عادتای بد درکسب و کار

عادتای بد در کار و کاسبی بدون فکر انجام قبول می کنن. در محیط کار و کاسبی عادتامون می تونن تاثیرات زیادی روی بهره بری، انجام وظایف، و حتی برخورد با همکارمون داشته باشن. پس بدون شک عادتای خوب هم می تونه روی موفقیت کار و زندگی تاثیرات مثبت به همراه داشته باشه. با این که بیشتر ما تلاش داریم در محیط کار از عادتای مثبت استفاده کنیم اما بعضی وقتا عادتای بد در موقعیتای غیر مناسب نمایان می شن و کارمون رو خراب میسازن. اگه قوانین محیط کار و کاسبی رو مطالعه و رعایت کنین تاثیرات خوبی رو در روند بهبود و پیشرفت کار می بینین. با دانستن روشای خوب و مثبت واسه سپری کردن روزای خود می تونین عادتای خوب رو مورد استفاده قرار داده و عادتای بد رو کنار بذارین.

 

عادت بد؛ انصراف از بقیه

اگه می خواین بگید تنها حضور شما در محیط کار به معنی کار کردن شماس! باید گفت سخن شما تا حدودی درسته، اما اگه می خواین از همکاران خود فاصله بگیرین یا در جلسها شرکت نکنین این عادت یافته های خوبی رو به همراه نداره و تاثیر منفی اونو دیر یا زود می بینین. لازم نیس همه مردم رو دوست داشته باشین همینطور لزومی نداره همه مردم با دیدن شما خوشحال شن اما شما باید با احترام و اخلاق مناسبی با بقیه برخورد داشته باشین. بعضی وقتا داشتن یک تماس چشمی چند ثانیه ای با همکارتون دارین در این چند ثانیه لبخند رو به اون هدیه کنین. غذای خود رو با همکارتون بخورین، این کار فرصت مناسبی واسه آشنایی بیشتره. تموم این تلاشای کوچیک واسه نزدیک شدن به بقیه یافته های مثبتی داره.

عادت بد؛ انصراف از کار

 

اگه در گرفتن پروژه های جدید دچار دودلی هستید و در جستجوی فردی هستید که پروژه های جدیدتون رو به اون بسپارین بدونین که با این کار فرصت آموختن کار جدیدی رو از خود گرفتین. درسته که بعضی وقتا آدمایی مهارتای بالاتر از شما رو دارن اما این مسائل رو با هم مخلوط نکنین. فرق زیادی در تقسیم کار و انصراف از آن هست. تقسیم کار واسه مشخص کردن مهارتای افراد متفاوت استفاده کرده می شه. اما انصراف از کار نبود انجام دادن کاره. فرار از کار فشار کار رو بیشتر کرده و مشکلات شما رو زیاد می کنه. به همه کارای پیشنهادی متناسب با مهارتای خود جواب مثبت بدین تا استعداد خود رو به شکل مثبتی ثابت کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   عادتای ثروتمندان : افراد پولدار چیجوری خرید می کنن؟

 

عادت بد؛ مقاومت در برابر تغییر

در بیشتر اوقات بقیه در برابر تغییرات مقاومت می کنن. طبق تحقیقات انجام شده که به مدت ۳۰ سال انجام قبول کرد، مشخص شده که مردم از تغییرات محیط کار و کاسبی خود ترس دارن، و در مقابل ایده ها و افکار جدید مقاومت می کنن. مردم مخالف با تغییر همیشه به شکل متفاوتی رفتار می کنن و رفتارشون اون چیزی که ظاهرشون نشون میده نیس، نبود رفتار مناسب هم باعث ترس و استرس در وجود این افراد می شه.تغییرات با شما یا بدون شما اتفاق می افته مهم اینه که با استفاده از این تغییرات به اهداف خود برسین و ترسا رو کنار بذارین.

عادت بد؛ فرد منفی گرا

 

افراد منفی گرا فکرشون منفی ست، جمله های منفی استفاده می کنن و رفتار منفی دارن می تونین کارکرد افراد منفی گرا و تاثیرات اونو در محیط کارشون ببینین. منفی گرایی می تونه عادت دوم ما شه و روی تفکر ما هم تاثیر بزاره. یکی از راه های انصراف از منفی گرایی دقق شدن روی کنار گذاشتن اینه. زندگی همیشه بد نیس اگه هم به نظر شما زندگی بدی دارین تمرکز خود رو روی انصراف از منفی گرایی بذارین.

 

عادت بد؛ نبود به اشتراک گذاشتن تجربه ها

* عادتای بدی در کار و کاسبی خود دارین؟

* کاری رو شروع می کنین بدون این که اونو واسه بقیه توضیح بدین؟

مهارتای خود رو با بقیه تقسیم کنین این روش یکی از راه هایی ست که باعث مدیریت ایده ها می شه. به اشتراک گذاشتن تجربیات باعث تقسیم مسئولیتا می شه. بذارین همکارانتون سوالاتی رو از شما بپرسند، تا کارتون دقیق تر و با کارکرد بهتر پیشرفت پیدا کنه. تجربیات و کارای خود رو به همکاران توضیح بدین تا مورد تشویق اونا قرار بگیرین این کار نتیجه مثبتی در روحیه خودتون داره.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید