شکوفایی خلاقیت

تا به حال چندین روش براى بروز و شکوفایى خلاقیت عرض کردم. امروز مى خواهیم از دیدگاه متفاوت بررسى کنیم:

آدم موجودى خلاق و انعطاف پذیره. اون به دلیل ى صفت انعطاف پذیرى، خود رو با هر شرایطى وفق مى بده. پس قبل از خلاق بودن باید انعطاف پذیر باشیم. این صفت هست که موجب دووم زندگی ما شده.
با دقت به سبکهاى جور واجور زندگى در سرتاسر نقاط جهان نگاه کنین.. آدم در سخت ترین شرایط آب و هوایى و در صعب العبورترین مسیرها زندگى مى کنه. یک فرق آدم با بقیه موجودات همینه! اون انعطاف پذیرترین موجود دنیاست.
نکته ى مهم درس امروز تا اینجا، همینه


اگه مى خواهید قدرت خلاقیت شما فعال شه، قبل از آن لازمه صفت انعطاف پذیرى رو در خود تقویت کنین. حال مى خواهم انعطاف پذیرى رو در ان ال پى تعریف کنم. ما براى تموم مفاهیم در NLP تعریف خاص و عمیقى داریم.
انعطاف پذیرى = در نظر گرفتن تموم راههاى ممکن براى رسیدن به هدف، بدون در نظر گرفتن محدودیتها!

کلمه ى کلیدى متن بالا محدودیت است.
◀ ما با تقویت صفت انعطاف پذیرى، قدرت فعالیت رو در خود فعال کرده و محدودیتا رو از بین مى بریم. محدودیتهاى زندگى ما به دو بخش کلی تقسیم مى شن: محدودیتهاى دائمى و محدودیتهاى مقطعى. برخى از این محدودیتا ذاتى و طبیعى هستن و برخى از محدودیتها بر اثر قانونگذارى خودِ آدما به وجود مى آیند. به جرأت مى توانم بگم ٩٠٪ محدودیتهایى که ما با اونا روبرو هستیم مقطعى و گذرا هستن.
مثال: تا قبل اینکه اتحادیه ى اروپا ایجاد شه رفتن از یه کشور به کشور دیگه لازمه دریافت ویزا بود. اما الان کشورهاى اتحادیه ى اروپا، با کمترین محدودیت، تا حد امکان بدون ویزا در تردد هستن!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پرسش مهر 97 رئیس جمهور  ,بهترین پاسخ به پرسش مهر 98-1397 نوزدهم
دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید