عنوان شغلی مد و توضیح اون واسه کدوم دسته از مردم مهمه؟ آدمایی که در مد فعالیت دارن کارای مختلفی انجام میدن.

کسائی که به طراحی لباس، کفش و لوازم جانبی مشغول ان مفاهیم کلی طراحی رو بررسی و بازبینی می کنن. اونا مفاهیم طراحی رو می دونن و واسه کار خود از بعضی برنامه های کامپیوتری استفاده میکردن.

عنوان شغلی مد

آدمایی که در مورد بازاریابی و مد کار می کنن بعضی وقتا به قانع سازی خرده فروشان مشغول هستن طراحان مد واسه گسترش کار عکسای اجناس طراحی شده رو در مجلات و روزنامه ها چاپ می کنن.

واسه پیدا کردن عنوانای شغلی مد لیستای زیادی مربوط به این کار هست فهرستی که مربوط به این مهارت هاست رو در رزومه بعضی طراحان هم می تونین پیدا کنین.

در این مقاله به شایع ترین شغلای مد و طراحی می پردازیم با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

مدیر هنری، نماینده خرید

یک مدیر هنری مسئول ظاهر چشمی اجناس خاصه. مدیر هنری صنعت مد واسه شرکتا، مجلات و دیگه مکانای خاص مشغول به کار می شه تصاویری که این هنرمند خلق می کُند روی فروش اجناس خیلی موثره.

خریدار و عوامل خرید لباس یا کفش هم فرد دیگری ست که به یه جور با مد سر و کار داره. این فرد هم مسئولیت تهیه لوازم جانبی، پوشاک و دیگه وسایل لازم رو از مغازها داره. نماینده خرید معمولا بیشتر واسه مغازه های کلی کار می کنه و واسه انتخاب و جذب مشتری نقش اساسی رو اجرا می کنه.

طراح، محقق بازار

طراح کفش با لباس طبق دستورالعملایی که مدیر هنری به اون میده کار می کنه و به طراحی آثار خلق شده به وسیله مدیر هنری می پردازه طراحان بیشتر خودشون هم به طراحی و ارائه مدلای جورواجور لباس، کفش و یا هر وسیله جانبی دیگه می پردازه، اما در شرکتا طراحان زیر نظر مدیران هنری هدایت می شن.

یک محقق مد در بازار، باید تموم آمیختهای مد در بازار رو مورد بررسی قرار داده تا به طراحی موارد تکراری و دور از سلیقه مردم نپردازند. محقق بازار قیمتای کالاهایی رو که خریداری می کنن مورد بازبینی قرار داده و به بررسی مهارتای قوی توجه می کنه تا یافته های خود رو به تولید کنندگان و طراحان انتقال بده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رابطه با ضمیر ناخودآگاه : چیجوری با ضمیر ناخودآگاه خود رابطه برقرار کنیم؟

مدل

یه مدل واسه عکاسان یا کمک به تبلیغ اجناس ارائه می شه. مدلا به تبلیغ اون چه طراحی شده می پرازن. حرکات یا زیبایی مدلا اونا در جلب توجه مردم مهمه. مدلا در شرایط جور واجور و در استودیوهای داخلی شرکتا به کار مشغول ان بیشتر مدلا برنامه های غیر قابل پیش بینی دارن و همیشه سرشون شلوغه اما بعضی از اونا بیکاری رو زیاد تجربه نشون میده.

در این لیست زیر به نمونه شغلای مد و طبقه بندی اونا می پردازیم. عنوان شغلی مد و توضیح اون فعالیتای متفاوتی در بخش و موقعیتای خاصی داره. به فهرست کارایی که به مد مربوط ان زیر توجه کنین.

 

جفت و جور لوازم جانبی

تبلیغات

بررسی و بررسی

خرید کردن

ارتباطات

کامپیوتر و طراحی کامپیوتری (CAD)

ساخت و ساز

طراحی صحنه

طراحی لباس

خلاقیت

پیشرفت

تجارت الکترونیک

هماهنگی رویدادها

جفت و جور پارچه

طراح مد

ارتقاء مد

جذب سرمایه

طراحی گرافیک

ابتکار عمل

طراحی جواهرات

مدیریت

تحقیق بازار

بازاریابی رسانه ها

مایکروسافت آفیس

درجه بندی الگو

ساختن الگو

فتوشاپ

طراحی محصول

پیشرفت محصول، نمونه سازی، خرده فروشی، دوخت و دوز، طرح بندی منابع و …

تموم کسب و کارای ذکر شده به طراحی و مد مربوط می شن و تاثیر مد در این زمینه ها فراوانه این روزها عنوان شغلی مد پیش وند یا پسوند خیلی از کسب و کارهاست.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید