راه پولدار شدن

راه پولدار شدن شناخته شده تا به امروز اینه که آدم باید تلاش زیادی کنه تا درآمد زیادی کسب کرده و پولدار شه. در حالی که ناپلئون هیل (Napoleon hill) در کتاب think and grow Rich (فکر کن پولدار میشی) دیدگاه دیگری رو میگه.

اون به شما پیشنهاد می کنه که طرز فکر خود رو تغییر بدین. اون میگه: در مرحله اول اگه می خواین پول به دست بیارین و پولدار شید باید فکر خود رو بازبینی کنین.

این روزا نسبت به گذشته واسه تحقق اهداف و پولدار شدن راحت تر میشه دست به کار شد.  در حالت کلی آدما فکر می کنن که پولدار کسی ست که پول و ثروت زبادی داشته باشه. در صورتی که آقای هیل در کتاب خود میگه: پولدار کسی ست که قدرت کافی واسه کار، حس خوشبختی و سلامت داخلی، جربزه و علم رو دارا باشه!

البته آدم تموم این ثروتا رو داره و می تونه اونا رو با فکر کردن و بعد با عمل بکنه.

نوشتن کتاب (فکر کن پولدار می شی) مدت ۲۴ سال طول کشیده تا به پایان برسه. داستان شگفت انگیز این کتاب که اول قرن ۲۰ یکی از میلیونرهای معروف به نام اندرو کارنیجی (Andrew carnegie) از یک نویسنده و خبرنگار دعوت کرد تا مجانی پیش اون کار کنه. اما چه کاری؟

به آقای ناپلئون گفته شد تا با تعداد خیلی از میلیونرها در اون زمان مصاحبه کنه تا نوع و دیدگاه واقعی آقای آندرو کارنیجی ثابت شه و آقای کارنیجی باید ببینه که مقدار علم و دانشی که در مدارس تدریس می شه واسه پولدار شدن کافی نیس!!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بازاریابی از روش توئیتر واسه تاجران چیجوری صورت میگیره؟

این در حالی ست که خود مدرسه زندگی به تنهایی میتونه به مردم تجربه لازم رو بده تا پولدار شن!
در این مسئله پیچیده؛ کارتیجی با هیل توافق کرد که اگه دیدگاه درست باشه آقای هیل با جمع دیدگاه های کتاب؛ پولدار می شه. (و این واقعا اتفاق افتاده)

اینک چند راه پولدار شدن رو تقدیم حضوتون می کنیم:

  1. مبلغ پولی رو که می خواین به دست بیارین مشخص کنین.
    این کافی نیس که بگید می خوام درآمد هرساله من صد هزار دولار در سال باشه.
  2. مشخص کنین که چی در مقابل این پول می خواین بدین. مثل (هیچ چیزی در مقابل همه چیز)
  3. زمان رو مشخص کنین Time limit یا روز مشخصی که پول خود رو بیشتر می کنین.
  4. یک طرح و نقشه روشن؛ روشن و محدود طراحی کنین تا هدف خود رو اجرایی کرده و بدون این دست اون دست کردن طرح خود رو عملی کنین.
  5. جمله ای روشن و کوتاه بنویسین که شامل موارد زیر باشه: مبلغی که دوست دارین به دست بیارین. زمانی که مشخص کردین، و اینکه در مقابل این پول حاضرید چه کاری انجام بدین. در آخر طرح خود رو واسه رسیدن به هدف توضیح کنین.
  6. جمله ای که نوشتید رو روزی ۲ بار هر روز با صدای بلند بخونین.

حالا می بینین که امروز باور کردن این آسون تره ولی در گذشته به فکر بودین که این طرح غیر منطقی ست!!

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۳.۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید