سلامت کارکنان رو چیجوری  باید جفت و جور کرد؟

 

 

سلامت کارکنان

رهبران به سلامت کارمندان خود اهمیت میدن؟ سلامت هر کدوم از کارکنان می تونه در بهره وری بهتر اون تاثیر داشته باشه در این پست ببینیم چیجوری میشه راه هایی رو واسه سلامت کارکنان ارائه داد.
به کارکنان خود که دچار چاقی هستن اخطار بدین بیشتر مردم خطر چاقی که شایع ترین خطر در تموم جهانه رو درک نمی کنن میدونید خطرات به دلیل چاقی در کارکنان چیه؟ پوکی استخون، فشار خون، دیابت، سرطان، مشکلات قلبی و … واسه کارکنان خود در طول روز دوره های آموزشی سلامت رو در نظر بگیرین تا بخشی از مشکلات حل شه. به کارکنان پیشنهاد بدین از برنامه غذایی سالم بهره ببرن و ورزش رو یادشون نره. یک ضرب المثل معروف میگه “تا میانگین چیزی رو نسنجید نمی تونین اونو پیشرفت واقعیش کنین” این ضرب المثل با سلامت و دوری غذایی کارکنان برابری داره واسه تشویق کارکنان و اهمیت دادن اونا به سلامتی، به اونا کتاب، مجله و برنامه های جور واجور سلامتی رو هدیه بدین.

 

مطلب پیشنهادی: به چه دلیل سلامت کارکنان واسه کارفرما باید مهم باشه؟

ایجاد دفتر و فضاهای کاری جدید

نشستن طولانی کارکنان در یک جای ثابت باعث چاقی اونا می شه. در طول زمان می بینین که کارکنان دچار بیماریای جور واجور می شن. پس واسه کارکنان خود دفترهای خاصی رو در نظر بگیرین که باعث تغییر روحیه اونا شده و بتونن چند ساعتی رو در اون جا استراحت کنن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رابطه کارکنان با فرهنگ سازمانی شرکت چیجوریه ؟

رفت و امد اجتماعی بین کارکنان رو آسون تر کنین. رابطه و رفت و امد کارکنان با همدیگه رو سهولت واقعیش کنین.

مطلب پیشنهادی: افزایش انرژی مثبت بین کارکنان

 

با نشستن دراز مدت در یک جا احساس تنهایی و عصبی بودن به فرد دست میده. فعالیتای خود رو با همکاران خود در بین بذارین. با داشتن جنب و جوش حتی در فضای داخلی از چاق شدن خود جلوگیری کنین. با مدیر شرکت صحبت کنین تا در نظام غذایی شرکت از اجناس غذایی تازه و سالم بهره ببرن و بهداشت غذایی رو کنترل کنه. از شیرینی جات، قهوه، نوشابهای گازدار دوری کنین.

میزان مصرف شکر و نمک رو در سفره غذایی خود کم کنین. کارکنانِ خود رو به ورزش کردن و انجام تمرینای متفاوت تشویق کنین در صورت امکان از یک اتاق در شرکت استفاده کرده و وسایل ورزشی متفاوتی در اون بذارین. روزانه حدود یک ساعت رو مشغول ورزش با همکاران باشین. انجام این کار هم سلامتی اونا رو زیاد می کنه هم انرژی اونا رو واسه کار کردن زیاد می کنه. از شبکه های اجتماعی واسه زندگی سالم تر کارکنان استفاده کنین. مطالب مفیدی رو واسه کارکنان خود در شبکه های اجتماعی ارسال کنین تا واسه سلامتی خود بکار ببرن. ساعتای کاری کارمندان خود رو کنترل کنین و ساعات تفریح و استراحت براشون در نظر بگیرین.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید