عادتای بد کارآفرینان

خیلی از کارآفرینان جوون که با اونا به عنوان نویسنده، سرمایه گذار و کارآفرین برخورد داشتم به پتانسیلای بالقوه ی خود دست نیافته بودن. باحال اینجاست که دلیل اونو هم نمی دونستن. اونا ایده های بسیار خوبی واسه کار و کاسبی و حمایت مالی کسب و کارشون داشتن تا به واقعیت بدل کنن؛ اما بی توجه به اینکه چقدر سخت تلاش می کردن، بازم کم می آوردن. این موارد واسه شمام آشناست؟ شاید شمام فکر می کنین که باید موفق شید، اما دقیقاً نمی دونین که به کدوم طرف باید حرکت کنین!

اگه شمام اینجور فردی هستید، مطمئنم که داخل خودتون به بعضی عادتای بد اجازه دادین در پیش زمینه شما فعالیت کنن بدون اینکه علمِ شما در جریان اون قرار بگیره. ما معمولاً متوجه عادتای بد نمی شیم، درست مثل یک نشتیِ کوچیک در تایر خودروست و هیچ زنگ خطری اعلام نمی کنه تا وقتی که یه روز، ما رو در وسط جاده تنها آزاد کنه اونو درنمی پیدا کنیم.

موفقیت، جدا از اینکه دقیق شدن وانرژی که واسه حمل شما در مسافتای طولانی نیازه به یه سری مهارت ها هم لازم داره. رسیدن به موفقیت، به خودشناسی هم نیازمنده. شما باید قادر باشین خودتون و عادتای تون رو به روشنی کامل ببینین در اینجور صورتی ست که می تونین قبل اینکه به شما ضرر بزنن خودتون رو تغییر بدین. به لیست زیر نگاهی بندازین و به هنگام خوندن اون، رو راست با خودتون روبرو شید.

  • کمال گرا باشین

این یکی از بدترین راه هایی ست که باعث می شه خودتون رو نابود کنین. اگه همیشه از اشتباه انجام دادن کارا بترسید، هیچوقت شروع نمی کنین. استرسِ کامل و بهترین بودن، خلاقیت و لذت انجامِ کار رو از شما میگیره و باعث می شه که انجامِ کار دلخواه تایم بیش تری رو به خود اختصاص داده و سخت تر جلوه کنه. به خودتون بذارین که کامل نباشین، هیچ مشکلی نداره. مهم اینه که بتونین در طول زمان خودتون رو بهتر کنین. از یکنواخت بودن و پیشرفت نکردن بترسید. شما همیشه این امکان رو دارین که کاری رو که شروع کردین ویرایش کنین. عالی بودن از کسب شکستای زیادی بدست میاد. پس نگران نباشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   شکستای فروش رو چیجوری آزمایش کنیم؟

  • کارای مهم خود رو به دقایق آخر بندازین

خیلی از مردم، در بهترین زمان اول روز، قبل اینکه به خستگی بعد از ظهر و شب برسن مهم ترین کارای خود رو انجام میدن. سخت ترین یا مهم ترین کارای خود رو هیچوقت به لحظات آخر موکول نکنین. چون در لحظات پایانی، هیچوقت انرژی خوب و مفیدی واسه خوب انجام دادن کار مورد توجه دارین. انجام دادن کارای سخت تر اول روز که انرژی بیش تری دارین، در کیفیت نتیجه مؤثره. همینطور باعث می شه تا در ادامه روز استرس این کار رو به دوش نکشید.

  • چندوظیفه ای باشین

اینکه تواناییِ انجامِ چندکار رو دارین معنیش این نیس که این بهترین راه واسه انجامِ کارا باشه. ، تحقیقات نشون میده که چندوظیفه ای بودن، مقدار حافظه ی کوتاه مدت از وظیفه ی دلخواه رو کم می کنه که با ادامه پیدا کردنِ اون، از حافظه ی دراز مدت هم کم می کنه. چندوظیفه بودن باعث می شه جزئیات مهم رو از دست داده و کم تر یاد بگیرین. همینطور می تونه باعث بروز اشتباهاتی هم شه. پس بهتره تلاش کنین روی انجامِ یک کار تمرکز کنین.

  • به مدت طولانی بشینین

اگه شما بطور منظم در طول روز از کامپیوتر استفاده می کنین، بدن تون رو در خطر استرسای بزرگی قرار می دید. در حالت نشستن که قرار می گیرین، ستون فقرات شما انعطاف پذیری کم تری رو تجربه می کنه که همین امر باعث می شه کمر، شونِه و گردن تون به کشیدگی عضلات دچار شه. همین روند، جریان خون به مغز و شش ها رو کم می کنه- یعنی موتورخانه ی اصلی بدن شما! اول واسه انجام این فعالیت دلخواه، بعد واسه کل زندگی تون تحت تاثیر قرار میگیره. هر ۲۰ الی نیم ساعت به خودتون استراحتی بدین. پشت و شونهای خود رو کشش بدین. حتی در صورت امکان تلاش کنین پیلاتس و یوگا کار کنین.

 

نویسنده: Murray Newlands

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۶/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید