سوالات مصاحبه

 

بیشتر مدیران در مصاحبها کارکرد خوبی ندارن و سوالات مناسبی نمی پرسند مثل:
در پنج سال آینده خود رو کجا می بینین؟

در مورد زمانی که با یک همکار روی یک مشکل کاری همکاری کردین توضیح بدین

بزرگ ترین ضعف شما چیه؟
هر فردی که در مصاحبهای کاری شرکت می کنه واسه این سوالات آمادهه. اینا سوالاتی عادی و خسته کننده هستن و ً واسه پیدا کردن بهترین فرد واسه جایگاه شغلی مناسب نمی باشن.

اما بعضی مدیران بالاتر از این سوالات عادی قدم گذاشته و در مصاحبها خلاقیت استفاده می کنن. بدیش اینه خلاقیت هم همیشه نتیجه خوبی نداره.
اینجا سوالاتی که حقیقتاً مناسب ان و در مصاحبها پرسیده می شن رو گذاشته ایم که ممکنه شما اصلاً در مورد اونا فکر نکرده باشین!

 

وال استریت

اگه شما داخل یک آسانسور گیر بیفتید و هیچ راهی واسه خروج نباشه و هر سی ثانیه یک شاگرد مدرسه ای از سقف بیفته که بطور متناوب باز و بسته می شه و قرار باشه شما کشته شید. بعد از چه زمانی و به چه دلیلی این اتفاق میفته؟

اگه انتقال ماده و انرژی همین فردا ممکن شه اون وقت چه تاثیری بر بازار میذاره؟

یک ماژیک رو در کدوم قسمت از بدن تون می تونین مخفی کنین؟

اگه از خط بریل استفاده نمیکردید چیجوری واسه افراد نابینا میتوانستید یک قفسه طراحی کنین؟

INC

اگه شما پیک تحویل پیتزا(کش لقمه)(کش لقمه) بودین چیجوری از یک قیچی استفاده می کردین؟

شما بیش تر شکارچی هستید یا گردآورنده؟

به چه دلیل سطح توپ تنیس ناهمواره؟

اگه فیلمی از زندگی شما ساخته شه کی نقش شما رو بازی می کنه و به چه دلیل؟

Fast Company

آخرین هدیه ای که به کسی دادین چی بود؟ آخرین برنامه ای که در تلویزیون دیدید چی بود و به چه دلیل اونو انتخاب کردین؟

چه تعداد سکه لازمه تا تموم سطح این اتاق پنهون شه؟
در جنگ بین بتمن و اسپایدرمن کی برنده س؟

 

ToughNickel

نوشیدنی مورد علاقه شما چیه؟
همین الان چی در یخچال و فریزر شما پیدا میشه؟
چه تعدادی پمپ بنزین الان در امریکا هست؟
کدوم رو بیشتر دوست دارین پدر یا مادرتون رو؟

بعضی از این سوالات سرگرم کننده و مناسب یک گفتگو هستن. اما یه سریای دیگه عجیب و غریب ان. هیچ کدوم نباید در یک مصاحبه شغلی پرسیده شن. به چه دلیل؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خودروهای تولید هیوندای روسیه به خاورمیانه می‌آیند !

شما در حال جستجو و استخدام واسه داشتن یک دوست نیستین! مگه اینکه واسه پر کردن یخچال و فریزرتان درخواست کارمند کرده باشین وگرنه این سوالات اصلاً به درد بخور نیستن!

اگه من بخوام واسه یخچال اتاق استراحت خرید کنم شایدً ماست میوه ای، میوه تازه و نوشیدنی میخرم ولی نه پنیرهای جور واجور یا تخم مرغ که همسرم دوست داره.
چه نوع سوالاتی باید در مصاحبهای کاری پرسیده شه؟ در زیر تعدادی از این سوالا واسه راهنمایی گذاشته شده:

 

این سوال در مورد چگونگی انجام این شغل به وسیله این شخص خاص به شما اطلاعاتی میده؟

 

اگه نمی دونین جواب درست به یک سوال چیه اصلاً اونو نپرسید. احتیاجی نیس بگم که شما نیاز به یه جواب دقیق دارین. اما شما باید جواب خوب یا بد رو مشخص کنین. بعضی از ادما از این منطق واسه پیدا کردن جواب سوالاتی مثل “چه تعداد سکه واسه پرکردن اتاق لازمه” استفاده می کنن. ولی به چه دلیل اینجور سوالی می پرسین؟ اگه می خواین مهارتای ریاضی اونا رو آزمایش بزنین یک سوال یا موضوع ریاضی متناسب با شغل بپرسید.

اگه می خواین بدونین اونا چیجوری از منطق واسه حل یک موضوع استفاده می کنن از اونا بخواهید که توضیح دهند چیجوری و از چه روشی این محاسبات رو انجام دادن.

 

این سوال مهارتای واقعی این فرد رو نشون میده؟

 

می تونین برنامه X رو اجرا کنین؟ این یک سوال عادی ولی بده. چون ممکنه این فرد جواب بده بله در صورتی که تنها میتونه به عنوان کاربر پایانی فقط “run” رو بزنه. سوال بهتر اینه که بپرسیم ” شما چیجوری از A ، B و C در اجرای برنامه X استفاده می کنین. این سوال ً می تونه قابلیتای واقعی فرد رو در اجرای برنامه نشون بده.

این سوال هوشمندانه طراحی شده؟

هوشمندی واسه جمعای صمیمی بهتر از مصاحبهای شغلیه. هوشمند بودن باعث می شه فرد سوال کننده باهوش به نظر برسه. اما این هدف شما از یک مصاحبه شغلی نیس! بلکه سوالات باید نشون دهنده توانایی، مهارت و علم فرد کاندیدای شغلی باشه نه خودنمایی یا شوخ طبعی.
وقتی که در مورد سوالات مطمئن نیستین از همون سوالات خسته کننده و تکراری استفاده کنین . ممکنه این مصاحبها مثل مهمانیای صمیمی نباشه ولی می تونه کمک کنه که فرد مناسب رو واسه اون جایگاه شغلی لازم پیدا کنین.

 

نویسنده: Suzanne Lucas

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید