سرمایه گذاری واسه پروژه جدید

شما پروژه جدیدی دارین که نمی دونین چیجوری پول و پله و سرمایه اونو جفت و جور کنین؟ راه های زیادی واسه جمع آوری سرمایه کار و کاسبی و پروژه شما هست در این مقاله قابل اطمینان ترین منابع جمع آوری سرمایه رو واسه پروژه شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشین.

 

۱- بودجه جمعی

بودجه گروهی یا جمعی به عنوان یکی از مشهورترین راه های جمع آوری سرمایه واسه پروژه به حساب میاد، به صورتی که این روش روز به روز مشهورتر می شه، بودجه گروهی به معنی سرمایه چند شخص تو یه گروه واسه پروژه موردنظره. اول ایده پروژه مورد نظر رو بوجود بیارین بعد سرمایه گذاران تصمیم می گیرن که چه مبلغی رو صرف این پروژه کنن.

۲- سرمایه گذاری با وام گرفتن از شرکت

کارآفرینان در انتظار پروژه هایی هستن که از راه اونا پولدار شن. بزرگ ترین پروژه های جهانی مثل فیس بوک، توییتر، اسکایپ و… از راه مشارکت در سرمایه گذاریای متفاوت به موفقیت رسیدن. فایدهایی که از شریک سرمایه گذار به شما می رسه فقط مالی نیستن؛ شراکت با آشنایان و یا دوستان می تونه امتیازات دیگری هم واسه شما داشته باشه.

۳- خونواده و دوستان

دوستان و خونواده شما همیشه آرزوی موفقیت شما رو دارن ممکنه اونا سهامی از پروژه شما رو هم واسه خود در نظر بگیرن اما جمع کردن سرمایه از دوستان و خونواده ممکنه بعضی از مشکلات رو هم واسه شما به همراه داشته باشه این کار ممکنه به اندازه ای بد باشه که باعث به هم ریختن رابطه های بین شما و خونواده شه. ۵۰ درصد پروژه هایی که سرمایه اونا از جای دیگری جفت و جور می شه و اختیار پول اونا رو ندارین شکست می خورن. پس باید مطمئن شید در صورت شکست پروژه مجبور نباشین پولی رو که از خونواده گرفتین برگردونین. پس قراردادی تنظیم کنین که تموم شرطای قرار داد در اون ذکر شه.
پروژه های زیادی با قرض گرفتن به موفقیت رسیدن اما باید تموم احتمالات و خطرات این سرمایه ها رو در نظر بگیرین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تکنیک فروش: اگه دودلی داره، اطلاعات بیشتری بدین

۴- کارتای اعتباری

کارتای اعتباری راه حلی موقت واسه حل مشکلات در اول پروژه س تا بتونین از بانک وام دریافت کنین سود این کارتا بسیار بالاست حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد و مصدری خوب واسه قرض به حساب نمی رن اما تحقیقات نشون میده که بیش تر کارآفرینان در شروع کار خود از این کارتا استفاده کردن.

۵- جفت و جور مالی از بانکا

یکی از راه های جمع کردن پولْ وام گرفتن از بانک هاست. بانکا و موسسهای دولتی واسه وام دادن از شما ضامن میخوان. موسسهای دولتی ۸۰ درصد این واما رو به مردم واسه کار و کاسبی تضمین میدن اما معیارهایی رو هم واسه این کار در نظر گرفتن.

۶- شریک سرمایه گذار

پولی واسه پروژه خود ندارین اما شخصی رو می شناسین که سرمایه کافی رو واسه این کار داره؟ وقتی که شریکی واسه کار خود انتخاب می کنین باید اهداف اونا رو شناسایی کنین. اهداف اونا مثل اهداف شماس؟ شریک شمام این حق رو داره که در پروژه ای که با شما سرمایه گذاری کرده تحکم داشته باشه پس قراردادی رو واسه جلوگیری از بروز مشکلات امضا کنین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید