عادات رهبران فوق العاده دوست داشتنی

اگه می خواین تبدیل به رهبری شید که مردم با باور راسخ، اونو دنبال می کنن لازمه فوق العاده دوست داشتنی باشین.

رهبر مستبد و خسیس با نشون دادن زیرکی می تونه تنها واسه یه مدت دستور بده؛ اما هیچوقت دووم نداره. رقیبان مردم رو قبل از اونکه اونا قادر به دیدن چیزی که هر کسی به درستی توانایی ان رو داره ,باشن از صحنه بیرون می بره

از حضاری درخواست شد تا بهترین و بدترین رهبرانی که تا بحال واسه اونا کار کردن رو توضیح کنن. آدما به مجبور ویژگیای ذاتی (هوش، برونگرایی، جذابیت و …) رو ندیده گرفته و به جای اون بر کیفیت که به طور کامل تحت کنترل شماس و یک بخش از هوش هیجانی ست درنظر گرفتن. برخلاف بسیاری که فکر می کنن هوش، جزو ویژگیای ثابته؛ هوش یک مهارته. انعطاف پذیره و شما می تونین با تلاش اونو بهتر کرد.

 

ارتباطات شخصی برقرار می کنن

حتی در یک اتاق شلوغ، رهبران دوست داشتنی احساسی در افراد ایجاد می کنن که گویی یک مکالمه ی دونفره با مردم برقرار کردن. رفتار اونا به شکلی ست که انگار فرد مخاطب اونا، تنها کسیه که در اتاق مهمه. رهبران دوست داشتنی در سطح عاطفی و بسیار شخصی رابطه برقرار می کنن. اونا هیچوقت از یاد نمیبرن شخصی که در مقابل شون قرار داره با اونا از یک خون و گوشته.

 

اونا صمیمی هستن

شمام آدمایی رو می شناسین که فقط زمانی واسه شما صرف می کنن که شما واسه اونا کاری کرده باشین؟

رهبران دوست داشتنی واقعاً می گن که هرکی صرف نظر از رتبه یا توانایی از زمان و توجه با ارزشی برخورداره. اونا به همه افراد احساس مهم بودن میدن چون واقعاً فکر می کنن که همه آدما مهم هستن.

 

اونا فروتن هستن

بعضی چیزها هست که دوست داشتنی بودن رو از بین می بره مثل تکبر! رهبران دوست داشتنی بخاطر اینکه نسبت به شما بهترند عمل نمی کنن؛ چون هیچوقت فکر نمی کنن که بهتر از شما باشن! رهبران به جای اینکه منبعِ قدرت و اهمیت باشن، جایگاه رهبری خود رو پاسخگوی برتر واسه خدمت به کسائی که از اونا پیروی می کنن می بینن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کسب و کارای کوچیک زمان زیادی رو در شبکه های اجتماعی صرف می کنن؟

 

اونا مثبت هستن

رهبران دوست داشتنی همیشه نگاه مثبت خود رو حفظ می کنن و این نشون میده که اونا چیجوری همه چیز رو توضیح می کنن. اونا مجبور نیستن که ارائه و یا سخنرانی رو به هیئت مدیره ارائه دهند، بلکه باید چشم انداز و ایده های خود رو با اونا در بین بذارن.

اونا نباید با هواپیما به تور جهانگردی برن؛ اونا به دیدار و بازدید آدمایی که سازنده اجناس شرکت شون هستن می رن.

اونا حتی عادات غذایی ندارن اونا تجربه امتیازات داشتن تغذیه سالم رو به دشت می کنن.

حتی در موقعیتای غیر قابل رد منفی، رهبران دوست داشتنی یک امید مشتاقانه و اعتماد به نفسی واسه اینده ایجاد می کنن که به اونا به ساخت فردایی بهتر کمک می کنه.

 

اونا راستی خود رو نشون میدن

رهبران دوست داشتنی راستی و تشویق خود رو از روش عمل! نه فقط در کلمات شون نشون میدن.

خیلی از رهبران می گن راستی واسه اونا مهمه اما رهبران دوست داشتنی حرف هاشون رو با نشون دادن راستی، هر روز مطرح می کنن.

حتی رهبری که شهدِ جذابیت باشه نمیتونه حتماً دوست داشتنی به نظر بیاد! مگه اینکه جذابیت به وسیله یک پایه محکم از اتحاد حمایت شه.

 

اونا مردم رو می خونن

رهبران دوست داشتنی می دونن چیجوری باید مردم رو خواند. اونا می دونن که رابطه غیر کلامی بیشتر مهم تره نسبت به آدمایی که سخن می گن.

اونا به حالات چهره، زبون بدن و لحن صدا به خاطر رسیدن به اون چیزی که واقعاً از مردم میخوان، توجه می کنن. یعنی اونا از یک آگاهی اجتماعی بالا و یک مهارت هوش عاطفی انتقادی دارن.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید