شهر بدروم که به عنوان یکی از قطب های توریستی و گردشگری در کشور ترکیه به شمار می‌رود؛ علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی و گردشگری و بناهای تاریخی که دارد، دارای فروشگاه ها و بازار های سنتی نیز می باشد. توریست‌ ها و گردشگران می‌توانند برای خود و دوستان از این مغازه ها، سوغاتی های شهر بدروم را خریداری کرده و یا کالاهای مورد نیاز خود را از این مغازه ها تهیه کنند. برای اطلاع از نرخ تور بدروم به سایت سفر با تو مراجعه کنید .

این فروشگاه‌ ها در دو قالب سنتی و مدرن در این منطقه وجود دارد؛ بدون شک یکی از بهترین بخش ها در هر سفر خرید کردن به ویژه خرید سوغاتی از فروشگاه های آن منطقه و همچنین کالاهایی است که به عنوان سوغاتی آن منطقه و یا صنایع دستی آن منطقه شناخته می‌شود، مغازه ها و فروشگاه هایی که در بازار های شهر بدروم وجود دارد برخی در اواخر شب نیز باز بوده و به مردم خدمات می‌دهند و برخی دیگر فقط در طول روز فعالیت دارند. بهترین قیمت تور بدروم لحظه آخری را در سایت سفر با تو  ببنید .

چشم نظر :

 

  یک دانه ی شیشه ای است که توسط یک میدان شیشه ای آبی با نقطه ای آبی یا سیاه و سفید روی مرکز سفید یا زرد مشخص می شود.

از لحاظ تاریخی، مهره آبی به عنوان یک آیتم مهم از فرهنگ مردمی در ترکیه ست. این مهره احتمالا در مدیترانه ایجاد شده و سپس توسعه یافته است.

اسناد نوشتاری و مهره های موجود به اوایل قرن 16 قبل از میلاد مربوط است.این دانه های شیشه ای معروف به مهره نظر، به طور گسترده در سراسر جهان باستان از بین النهرین به مصر، از کارتاژ و فنیکیا به ایران و در سراسر دوره امپراتوری رومی استفاده می شود.

در برخی فرهنگ ها اعتقاد بر این است که اگر یک فرد بسیار مورد ستایش قرار گیرد، چشم شیطانی باعث می شود که روز بعد او بیمار شود ولی اگر این نشان که شبیه چشم است را باخود به همراه داشته باشد در برابر چشم بد محافظت می شود.در بسیاری از کشورها این اعتقاد به شکلی عمیق وجود دارد .

شما می توانید این هدیه زیبا و خاص را در شکل ها و اندازه های مختلف هنگام سفر با تور ارزان بدروم بیابید و برای دوستانتان به سوغات ببرید .

شیرینی های لوکوم

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدیریت هدف دار بازار ، تحلیلا و نقش بازاریابی در راه حل

 

شیرینی لوکوم ،همان راحت الحلقوم است البته در طعم ها و شکل های مختلف ،که با نشاسته، شکر، آب و باتوجه به طعم میوه ای که دارد آب پرتقال یا انار و… به آن اضافه میشود و در پودر نارگیل آن را می غلتانند . این شیرینی طرفداران زیادی دارد و از سوغات مهم و معروف ترکیه است .

لوازم حمام سنتی ترکی

 

تجربه ی استفاده از حمام سنتی ترکی در سفر به ترکیه و بدروم را نباید از دست داد.شما می توانید وسایلی مانند صابون، روغن زیتون،  کیسه‌های دستکشی ابریشمی، حوله‌های ترکی با کیفیت بالا و مرغوب خریداری کنید .

 

دسته‌ها: آموزشی