امتیاز موافقت بزرگترین راز موفقیت است

موافقت با شرایط متغیر، یکی از لازم ترین بخشای جریان زندگی و کار و کاسبی شماس. چشم انداز کار و کاسبی همیشه در حال تغییره و شما باید واسه روبرو شدن با اون آماده باشین. بدون موافقت، شما خودتون رو غرق در مشکلات جدی پیدا می کنین.

موافقت فقط یک مشکل مختص شما نیس. مشکلی است واسه تموم افراد. این راهنما به شما کمک می کنن که متوجه بعضی امتیازات موافق بودن شید.

بیشتر شناخته شید

چه در محل کار و چه در روبرو شدن با تغییرات کلی در خونه، اگه به درستی عکس العمل نشون بدین شناخت بیشتری پیدا می کنین. به چه دلیل این موضوع مهمه؟ به دلیل امتیازات مخفی اون.

مردم زمانی به شما بیشتر اعتماد می کنن که عکس العمل شما رو در شرایط سخت ببینن. اونا میفهمن که شما در موافقت با شرایط جدید چقدر خوب عمل میکنین. هیچکی به فردی که همیشه کاری جز ترس و ترس نداره توجهی نمی کنه. شناخت بیشتر به معنی اطمینان بیشتره و این یعنی مسئولیتای اضافه!

 

وحشت نکنین

شما ممکنه با دوستان خوبی که می تونن شما رو درشرایط سخت کمک کنن محاصره شده باشین، اما این رفتار یک فرد جداگونه که آماده ی روبرو شدن با دنیاست نیس! اگه موافقت رو یاد بگیرین با تغییرات تو زندگیتون بهتر روبرو میشید. پس از آن، وقتی که برنامه ها آنطور که توقع داشتین پیش نرفتند، وحشت نمی کنین و در پیچ و خمی از نگرانیا گیر نمی کنین.

 

رشد کنین

اولین دلیلی که مردم رشد نمی کنن اینه که اونا نمی تونن یا نمی خوان وارد زمینه های جدید شن. تنها راه، رشد در جهت مثبت روبرو شدن با چالشای جدیده. در بعضی موارد، شما ناخودآگاه رشد می کنین چون که این تغییرات بر شما فشار آورده و تغییرتان میده. اما در بیشتر مواقع شما خودتون هستید که تصمیم می گیرین با شرایط جدید موافق شید و یا وضع موجود رو حفظ کنین.

بیشتر افراد موفق دنیا در هر جا و زمان ممکن به دنبال موقعیتایی واسه رشد هستن. اونا صبر نمی کنن تا شرایط  واسه تغییر پیش بیاد بلکه در هر زمانی به دنبال اون هستن.

 

تفکر خلاق رو تشویق کنین

کسی که می دونه چیجوری یک مشکل رو حل کنه همیشه یک متحد خوبه. اما اگه شما اون متحد باشین چیجوری؟ اگه شما اون فردی باشین که پیش از همه و در مرحله اول راه حل پیدا میکنین؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خدمات ابری کار و کاسبی خود رو که متناسب ما باشه چیجوری پیدا کنیم؟!

مردم با توانایی تفکر خلاقانه به دنیا نیامده ان. اونا این توانایی رو در طول زندگی و تجاربی که به به دشت می کنن. تنها راهی که شما تجربه به دست میارین اینه که عادات همیشگی تون رو ترک کنین. تفکر خلاقانه پیدا کردن راه هایی واسه اجرا ایده هاست.

با موافقت همیشگی، جنبه های بیشتری از زندگی رو می بینین. تجربه های جدیدی به دست میارین. اینا همه باعث می شن شما به فرد انعطاف پذیرتری تبدیل شید.

 

ابتکار به خرج بدین

تغییراتی در زندگی وجود دارن که غیر قابل دوری هستن. اکثریت نزدیک به اتفاق تغییرات باید به عنوان فرصت دیده شن. شما می تونین تصمیم بگیرین که از این فرصتا استفاده کنین یا نه. استقبال از تغییرات و موافقت با اون فرد رو به ابتکار عمل وا می داره. هم در خونه و هم در کار، اولین قدم رو وردارین. شما از فردی که دنباله رو جمعیت هستید به فردی که جمعیت به دنبال تون حرکت می کنن تغییر پیدا می کنین. اینطور افراد در دنیای امروز کم پیدا ان.

 

شما چیجوری شروع به موافقت می کنین؟

موافقت با حفظ یک ذهن باز شروع می شه. موافقت یعنی تغییرات رو در آغوش بگیریم و ذهن مون رو واسه چیزای جدید باز کنیم. بدون داشتن ذهنی باز، شما فرصتایی که به طرف تون بین رو ندیده خواهید گرفت.

بهترین پیشنهاد ای که از این راهنمایی می تونین دریافت کنین اینه که بیشتر از قبل به تغییرات “بله“ بگید. بیشتر از قبل در تاریکی و زمینه های جدید وارد شید. با قرار دادن خودتون در جای مناسب واسه کسب تجارب بیشتر، به طور پیوسته شما در طول زمان موافق تر میشید.

 

این موضوع زمانبره

این یک فرایند مادام العمره و هر چی زودتر شما زندگی خود رو به دست گیرید بهتره. از تغییرات استقبال کنین و پشت سر گذاشتن وضع موجود رو چیز بدی ندونین. شاید به نظر ساده بیاد که که ذهن خود رو در این راه تغییر بدین ولی در عمل نیاز به جسارت، جربزه و بی پروایی دارین.

حالا که از امتیازات موافقت خبردار شدین، باید تصمیم بگیرین. امروز می خواین خود رو در شرایط جدیدی قرار داده و موافقت پیدا کنین؟

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید