عامل توقف رشد کارآفرینان ممکنه واسه خودکارآفرینان در اول قابل لمس نباشه.کارآفرین با مشغله های مختلفی درگیره. و همین موضوع باعث می شه که اون از عوامل رشد خود غافل بمونه.

عامل توقف رشد کارآفرینان

استفاده از تجربیات بقیه

با وجود اینکه ممکنه از روش فروش اجناس و خدمات، در کار و کاسبی خود پول هنگفتی به دست بیار، اما مثل خیلی از کسب و کارای دیگه، بالا و پایینای بسیاری رو تجربه می کنیم. در اینجور موقعیتی، این فقط تجربیات ما نیس که می تونه کمک کنه تا در اون زمان پیش بریم. بلکه میتونیم از تجربه بقیه کارآفرینان – به ویژه از شکست اونا – استفاده کنیم. که به ما فرصتی واسه یادگیری سخت ترین درسا رو میده. بدون اینکه مجبور باشیم همون اشتباهات رو مرتکب شیم.

اِعمال این درسا در کسب و کارمون موجب ایجاد تفاوتایی می شه که راه رو برامون صاف می کنه. واسه هدایت شدن به طرف موفقیت و دوری از اشتباهات پر هزینه نیاز به تجارب بقیه داریم. با جا دادن افراد متفکر و آدمای موفق در کار و کاسبی خود، میتونیم از تجربه همدیگه استفاده کنیم. و پس میتونیم رشد کرده و از خیلی از مشکلات تجاری که بقیه تجربه کردن، جلوگیری کنیم. عامل توقف رشد کارآفرینان نبود توجه به اینطور درس هاست.

به تجربه ثابت شده همه ما کارایی انجام میدیم که موجب توقف رشد یا شاید بهتر باشه بگیم موجب از بین رفتن رشد ما در کار و کاسبی و حتی بقیه جنبه های زندگیمون می شه.

سه عامل توقف رشد کارآفرینان

در این مطلب می خوایم به سه عامل توقف رشد کارآفرینان اشاره کنیم. با دوری جستن از این عوامل می تونین به روند رشد کار و کاسبی خود ادامه بدین. در ادامه به این سه عامل می پردازیم، با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

۱- وقت زیادی رو صرف دقق شدن روی چشم انداز فردا می کنیم

اگه به فردا تمرکز کنین، تصور می کنین که زمان بیشتری دارین؛ با در نظر گرفتن اینکه زمان زیادی دارین، اجرای برنامه های امروز رو متوقف می کنین. داشتن چشم انداز خوبه. چون زمانی که همه چیز سخته، چشم انداز به شما انرژی لازم واسه حرکت به جلو رو میده. با این حال، اگه به دقیق شدن بر زندگی دلخواه آینده ادامه بدین، زندگی کردن در امروز رو فراموش می کنین. عمل کردن در حال خیلی با اهمیته. و داشتن چشم انداز به تنهایی نمیتونه زندگی دلخواهتون رو بسازه. صرف زمان بیشتر از حد واسه چشم انداز و خیالپردازی، فرصتاتون رو واسه انجام کارای لازم جهت رسیدن به دیدگاه پایانی تون، کم می کنه.

۲. رشد خود رو با رشد بقیه مقایسه می کنیم

ما زمان زیادی رو صرف مقایسه موفقیتای خود با موفقیت افراد دیگه می کنیم. رسانه های اجتماعی و تلویزیون این احساسات رو با نشون دادن کارآفرینان موفق موندگاری می بخشن. ما اونا رو موفق می بینیم و ناراحتی می خوریم که به چه دلیل ما اینطور نیستیم. وقت اینه که خودتون رو با بقیه مقایسه نکنین. و کار خود رو انجام بدین. با تمرکز هر روزه روی اون مفاهیم ذهن شما یک الگوی منفی ایجاد می کنه. و شما باور می کنین که به اندازه کافی موفق نیستین. و این موجب می شه انرژی خلاق که باعث رشد می شه، متوقف شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دلایلی که باعث کاهش بهره وری می شه

واسه مطالعه بیشتر:

راه حل رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان برجسته

۳. به افسوسا و فرصتای از دست رفته تمرکز می کنیم

هر کدوم از ما خاطره ای از زمانی در زندگی خود داریم. که در اون می تونستید کاری انجام بدیم که ما رو در زندگی بسیار موفق سازه. اگه ما روی اون فرصت سرمایه گذاری کرده بودیم، امروز وضعیت مون متفاوت بود. دقیق شدن بر افسوس و پشیمانی، شما رو از راه موفقیت منحرف می کنه. این انرژی منفی مانع می شه ذهن شما فرصتای جدید موجود در زندگی رو ببینه. از فرصتای از دست رفته عبرت بگیرین. تا اعتماد به نفس خود رو به دست بیارین. و بتونین از فرصت دیگری که براتون پیش میاد به بهترین روش استفاده کنین.

واسه مطالعه بیشتر:

وضعیت الان کارآفرینی در کشور از زبون دکتر مرتضی عماد زاده

ویژگیای کارآفرینان که اونا رو از بقیه جدا می کنه

موفقیت در کسب وکار با استفاده از ۴ تکنیک

تغییر الگوهای ذهنی

شکست دادن این عامل توقف رشد کارآفرینان نبردیه که خیلی از اونا در بعضی وقتا در سفر موفقیت خود با اون روبرو هستن. کنترل ذهن شدنی نیس. اما باخبر شدن از الگوهای خود ممکنه. پس می تونین راهی واسه شکستن اون الگوها پیدا کنین.

اینجا لیستی از کارایی که می تونین انجام بدین آورده شده. تا این الگوها رو شکسته و شروع به رشد کنین:

  • یک چشم انداز دراز مدت و یه برنامه عملی کوتاه مدت بسازین. قرار دادن اهداف کوتاه مدت رو در مقابل چشم، راهی رو واسه دیدگاه پایانی شما ایجاد می کنه. اهداف کوتاه مدت کمک می کنن. که به یاد داشته باشین مراحل روزانه خود رو واسه رسیدن به چشم اندازتان طی کنین.
  • وقتی که فهمیدین زندگی تون رو با بقیه مقایسه می کنین، بر پیشرفتی که در گذشته داشتین، متمرکز شید. اگه می خواین رشد کنین، باید از نیاز به کمال بیرون بیایید. و ذهن خود رو واسه خو گرفتن به پیشرفت، تمرین بدین.
  • از فرصتای از دست رفته واسه جذب فرصتای جدید استفاده کنین. به یاد آوردن اینکه چیجوری فرصتای بزرگ رو از دست دادین، می تونه آسون کننده رسیدن به فرصت بزرگ دیگه باشه. از تلخی حاصل از فرصت از دست رفته واسه شکار فرصت بعدی عبرت بگیرین. تا مانع ضایع شدن اون شید.

واسه مطالعه بیشتر:

مدلسازی و الگوبرداری در NLP

اصل مدل سازی در NLP چیجوری عمل می کنه؟

چیزای که درباره تفکر خلاق نمی دونین!

چیجوری یک ذهن خلاق داشته باشیم؟

امیدوارم با شناسایی سه عامل توقف رشد کارآفرینان ، به روند رشد خود ادامه بدین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۹/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید