صاحیان کار و کاسبی

طبق بررسیای زیادی که از رفتار، عادات و برنامه های روزانه مدیران و کارآفرینان موفق انجام شده، ما هم پستای متنوعی رو قرار دادیم تا بتونیم از اونا الگوبرداری کنیم. امروز هم به ۱۰ عادتی که از نظر Jim Connonlly جزو مؤثرترین عادات صاحبان کسب و کاره اشاره داریم. همراه باشین.

۱- اونا به اندازه ای پردل و جربزه هستن که واسه اشتباه کردن خطر کنن. اونا می دونن “تنها کسائی که شکست نمی خورند، همون آدمایی هستن که جربزهِ کافی واسه تلاش کردن نداشتن.” – که این خودش شکست به حساب میاد.

۲- اونا صبورند. زمان خود رو روی کلیدهای میانبر صرف نکنین! میانبرها به طرف موفقیت، از دو نظر موجب شکست می شن: اول- اونا واقعاً نادرند. دوم- هیچوقت به موفقیت واقعی نمی رسونن. بجای اینکه به دنبال میانبرها و راهکارهای حاشیه ای باشین به دنبال مستقیم ترین و ثابت ترین راه بگردید.

۳- اونا دست یافتنی و صمیمی ان. اگه می خواین مردم با شما رابطه برقرار کنن، باید در بین انجام این کار احساس راحتی داشته باشن. بعضی از صاحبان کار و کاسبی بسیار دور هستن. خونگرم و صمیمی باشین. این مؤثرترین راهکاره.

۴- اونا با دل و جون گوش میدن. اونا به مشتریان و بازار خود گوش میدن. گوش میدن تا یاد گرفته و بفهمن. اونا می دونن که هرچه بیش تر بدونن، تصمیماتی که در پیش گرفتن می کنن بهتر هستش و این به اونا اجازه میده تا اجناس و خدمات بهتری ایجاد کرده و پیامای بازاریابی قدرتمندتری رو بسازن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   با کارکنان شورشی چیجوری باید رفتار کرد ؟

۵- اونا، آدمای مفیدی هستن.

۶- اونا می دونن که می تونن موردانتقاد هستش و یا بی توجهی ببینن. حد میونه ای نیس. هر تصمیمی که در پیش گرفتن می کنین یا به دووم آوردن کار و کاسبی یا مخفی شدن اون کمک می کنه.

۷- اگه می خواین واسه مشتریان و بازارتان مناسب باقی بمونین، باید همیشه با چیزی به درد بخور در حال تغییر باشین. خبرنامه، پادکست و بلاگ راه هایی بسیار خوب واسه رسیدن به این امره. با نشون دادنِ اینکه می تونین به طور منظم به اشتراک گذاری ایده ها بدین، میتونین اعتماد بازار رو به خود جلب کنین حتی قبل اینکه با شما صحبت کنن.

۸- اونا در طول زندگی، همیشه در حال یادگیری هستن.

۹- اونا بیان کننده رهبری هستن. رهبری چیزی ست که شمام انجام می دید. رهبری یک عادت معمولی نیس، چیزی نیس که از طرف خودتون مدعی رهبری شید. به هر کسی که خودشو لیدر می نامد، مشکوک باشین.

۱۰- اونا به زمان خود ارزش قائلند. زمان باارزش ترین داراییِ شماس. هنوزم خیلی از مردم تحت کنترل اون درمی آیند. مراقبِ زمانِ خود باشین. اگه مراقب اون باشین زمان زیادی واسه انجام کارای مهم دارین.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید