عادتای ثروتمندان رو میدونید؟ افراد پولدار چیجوری خرید می کنن؟ اصلاً افراد پولدار چیجوری پولدار می شن؟

 

 

عادتای ثروتمندان

ثروتمندان به برنامه ریزی خاصی لازم دارن تا وقتی که واسه خرید کردن به بازار می رن از یک ریال پول خود هم به شکل صحیحی استفاده کنن. نویسنده کتاب “عادتای افراد پولدار” ” کامل کورلی ” Tom Corley” در کتاب خود میگه “افراد پولدار حتی واسه انتخاب لباسای خود به کمک و راهنمایی لازم دارن.” کامل کورلی، در کتاب خود راهنماییای زیادی رو واسه ثروتمندان درج کرده. راهنماییایی مثل چگونگی خرید کردن، استفاده از پول و نبود اسراف سرمایه های خود! طبق نظر اون ثروتمندانی که سرمایه اونا حدود ۳.۲ میلیون دلاره خود رو پولدار نمی دونن. ثروتمندان جمع شدن پول زیاد رو ثروت نمی دونن، بلکه محافظت کردن از پول رو در اولویت هر چیزی قرار میدن. کسائی که پولدار هستن کم تر پول هزینه می کنن چون با خرج کردن احساس می کنن پول خود رو اسراف کردن.

دوستداران پدیده فکر مهتر، مهم ترین راهنماییایی رو که هنگام پول خرج کردن پول باید مد نظرتون بذارین و همینطور بعضی از عادتای ثروتمندان رو تقدیم تون می کنیم با ما همراه باشین.

 

پول خود رو واسه خرید خونه ای باشکوه اسراف نکنین

بدون شک زندگی کردن در خونه ای باشکوه و قشنگ آرزوی هر انسانیه. اما اگه نتونین بیرون از آن خونه زندگی لذت بخشی رو تجربه کنین دردسرهای شما شروع می شه. پس باید تعادلی رو واسه زندگی خود در نظر بگیرین. خونه ای مناسب انتخاب کرده و با بقیه پول خود از زندگی لذت ببرین. طبق تحقیقات کامل کورلی اگه درآمد سالیانه ثروتمندان حدود ۱۶ هزار دلار تا ۳.۲ باشه، فقط ۲۵ درصد از آن پول رو خرج خرید خونه و یا ۱۰ درصد رو خرج مایحتاج خود می کنن. ثروتمندان در خرید کردن عجله ای ندارن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   استفاده از شکلک در پیاما و ارتباطات کاری

میدونید بزرگ ترین دشمن شما هنگام خرید کردن چیه؟

عجله کردن!

عجله کردن بزرگ ترین دشمن آدمای ثروتمنده. چون وقت لازم واسه مقایسه قیمتا رو در بقیه مغازها ندارن. به هر حال هر چقدر زمان شما واسه خرید کم باشه باید از قبل برنامه ای رو واسه این کار در نظر بگیرین.

 

به چیزی که می خرید افتخار کنین

مهمترین نکته ای که باید واسه خرید کردن در اولویت بذارین، نوع کاربرد و فایده محصوله. محصولی رو انتخاب کنین که بیش ترین فایده رو واسه شما داشته باشه. با این جور خرید بعدا به محصولی که خرید کردین افتخار می کنین. این خیلی پراهمیته چیزی رو بخرین که به اون لازم داشته و راحتی شما رو تضمین کنه، حتی اگه گرون باشه. قیمت محصول و میزان استفاده از اونو با هم مقایسه کنین. یکی از پراهمیت ترین نکته های خرید، مشخص کردن قیمت کالاست. مقدار پولی که هزینه می کنین نباید بیش تر از یک مرز خاص باشه چون ممکنه این کالا زیاد پرمصرف نباشه. اگه می خواین لباس بخرین به این فکر کنین که چند بار می خواین اونو بپوشید، بعد می تونین پولی که واسه یک لباس صرف کردین بدونین. هزینه زیادی واسه لباسایی که فقط یه بار می پوشید ندین. واسه خرید کردن روی مهم ترین محصول و جور واجور ترین محصول تمرکز کنین. بین اجناس با کیفیت کم و اجناس با کیفیت زیاد تنوع به خرج بدین تا تغییرات خوبی رو در زندگی شاهد باشین. به طور مثال دقق شدن روی وسایل لازم و غیرضروری رو در اولویت انتخاب خود بذارین بعد به دیگه امور . نقل قول مشهوری از بزرگان هم هست که به اهمیت صرفه جویی و پس انداز اشاره میکنه: “اگه چیزایی رو بخرین که لازم ندارین، به زودی چیزایی رو خواهید فروخت که لازم دارین!”

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۹/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید