عناصر اصلی یک سایت موثر رو چیزای مختلفی تشکیل میدن که در آخر یک کسب وکار موفق رو بدست میده.

این پنج عنصر مهم سایت رو در سایت خود به کار بگیرین تا حضور آنلاین بسازین که مشتریان رو بدون در نظر گرفتن محل فیزیکی شما،  مستقیما به طرف کار و کاسبی تون بکشونه.

 

 

عناصر اصلی یک سایت موثر

کار و کاسبی شما ممکنه کوچیک باشه، اما داشتن یا نداشتن یک سایت کار و کاسبی دیگه اختیاری و انتخابی نیس – حتی اگه در خدمت یک پایگاه مشتری محلی باشین، و اصلا قصد فروش اجناس و یا خدمات تون رو به شکل آنلاین نداشته باشین.

اینجا پنج اصل کلی رو که جزو عناصر اصلی یک سایت موثر واسه کار و کاسبی کوچیک هستن رو تقدیم حضوتون می کنیم.

 

۱- صفحه اصلی قوی

صفحه اصلی سایت شما اولین تصویریه که در مورد کار و کاسبی تون به دنیای آنلاین ارائه می دید: این صفحه باید به روشنی از روش تصاویری جذاب همراه با موارد زیر، با برند کسب وکارتان رابطه برقرار کنه:

کسب وکار شما چیه؟ در خدمت چه کسیه؟ دلیل وجودش چیه؟ به چه دلیل یک مشتری باید هشیار باشه؟

روشای خلاقانه ی زیادی واسه رسیدن به اینجور صفحه ایه، اما باید (دست کم) شامل این موارد باشه: لوگوی شما، توضیح مختصری از کار و کاسبی و یک منو ناوبری که کاربران رو به صفحات مهم دیگه سایت هدایت می کنه.

طبق گزارش مرکز تحقیقات pew ، حالا که دست کم ۶۸ درصد از آمریکاییا صاحب گوشیای هوشمند هستن، سایت شمام باید شامل ویژگیای طراحی اثر داشته باشه که تضمین می کنه بازدید و حرکت در صفحه نمایشای کوچیک تر درست مثل کامپیوترهای رومیزی سنتی ، آسونه.

 

مطلب پیشنهادی: اهمیت صفحه اصلی سایت شما خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنین!

 

۲- ناوبری کاربر پسند

چه منوی ناوبری در بالای سایت تون باشه و یا در یک نوار بغل دستی ، جایگاه اون باید واسه بازدید کنندگان سایت راحت باشه، و باید شامل دسته های منطقی باشه تا کاربران خیلی راحت بتونن اطلاعاتی رو که به دنبال اون هستن پیدا کنن. طبق یک اینفوگرافیک، ناوبری ضعیف ، مهم ترین دلیل ترک سایت به وسیله کاربرانه.

به این فکر کنین که چیجوری می تونین منوی ناوبری خود و دسته بندیای اونو  (و شاید، زیر شاخه ها رو)  به بهترین شکل بسازین طوری که بر مبنای عادی ترین سوالات یک مشتری جدید از کار و کاسبی شما باشه.  مثلا:

چه دسته ای از آیتما و یا خدمات رو می فروشید؟

هزینه اجناس یا خدمات چقدره؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   درسای رهبری از Pat Summitt

محل قرار گرفتن کار و کاسبی شما کجاس؛ بازه ی ساعات کاری اون چیه؟

مشتریان شکلای جور واجور یا خدمات رو چیجوری می خرن، و چه نوع پرداختایی قابل قبوله؟

در حالت ایده آل، یک ناوبری بی اشکال باید از پشت سر هم منطقی و عناوینی استفاده کنه که به مشتریان کمک می کنه تا خیلی راحت بتونن بخشی از سایت رو که میخوان ببینن، شناسایی کنن.

 

۳- ویژگیای جستجو

جدا از اینکه منوی ناوبری ، یک باکس جستجو در سایت بذارین طوری که مشتریان بتونن کلمات یا عبارات کلیدی رو تایپ کنن و وقتی که منوی ناوبری نیازاشون رو جفت و جور نمی کنه، از آن اطلاعات استفاده کنه.  وقتی که مشتریان محتوا رو در باکس جستجو تایپ می کنن، صفحات مربوطه جهت بازدید در اختیارآنها گذارده می شه، پس دیگه احتیاجی به جستجوی دستی نیس. (هر چی محتوای بیش تری داشته باشین که به تموم کلیدواژهای احتمالی اشاره می کنن، مطالب بیش تر به شما در سایت خود که به تموم کلمات کلیدی ممکن باشه، باکس جستجو سودمندتر هستش).

 

۴- دسترسی به کمک

با وجود امتیازات بازاریابی که یک سایت به کسب و کارای کوچیک و مشتریان اینترنتی ارائه میده، زمانی هم هست که مشتریان میخوان با یک آدم رابطه برقرار کنن. سایت شما باید شامل گزینه ایجاد رابطه از روش تلفن، ایمیل و یا جای فیزیکی شما (در صورت وجود) باشه. Social Media Today به طور شگفت انگیزی گزارش میده که ۹۳ درصد از کسب و کارای کوچیک از نشانی ایمیل استفاده نمی کنن و مشتریان نمی تونن با اونا تماس برقرار کنه.

 

۵- صفحه سوال و جواب

هر چی بیش تر با مشتریان به شکل آنلاین و آفلاین رفت و امد برقرار کنین، بیش تر به الگوهای شکلای جور واجور اطلاعاتی که مشتریان به دنبال آنند و هم اینکه نوع سوالاتی که در مورد اجناس و یا خدمات مطرح می شن ، پی میبرین. صفحه ای از پرسشای عادی و پاسخاشون رو در سایت خود بذارین تا دسترسی به اطلاعات دقیق تر رو واسه مشتریان راحت تر کنین.

سایت یک کار و کاسبی کوچیک راهی مقرون به صرفه و موثر واسه گسترش دادن بخش ی آنلاین و پتانسلا به بازاری واسه مشتریانه. با این حال، به تعداد کمی از عناصر لازم واسه ایجاد یک تاثیر مثبت لازم داره. این عناصر اصلی یک سایت موثر که ذکر شدن رو در سایت خود به کار بگیرین تا حضور آنلاینی بسازین که مشتریان رو بدون در نظر گرفتن محل فیزیکی شما، مستقیما به طرف کار و کاسبی تون بکشونه.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید