در این راهنما که روبروی شما قرار گرفته و در حال مطالعه هستید تلاش شده که تموم حولوحوش سئو بیان شه. از پیدا کردن کلمات و واژگان کلیدی (که باعث جذب ترافیک بیش تر به طرف سایت شما می شه) گرفته تا راه هایی واسه ایجاد روابط صمیمی تر با موتورهای جستجو که باعث ساخت لینک شده و ارزش بی همتا سایت شما رو بازاریابی می کنه. اگه فکر می کنین که لابلای این تعاریف، گم شده و دقیقاً منظور رو نمیفهمید نگران نباشین. تنها نیستین. پدیده فکر مهتر اینجاست تا از هرگونه ابهام و مانع در راه موفقیت شما کم کنه. در این مطلب جذاب با ما همراه باشین.

به چه دلیل سایت شما به سئو لازم داره ؟

قسمت اعظمی از ترافیک وب به وسیله تبلیغات موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و یاهو جفت و جور می شه. همینطور رسانه های اجتماعی و شکلای جور واجور دیگه ترافیکا می تونه بازدید سایت شما رو زیاد کنن. اما واسه بیش تر کاربران اینترنتی، موتورهای جستجو در سطر اول تموم این موارد قرار گرفتن.

این موضوع بدون شک درباره سایت شمام صدق می کنه. حال سایت شما محتوا، خدمات، محصول و اطلاعات تولید کنه و یا هر چیز دیگری!

موتورهای جستجو در جفت و جور کردن ترافیکِ ً هدف دار بی همتا هستن. این جمله یعنی -“مردم دقیقاً به دنبال همون چیزی می گردن که شما پیشنهاد می دید!” – موتورهای جستجو هم رابطایی هستن که باعث رخ دادن اینا می شن. اگه موتورهای جستجو نتونن سایت شما رو بیابند یا نتونن محتوای شما رو به داده های خودشون اضافه کنن بدین معنی ست که شما فرصت بسیار خوبی رو واسه جذب ترافیک بالا از دست دادین!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   فرق نگاه بین کارکنان و مدیران

جستجوهای نشون داده شده –

کلماتی که کاربر در قسمت جستجو (در موتور جستجو) تایپ می کنه ارزش خارق العاده ای داره. تجربه نشون میده که ترافیک موتورهای جستجو، موفقیت و یا شکست یک سازمان رو هم منجر می شه. ترافیک هدف داری که به طرف سایت روونه می شه می تونه بیش تر در خطر عموم قرار گرفته و درآمد بیش تری رو نسبت به بقیه کانالای بازاریابی همراه داشته باشه.

 سرمایه گذاری کردن روی مبحث سئو در مقایسه با شکلای جور واجور دیگه بازایابیا می تونه به شکل استثنایی تری قابل برگشت باشه.

به چه دلیل موتورهای جستجو بدون سئو نمی تونن سایت ما رو شناسایی کنن؟

موتورهای جستجو باهوشند اما هنوزم به کمک لازم دارن.
خیلی از موتورها، همیشه واسه بهبود تکنولوژی خودشون تلاش می کنن تا به بینش عمیق تری دست یافته و یافته های بهتری رو در اختیار کاربر بذارن.
با این حال، محدودیتایی واسه سازمان پیدا کردن موتورهای جستجو هست.
انجام یک سئوی درست و کامل، می تونه هزاران بازدیدکننده رو به طرف سایت شما هدایت کرده و توجه همه رو به خود جلب کنه. دقیقا سئوی ضعیف و اشتباه هم می تونه سایت شما رو به عمق تاریکی ببره – جایی که تواناییِ دیدن به دست کم میل می کنه! –

جدا از اینکه در دسترس قرار دادن محتوا در موتورهای جستجو، سئو می تونه به کسب رنک بهتر هم کمک کنه. پس، محتوای شما در جایی قرار میگیره که جستجوگران خیلی راحت بتونن اونو بیابند. اینترنت، به سرعت در جهت رقابتی تر شدن پیش میره و شرکتایی که از سئو استفاده می کنن امتیازات غیرقابل قیاسی رو در بین بازدیدکنندگان و مشتریان دارن.

میتونم سئو رو خودم انجام دهم؟

دنیای سئو بسیار پیچیدهه؛ اما خیلی از مردم هم خیلی راحت می تونن اصول ساده ی اونو بفهمن. حتی یک علم بسیار کم از این علم گسترده، فرق زیادی رو ایجاد می کنه.
آموزشای رایگان سئو مثل همین مقاله ای که در حال مطالعه اون هستید در سطح اینترنت گذاشته شده. این آموزشا رو با کمی تمرین ترکیب کنین تا خودتون راه موفقیت خود رو صاف کرده باشین.
بخاطر زمان کمی که در اختیار دارین، اشتیاق تون واسه یادگیری و پیچیدگی سایت تون شاید تصمیم گرفتین که به یک کارشناس در این مورد مراجعه کنین تا همه اینا رو واسه شما منظم کنه. ما در پدیده فکر مهتر معتقدیم که اگه هرکی با علاقه، به طرف یادگیری برود بدون شک موفقیت رو از آن خودش ساخته. اما با اینحال، اگه زمان کافی ندارین یا لازم فوری به سئو رو بر سایت خود لازم میدونید تماس با مشاوران و کارشناسا ما رو یادتون نره!!!
در کنار شما هستیم تا سایت تون رو به رتبه های عالی برسونیم.

چه مقداری از این مقاله رو باید بخونم؟

اگه واسه بهبود ترافیک سایت خود مصمم بوده و با معنی سئو آشنایی ندارین مطالعه این مقاله رو از اول تا انتهای اون به شما پیشنهاد می کنیم.
در این مقاله که به طور روزانه خدمت شما ارائه می شه، تلاش کردیم تا حدامکان به آسونترین و قابل فهم ترین نوع بیان بگیم. پس هیچ ترس ای به هنگام دیدن عبارات سنگین به خود راه ندین! هر بخش از این مقاله خیلی با اهمیته. امیدواریم که با این مقاله قدم بزرگی رو واسه موفقیت شروع کرده باشیم.

همراهمون باشین …

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید