تجارت ارز خارجی

اگه شما به دنبال روشای هدف دار تجارت عمومی در جهان هستید می تونین طبق سطوح افقی حرکت و قیمت اجزاء کلیدی رو بیاموزید. همینطور می تونین این روشای هدف دار رو از روش رسم سطوح پایه در نمودار یاد بگیرین. بعد در انتظار سیگنالی از حرکت قیمتای دور و بر باشین.

به چه دلیل یک سطح افقی خیلی با اهمیته:

اگه می خواین از روش نمودار قیمت رو یاد بگیرین پس باید چند مورد رو بدونین. مثل جنبشای سطح افقی: همه چیز در بازار مثل یک خط افقیه که به عنوان ستون فقرات راه حل تجاری واسه خیلی از سرمایه گذاران در نظر گرفته می شه. کلا این سطوح یکی از اصول ساده تجارت در بازاره و بر روند قیمتا تاثیر میذاره.
سطح افقی با زمان و ارزش مناطق مورد توجه به شما کمک می کنه خطرات رو تعیین، و سطح قیمت ثابت رو واسه توقف ضرر کنترل کنین. اما باید بدونین سطوح افقی تنها دلیلی نیس که باید در جستجوی اون باشین. عواملی بیشتری هست که با قیمت تغییر می کنه. با این حال سطح افقی به عنوان پایه ای واسه آسونترین راه حل تجاری در نظر گرفته شده.

نمونه هایی از تجارت با استفاده از خطوط افقی و نشونه هایی از حرکت قیمت:

بهترین راه واسه تجارت با خطوط افقی در بازار نقطه عطف یا نوسانه. چون در بازار با ایجاد یک سطح افقی سعود و نزول پیدا میکنه. این امور سطوح نوسان یا نقاط عطف نامیده می شه و با تماشای حرکت قیمت از نقطه تغییر در بازار میتونیم یک احتمال خیلی بالایی از شرایط تجاری در بازار رو پیدا کنیم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بررسی SWOT چیجوری انجام می شه؟

به تصویر زیر نگاه کنین و توجه کنین که چیجوری با اوج گرفتن بازار سطحای جدیدی رو خلق می کنه. هم اینکه نقاط مقاومتی رو هنگام سقوط از این نقاط خلق می کنه. چون پشت ارتفاع مقاومت سابق قرار میگیره پس تبدیل به نقطه عطف می شه. پس مقاومتای قدیمی، پشتیبانی جدید واسه روند رو به رشد می شه.

تجارت خطوط افقی در بازارای خاص با طیف بزرگی از حرکت قیمت:

روش دیگه واسه تجارت خطوط افقی در بازار تماشای شرایط تشکیل قیمت در نزدیکی و محدودیت اندازه بازار مشخص شده.
بدیش اینه بازار همیشه آنطور که می خوایم پیش نمی ره و بین مقاومت و حمایت در یک محدوده نوسان می کنه. حالا خوبیش اینه بازار با این آمار و وضعیت به ما اجازه میده تا به تجارت در هر شرایط حتی در محدوده حرکت با قیمت کم هم به تجارت بدیم.

خطوط افقی تجارت “منطقه اتفاق” با حرکت قیمت:

مناطق اتفاق خطوط افقی هستن که می تونه زمینه احتمال واسه دیدن ترکیب وضعیت رو مشخص کنن. وقتی که یک اتفاق بزرگ در قیمت بازار به وجود میاد، مثل نفوذ نوار داخلی یا نوار برعکس، قیمت “منطقه اتفاق” رو در سطح افقی ایجاد می کنه و شما متوجه میشید که منطقه اتفاق در بعضی وقتا مهمه چون ممکنه قیمت در بیشتر وقتا بخاطر تست برعکس شه.
پس سطح افقی تجارت با حرکت قیمت سیگنال و روشای هدف دار معاملاتی در بازار ساده و موفقیت آمیز می شه. و واسه جدا سازی و بررسی تجارت خوبه. میشه استدلال کرد که این راه حل آسونترین راه حل جهان و موثر ترینه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید