economic-cstland

در اقتصاد جهان پیش بینى مى شه که در سال ٢٠١۶ یه سال پر از نوسان داشته باشیم. تحقیقاتى که انجام شده نشون میده که بازارهاى مالى جهان در طول سال به میزان بسیار زیادى از الگوى تجربه شده ژانویه همون سال پیروی می کنه!

یعنى اگه در سال ٢٠١۶ در ماه اول سال ثبات تجربه شه، اون سال به احتمال بالاى ۶۵ درصد همراه با ثباته. این پدیده در بازارهاى مالى به اثر ژانویه January effect موسوم شده.

در سال ۲۰۱۶ میلادی از تک و توک ماههاى ژانویه بود که تمامى بازارهاى جهان ( چه بازار مواد ساده ، چه سهام و چه بازار مبادله ارزهاى بین المللى) نوسان عجیبى رو تجربه کردن! از آن گذشته، تعیین تکلیف قیمت دلار امریکا، دودلی در مورد بالا رفتن میزان بهره در امریکا، شروع میزان بهره منفى در ژاپن (ماه گذشته) زمزمه هاى اجراى یه برنامه باز شدن پولى دیگه در اروپا و ادامه میزان رشد کاهنده در چین، همه نوید یه سال پر نوسان رو در بازارهاى جهان میده.

این نوسانات مى تونه هم به شکل تهدید و هم به شکل فرصت نمایان شه. رخ دادن هر کدوم از اونا بستگى به استراتژى داره که شما در بازاهاى مالى جهانى در پیش گرفتن می کنین!
همین شرایط ولى به گونه اى دیگه در ایران هم قابل پیش بینىه. تقابل هیجان هاى بوجود اومده و تلاش هاى در حال انجام براى بهره گیرى از شرایط بوجود اومده ناشى از اجراى برجام در زمان پس از تحریم با مشکلات جدى موجود در اقتصاد ایران می تونه نوسانات بزرگى رو در اقتصاد ایران در سال ٩۵ ایجاد کنه.
اونا که نوسان رو می فهمن برنده بازى مالى در اقتصاد ایران و جهانند. اما اونایی که به دنبال روند می رن، بازنده سال ٢٠١۶/١٣٩۵ هستن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   فروشگاه تخصصی باتری موبایل

منبع: bamdad_institute

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید