شرکت ژاپنی بزرگ ماشین تویوتا، حدود یک بیلیون دلار در هوش مصنوعی و رباتیک با ایجاد دو مرکز در آمریکا به دلیل همگام بودن با بقیه شرکتای تکنولوژی که به دنبال مشکل در کسب و کارش هستن، سرمایه گذاری کرد.

صنعت سنتی خودرو به روشنی واسه ایجاد مشکل به وسیله شرکتایی مثل اپل، گوگل و تسلا نگرانه. تعجبی نداره که یک شرکت مثل تویوتا، که به دنبال حفاظت از موقعیت خود که به عنوان بزرگترین خودرو ساز جهانه اینجور سرمایه گذاری بزرگی بکنه. یک بیلیون دلار، سرمایه گذاری ۵ ساله در یک مرکز عالی در خیابون Silicon که با ۲۰۰ مهندس،  مشغول به کاره، دومین مرکز در مؤسسه تکنولوژی ماساچوست در کمبریج تاسیس می شه.

با در نظر گرفتن بیانیه ای که این شرکت اعلام کرد: این شرکت، یک شرکت جدید به نام مؤسسه تحقیقات تویوتا (TRI) به عنوان تحقیق و تمرکز ساده روی هوش مصنوعی و رباتیک رو راه اندازی کرد. شرکت گفت:«تویوتا باور داره هوش مصنوعی، پتانسیل زیادی واسه حمایت از فناوریای صنعتی آینده و ایجاد یک صنعت جدید داره. تمرکز ساده تحقیقات شرکت به ایمنی خودرو تخصص داده می شه. شرکت به دنبال پایین آوردن ۱/۲ میلیون مرگ و میر به دلیل تصادفات ماشینیه که هر سال اتفاق میفته.

دکتر Gill Pratt، مشاور فنی اجرایی تویوتا و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جدید گفت:«اهداف ساده ی ما اینه که واسه بهبود ایمنی، دائم  به دنبال کاهش احتمال یک تصادف ماشین و رساندنش به صفر، قابل دسترس کردن رانندگی واسه همه و صرف نظر از توانایی، به درخواست تکنولوژی تویوتا اونو واسه حرکت در فضای باز و محیطای داخلی آماده می کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ایجاد امتیاز رقابتی در منابع انسانی

هم زمان با سرمایه گذاری به وسیله تویوتا، دیگه شرکتای خودروسازی در حال گذاشتن سرمایه های مهم در تکنولوژی ماشینای خودکار هستن. مثل شرکت Ford که حالا در حال تست ماشین خودکار خوده و بنظر میاد سال ۲۰۲۰ آماده می شه.

با این حال شرکتایی مثل تسلا، گوگل و اپل ممکنه بزرگترین تهدید واسه خودروسازان سنتی باشن. اخیرا تسلا ویژگیای خودرو بدون راننده ی خود رو، زمانی که خودروی خودکار گوگل در حال تست شدن در محدوده خیابونای Palo Altoه، اعلام کرد.

اپل که پروژه خودرو خود رو، با کدی به نام پروژه Titan، به طور رسمی اعلام کرده و باور بر اینه که در سال ۲۰۱۹ وارد بازار می شه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید