علاقه شغلی

علاقه شغلی چیجوری به وجود میاد؟ علاقه و عشق شما به کار دلیل اهداف شما در زندگی ست، و شما فقط واسه دشت کردن پول کار نمی کنین. اما می خواین تاثیر زیادی روی جامعه ای که در اون زندگی می کنین داشته باشین. بعضی از مردم درک نمی کنن که کار خود رو دوست دارن یا نه! با این ۱۰ موردی که واسه شما توضیح میدیم متوجه میشید که کار خود رو دوست دارین یا نه؟

تلاش نمی کنین تا روی کار خود تمرکز داشته باشین

اگه حواس تون در محل کار پرت می شه و تمرکزی روی کار ندارین و بعضی وقتا تلاش می کنین فکرتون رو روی کار متمرکز کنین، اگه کار خود رو دوست داشته باشین دیگه با این مشکل روبرو نمی شین پس شما واسه دقق شدن روی کارتون باید تلاش کنین تا سخت ترین کارا رو عملی کنین بدون اینکه حواس تون پرت شه.

در مورد دستاوردهای بقیه بحث کنین

ممکنه بحث هنگام کار کردن از امور جذاب واسه کارمندان به حساب برود. کارکنان هم زمان طولانی رو به این کار اختصاص میدن. اما ممکنه این بحثا به سرعت منتشر شه و اگه شما فردی هستید که کار خود رو دوست دارین پشت سر بقیه غیبت نمی کنین! تلاش کنین درباره دستاوردها و موفقیتایی که به دست آورده ان صحبت کنین و به اونا افتخار کنین چون با تلاش به این دستاوردها رسیدن.

لذت بردن از زمان خود در محل کار

شک نداشته باشینً شما واسه اهداف خود نیازمندید به مکانی دیگه به غیر از رفتن سر کار برید مثل استراحت در خونه یا قدم زدن کنار دریا، اما اگه کار خود رو دوست داشته باشین با کار کردن هم خوشحال میشید و زمان خود رو با صحبت با همکاران یا رفتن به بیرون هدر نمیدید.

به برنده شدن فکر کنین

بعضی وقتا با شرایطی برخورد می کنیم که فقط دوست داریم کار خود رو تمومش کنیم و به منزل بریم، اما کسائی که کارشون رو دوست دارن به روش دیگری به این قضیه نگاه می کنن، این افراد آرزو می کنن در هر روز و هر لحظه از آن برنده باشن، و در روز بیشترین حد ممکن از وظایف خود رو انجام میدن و از انجام این کارا خوشحالند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   از M بخواه برات هدیه ارسال کنه

اشتیاق داشتن به کار

اگه مشتاق کار خود باشین با شوق خاصی کار خود رو شروع می کنین. چون احساس می کنین کار مفیدی انجام می دید، هم اینکه بقیه رو از کارایی که انجام دادین باخبر می کنین و از اشتیاق اونا هم خوشحال میشید.

زمان رو کنترل نکنین!

روزها با سرعت برق طی می شن و شما با خاموش کردن نور چراغا در آخر شب شوکه میشید، اما در مقابل بعضی روزها هم اونقدر دیر میگذرن که هر دو دقیقه به ساعت نگاه می کنین و احساس می کنیم دو ساعت گذشته س، شما کدوم روزها رو بیشتر دوست دارین؟

بدون شک، روزهایی رو که بدون کنترل زمان بگذرند! یعنی بدون اینکه احساس کنین.

موفقیت رو در چی میدونید؟

اگه شما موفقیت رو میزان رضایت و رسیدن به اهداف تون می بینین (نه از دستمزدی که دریافت می کنین!) پس واقعاً کارتون رو دوست دارین! شما عاشق کاری هستید که از نظر روانی، آرامش رو واسه شما به وجود میاره حتی اگه حقوق اون کم باشه.

در محل کارتون دوستانی دارین؟

دوستی سختیا رو به سهولت تبدیل می کنه. اگه در محل کارتون دوستانی دارین بدونین که اونا مثل ابزاری هستن که در مشکلات کنار شمان. وجود دوستان در محیط کار باعث می شه محیط کاری امن داشته باشین و کارا رو با اطمینان بیشتری پیش ببرین. ایجاد پیوند دوستی در محیط کار به این معناست که شما در کار و کاسبی خود خوشحال هستید.

تعطیلات واسه شارژ کردن شما

همه ما تعطیلات رو دوست داریم، اما اگه دوست دارین کار کنین از روزهای هفته به عنوان شارژ کردن خود استفاده کنین بعد به کار و کاسبی خود ادامه بدین.

دقق شدن روی تصویر کلی

بعضی افراد فقط بعضی از کارا براشون مهمه و فقط روی اونا تمرکز می کنن. اما فردی که کار خود رو دوست داره درک می کنه که انجام تموم کارا هدف اساسی تیم واسه رسیدن به اهدافه و تصویر کلی کار مهم تر از چند کاری ست که شما انجام می دید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید