عادتای کارآفرینان میلیونر

خیلی از نوآوران، افراد موفق، متفکران و خلاقان در سراسر دنیا، به وسیله عادتا و برنامه های روتین روزمره شون تعریف می شن. حتی خیلی از افراد فکر می کنن، روشی که شما صبح خود رو شروع می کنین تعریف کننده ی موفقیت شما در زندگی ست.

واسه جوونایی که تلاش دائمی واسه تغییر جهان انجام دادن، یه سری از راه ها تعریف شده که به وسیله اون، واقعیتای خود رو ایجاد کردن. مسئول انگیزهای شخصی خودتون باشین. عزم و اراده، چیزی ست که زمان بی انتهایی رو از آنِ خود کرده و باعث موفقیتای نجومی می شه. همیشه شما خودتون مسئول هستید هم واسه موفقیت تون و هم واسه پیشرفت نکردن تون این خود شمائید که متهم هستید. شاید ساختن یه سری عادات مثبت و سازنده بتونه مرحله خوبی واسه شروع باشه. مواردی که در این پست ذکر شده، صحبتای Gerard Adams که در ۲۴ سالگی به میلیونری رسید برداشت شده:

۱- تفکر مثبت

ذهن شما به واقعیتاتون دستور میده. چیزی که شما فکر می کنین، همون چیزی ست که تجربه می کنین. علم، توانایی ما رو در دوباره سازی ذهن مون از روش تغییر الگوهای فکری و تمارینی مثل مدیتیشن ثابت کرده. به چه دلیل از امتیاز این حقیقت که “میشه، خود رو واسه موفقیت برنامه ریزی کرد” استفاده نمی کنین؟ تفکر مثبت، چیزی لازم ست. هیچکی نمیتونه همیشه ۱۰۰ درصد مثبت فکر کنه، آخرش ما آدم هستیم، اما همین تلاش شما واسه تغییر دیدگاه تون، اینجور تاثیری در زندگی تون بوجود میاره که قادر به تصورش نیستین! باور کنین که می تونین انجام بدین.

۲- عمل کردن به چیزایی که خودتون موعظه می کنین

هیچکی به کسی که خودش طبق گفته هاش عمل نکنه، اعتماد نمی کنه. فقط، حرف نزنین! همون باشین. واسه هر روزِ خود برنامه داشته باشین و بر اون پیروز شید. اگه نتونستید کل برنامه های کاری خود رو انجام بدین اشکالی نداره- موضوع اینجاست که شما باید هر روز به نشون دادن افکار و برنامه های خود بدین. این موضوع رو جدی بگیرین، کمی تحت فشار بودن واسه سلامتی هم خوبه. شما باید هر روز خودتون رو بزرگ نشون بدین و اینو به یه برنامه روزانه واسه خود تبدیل کنین.

۳- به “روزها” خوشامد بگید

با هم با بقیه مردم و یا قبل از اونا از خواب بیدار شید. آدم اینطور تنظیم شده تا هماهنگ با بالا اومدن خورشید به پا پاشه. پس تلاش کنیم تا بیش تر آدم تر باشیم. این کار نه تنها باعث می شه تا در طول روز احساس راحت تری داشته باشیم (چون ساعات و زمان بیش تری رو در روز داریم) بلکه قبل از شروع جنونِ فرمانرواییا، زمانی رو هم ویژه خودتون جفت و جور می کنه. زمان صبح، کلید اصلی ست. بهترین موقع واسه تمرین کردن و حرکت دادن جسم شماس. خودتون رو واسه هر روز چیجوری آماده می کنین؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   از کجا بدونیم که باید محل کار خود رو ترک کنیم؟

۴- همکاری داشته باشین

موفقیت، هیچوقت منحصراً به وسیله خود فرد ساخته نمی شه. هر کسی که این جمله رو بگه دچار دروغ سنگین و آزاردهنده ای شده. ما واسه رویاهایی که باعث موفقیت می شن مسئول هستیم، اما در عین حال، واسه رسیدن به یک جایگاه هم به تنهایی قادر نیستیم. ما واقعاً به همدیگه، به مشاوران و حتی همه مردم لازم داریم. به تنهایی پیش رفتن، فرد رو به یک چاله عمیق هدایت می کنه. جدا از اینکه این، ما به یک تیم هم لازم داریم. تلاش واسه اینکه همه کارا رو به شخصه انجام بدین بعدا واسه مدیریت یک شرکت، بسیار مشکل و استرس آور هستش. چون همونطور که میدونید رهبری، انجام دادن همه کارا به وسیله خودتون نیس؛ رهبری یعنی مهارت مدیریت بقیه واسه انجام دادن کارا.

۵- “ثبات” کلید اصلی ست

ثبات و پیگیری، نه تنها در زندگی شخصی شما موضوع بسیار مهمی ست، بلکه در کار و کاسبی هم اهمیت زیادی داره. خیلی راحت میشه دچار حواس پرتی شد و تمرکز خود رو از دست داد، اما این یک مهارته و می تونین به خودتون آموزش بدین که چیجوری میشه در مقابل مزاحمتای عوامل خارجی ایستادگی کرده و تمرکز خود رو نگهداشت. این یکی از اصلی ترین راه هایی ست که یاد گرفتم تا به موفقیت برسم – با اینکه خیلی هم دور از انتظار و رد نشدنی به نظر می رسین.

روی چیزای مهم تمرکز کنین.این زمان گرانبها رو با مقایسه کردن خودتون با بقیه، یا نگرانی بیشتر از حد درباره آینده تلف نکنین! امروز و در همین لحظه چه کاری می تونین تنها واسه خودتون و جایی که قصدِ رفتن دارین انجام بدین؟

۶- همیشه درست باشین

سخنان شما، ارزش شما رو ترسیم می کنه. اگه می خواین به عنوان یک رهبر دیده شید واقعاً به عنوان یک شخص ماهر عمل کنین و این محدود به چیزایی که قبلاً ایجاد کردین، نیس! اگه بتونین چیزی رو بوجود بیارین که در زندگی بقیه اثر میذاره به مجبور؛ می بینین که در زندگی خودتون هم به روشای جور واجور موثر هستش. با عزم و اراده، قصد و منظور صحبت کنین.

۷- قدردان باشین

تشکر کردن یک بازی واسه تغییره. حتی اگه تنها یه قدم واسه تغییر دنیای شخصی خود اقدام کرده باشین هم شایدً با معنی این مورد آشنا هستید. اگه واسه چیزی که قبلاً گرفتین ممنون باشین زندگی شادتری رو تجربه می کنین. هر روز خود رو با لیست گرفتن از سه چیزی که بخاطرش شکرگزار هستید شروع کنین. به خودتون، خونواده، دوستان و تیم تون عشق بورزید و بدونین که زندگی کوتاهه. همین حالا قدردان باشین.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید