شروع کار و کاسبی با حفظ کار تموم وقت

رویای شروع کار و کاسبی با حفظ کار تموم وقت شاید دور از دسترس بنظر برسه. بعضی وقتا وسوسه میشیم که صد درصد از زمان و تلاش خود رو واسه برنامه ریزی جهت راه اندازی کار و کاسبی جدید صرف کرده و از صفر شروع کنیم. اما شروع کار و کاسبی با حفظ کار تموم وقت سخت به نظر می رسه، چون که زمان کافی واسه برنامه ریزی نداریم. بهترین کار، ادامه ی شغل فعلی و فعالیت نیمه وقت روی کار و کاسبی نوپایتانه. واسه یه مدت محدود و موقت! اینجا نکاتی واسه شروع کار و کاسبی با حفظ کار تموم وقت ارائه می شه. که حاصل تجربه کارآفرینانیه که موفق به ایجاد کار و کاسبی شدن در حالیکه تموم وقت کار می کردن.

۱. فقط شروع کنین

نا امید شدن و ترس از شکست ، هنگام شروع کار و کاسبی، دو مانع متدوال هستن. راه حل اینست که هر روز چیزی کوچیک بکنین. و بر اون تمرکز کنین. کمی پیشرفت روزانه بهتر از نبود پیشرفته.

هم اینکه واسه جلوگیری از فرسودگی شغلی، تلاش کنین کمی هم واسه سرگرمی برنامه ریزی داشته باشین. چون شما شاید شبها و تعطیلات آخر هفته رو واسه کار و کاسبی جدید خود صرف می کنین.

تصور خود رو عوض کنین. و به کار عنوان تفریح نگاه کنین. در اینصورت هیجان زده میشید. و واسه ادامه کار انگیزه و علاقه دارین.

۲. از درگیری با شغل فعلی خود دوری کنین

اگه کار و کاسبی تون در بخش کاری غیر مربوط به کار شماس، احتیاجی نیس قبل از شروع کار با رئیس خود صحبت کنین. اگه فکر می کنین ممکنه درگیری وجود داشته باشه، بخش منابع انسانی خود رو چک کنین. تا فهمیده باشین که پیمان نامه نبود افشا یا توافقنامه نبود رقابت امضا کردین یا نه. در صورتیکه امضا کرده باشین نمی تونین واسه یک حریف یا مخالف شرکت خود کار کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دلایل استفاده از استوری اینستاگرام واسه سازمانا

واسه مطالعه بیشتر:

۳. تعهد و استانداردهای کاری رو رعایت کنین

که باید بالاترین اخلاق و استانداردها رو واسه جدا از هم کردن کار و کاسبی خود از کارای روزانه رعایت کنین. پس درصورتیکه لازم باشه در مورد کار و کاسبی جدید خود صحبت کنین، اون مکالمات رو به زمانای مناسب ، مثل در بین ناهار و یا در بیرون از ساعات کاری، محدود کنین. شروع کار و کاسبی با حفظ کار تموم وقت نیازمند رعایت تعهد و استانداردهای کاریه.

۴. اهداف رو کوتاه مدت و واقعی ترسیم کنین

اهداف قابل رسیدن به شما کمک می کنه انگیزه و دلگرمی خود رو حفظ کنین. به جای اینکه اهداف دراز مدت هرساله داشته باشین می تونین اهداف رو تقسیم کرده و اهداف کوتاه مدت ماهانه و هفتگی بسازین. در این صورت وقتی در آخر هر هفته یا هر ماه به هدفی دست پیدا می کنین انگیزه شما واسه ادامه کار بیشتر می شه. و با انرژی بیشتری هفته یا ماه بعدی رو شروع می کنین.

۵. زمان مناسب واسه ترک شغل خود رو بدونین

اگه از کار و کاسبی جدید خود درآمد کافی به دست میارین و می تونین هزینه های زندگی خود رو بدین. یعنی زمان اون رسیده که کار قبلی رو کنار بذارین.

هم اینکه واسه شروع کار و کاسبی با حفظ کار تموم وقت عواملی مثل اینکه شما منابع درآمد دیگه، پس انداز کافی و پوشش بیمه درمانی دارین. رو مورد توجه بذارین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید