ترک شغل دلایل زیادی می تونه داشته باشه. با در نظر گرفتن شرایط کارکنان جور واجور، در این پست ببینین که چه دلیلی محرک این تصمیم شون شده.

 

 

ترک شغل

 

تعادل بین زندگی و کار رو از یاد ببرین: این عوامل (که در پست معرفی می شه) بیش ترین اثر رو روی حفظ کارکنان دارن!

خیلی از مردم آمریکا از شغلی که دارن رضایت ندارن. به خاطر همین تصمیم به ترک شغل شون می گیرن. (یا دست کم شروع می کنن به دنبال پیدا کردن شغل دیگه!)

مطالعه ای که به وسیله Glassdoor انجام شده پیشنهاد میده که خیلی دقیق تر به انگیزه کارکنانی که اقدام به ترک شغل می گیرن نگاه کنین. با در نظر گرفتن بررسی رزومهای بیشتر از ۵ هزار کارمند که در طول ۹ سال گذشته شغل شون رو تغییر دادن محققان چندین تمایل رو شناسایی کردن. بعضی از این گرایشات ً روشنه مثل ترک شغل بخاطر رفتن به یک شرکت دیگه یا ترک اون بدلیل جابجایی منزل. اما چی به تصمیمات کارکنان واسه ترک شغل ، تعجب آوره؟

پس از بررسی این گرایشات، بررسی آماری Glassdoor سه عامل رو که مهم ترین عوامل واسه حفظ کارکنانه عنوان کرد:

۱- فرهنگ سازمان

۲- حقوق کارکنان

۳- گیر کردن در همون جایگاه شغلی به مدت طولانی

 

اقتصاددان ارشد و کارشناس داده Glassdoor ، آقای Andrew Chamberlain و Morgan Smart میگه خیلی شگفت انگیز نیس که یک فرهنگ سازمانی خوب باعث می شه مردم در همون محل کار بمونن. (به اعتبار بعضی از شرکتای برتر واسه کار کردن فکر کنین: مثل گوگل و فیسبوک)

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کشف بقایای عجیب خونهایی واسه عصر برنز در انگلستان

این افراد درباره اینکه چه مقدار حقوق کارکنان رو راضی در کنار شرکت حفظ می کنه نوشتن: بطور میانگین دریافتیم که افزایش ۱۰ درصد حقوق ثابت  ۱.۵ درصد احتمال بیش تر ایجاد می کنه که کارمند در محل کار بمونه.

تحقیقات Glassdoor میگه واسه هر ۱۰ ماهی کارمند در همون جایگاه شغلی بمونه ۱ درصد احتمال بیش تری هست که شرکت رو بخاطر نقش دیگری ترک کنه که به گفته محققان، اثر زیادی ست.

 

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید