عوامل نبود رسیدن به موفقیت

بیشتر مردم وقتی که،  دلایل شکست رو در وجود خود دارن، تو ذهن خود نگاه و تصور خاصی از شکست و یا نبود موفقیت شخصی خود،دارن و تلاش می کنن مشکل و شکست خود رو با یک عذر بیهوده به پایان برسانند. عادتای بدی وجود دارن که باعث می شن، بقیه از رسیدن به موفقیت باز بمونن. با ما همراه باشین.

مقاله در رابطه: 

۱- عقب انداختن وظایف

“تلاش می کنم این مقاله رو با بعد از تماشای سریال مورد علاقه خود به پایان برسانم” ، “البته من گرسنه هستم ،تلاش می کنم یه وعده غذایی سبک میل کنم و بخوابم بعد کارم رو شروع می کنم”، درسته؟ یکی از بدترین و سخت ترین بهونه گیریا واسه عقب انداختن کارا این بهانها هستن. تلاش می کنیم بهانهایی رو بوجود بیاریم و یا خود رو گول بزنیم تا وجود و داخل خود رو آروم کنیم. آسونترین راه واسه رسیدن به موفقیت انجام کارا در زمان مناسب خوده.

۲- بقیه رو مقصر ندونین

وقتی که شکست می خورید بقیه رو مقصر ندونین. افراد موفق با ایده های باحال و پخش این ایده ها در اینترنت تلاش می کنن شکست خود رو به موفقیت تبدیل کنن. به چه دلیل شما این ایده و تلاشا رو به کار نمی برین؟ بعضی وقتا کنترل کارا از دست شما بیرون شده، با مقصر خوندن بقیه فقط باعث هدر دادن زمان خود واسه رسیدن به هدف خود میشید این انرژی رو واسه رسیدن به موفقیت خود صرف کنین، نه مقصر خوندن بقیه.

۳- حسادت، به افراد موفق حسادت می کنین؟

افراد حسود، افراد موفق رو همیشه مقصر می دونن. در حالیکه همه انرژی خود رو که باید صرف رسیدن به اهداف کنن انرژی شون رو واسه کارای بی فایده استفاده می کنن. بقیه رو از یاد ببرین و به اهداف و موفقیت خود فکر کنین.

۴- کوچیک و کم شمردن موفقیت بقیه

احتیاجی نیس موققیت بقیه رو تشویق کنین، اما کوچیک و کم شمردن موفقیت اونا، واسه اهداف شما چیز خوش آیندی نمیشه. اگه موفقیتی رو به دست آورده باشین، دوست دارین بقیه موفقیت شما رو کم نشون بدن؟ اگه اونا رو تشویق نمی کنین پس اونا رو کم و کوچیک نخونین. تلاش کنین به موفقیت بیشتر از  اونا برسین.

۵- سخن گفتن درباره چیزی که می خواین عملی کنن

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   از کجا بدونیم که میزان حقوق ما نسبت به بقیه چیجوریه؟

صحبت درباره اهداف چیزی خوبه اما عملی کردن این اهداف بهتر نیس؟! صحبت درباره اهدافی که به وسیله بقیه انجام شده نتیجه خوبی واسه رسیدن شما به اونا نداره پس این صحبتا رو به پایان برسونین.

۶- استفاده از فرضیات مردم غیر موفق بهتر از فرضیه هایی ست که فرصتی واسه موفقیت ارائه ندن

فرضیات بی فایده همیشه شما رو پشت سر افراد موفق قرار میده و یا ایدهایی رو که با تلاش به دست آورده اید، نابود می کنن. بقیه وقتی شوکه می شن که شما به جای استفاده از فرصت ، به سخنان بی پایه گوش می دید و  پس فرصتا رو از دست میدید. پس هر چی زودتر به سراغ این ایده ها برید.

۷- افراد کسل

تقریبا افراد کسل با آدمایی که کار خود رو به عقب میندازن مشابه هستن اما میشه گفت این افراد بدتر از اونا هستن، چون می تونن تموم مراحل زندگی شما  رو پریشون کنن. فکر می کنین این پروژه خوبیه؟ میتونم اونو در هفته آینده انجام دهم. رویا پردازی نکنین میتونم تا هفته آینده استراحت کنم. این رویا پردازیا به ماه ها لازم داره نه ۱ هفته. این صفت، دوست افراد موفق نمیشه . خیلی از افراد موفق می دونن چیجوری از این حالت دوری کرده و به کار و کاسبی خود انرژی و سرعت ببخشند و در آخر موجب رسیدن به موفقیت شن.

مقاله در رابطه:

۸- ” افراد نا امید” هر گز موفق نمی شن

“غیر ممکنه…!!!” در گذشته بیشتر مردم به این جمله باور داشتن. مثل این که اونا هیچوقت باور نداشتن که آدم می تونه به فضا سفر کنه. آدم چیزی که نشدنی می خونه رو باور نمی کنه، اگه می تونین با جهان وارد رقابت شید، به چه دلیل با داخل خود رقابت نداشته باشین؟ چیزی به اسم نشدنی در جهان وجود نداره. کلمه نشدنی می تونه آدم رو نابود کنه.

۹- مصرف غذاها و نوشیدنیای نا سالم

مشاهده این نوع خورد و خوراک و تبلیغات اون از روش رسانه ها، تاثیرات زیادی روی ذهن ما داره. در صورتی که ما زمان خود رو با خوردن این خواراکیایی که واسه ما به درد بخور نیستن، هدر میدیم چیجوری هر فردی می تونه  به تعادل برسه و موفقیت تولید کنه؟  واسه رسیدن به موفقیت، دنبال ارزش غذا باشین نه جذاب بودن اون.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید