پیدا کردن کار مناسب

پیدا کردن کار مناسب

 

خیلی از مردم می گن که زندگی این نسل بسیار آسونه، اما می بینین در بازار کار به این صورت نیس. میلیونا نفر از دانشجویان بعد از فارغ التحصیل به جستجوی کار هستن اما بدیش اینه با مشکلاتی  روبه رو می شن. با ظهور تکنولوژی که باعث تغییر در دنیای کار و کاسبی شده این باعث کم اهمیت شدن مهارتای آدم هم شده.

آدما قبلاً یک مهارت رو می یاد گرفتن و در طور زندگی خود فقط مشغول یک کار می شدن؛ اما امروز حفظ مهارتای مهم در بازار بسیار سخت شده.
اینجا چند راهنمایی واسه هدایت نسل امروز واسه پیوستن به بازار کار رو بگو می کنیم.

۱- خود رو ارتقاء بدین

شما واسه این کار به بیشتر از یک بیوگرافی از زندگی تون لازم دارین. چون فارغ التحصیل موفقی بودین پس باید خود رو ارتقاء بدین. واسه این کار و زندگی شخصی خود رو ترکیب کنین. به طور مثال؛ مقاله های مورد علاقه خود رو در توئیتر، یوتیوب و بقیه شبکه های اجتماعی دیگه پخش بدین. یک وبلاگ بسازین و آخرین تحولات تخصص خود رو واسه بقیه به نمایش بذارین. مهارتای تون رو که هویت شما رو مشخص می کنه در اینترنت به اشتراک بذارین.

۲- به شکل رایگان کار کنین

پذیرش این واسه جوونا سخته که مجانی پیش آدمایی کار کنن؛ اما یادتون باشه بدون تجربه کسی به شما کار نمی ده! پس با این کار هم تجربه به دست میارین هم اینکه بهتر از بیکار ماندنه. به این صورت می بینین که رئیس شما و یا همکارانتون آموزشایی رو به شما میدن که به تجربیات شما کمک می کنه. به این صورت پیدا کردن کار راحت تر می شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   d

۳- سرمایه گذاری ساده

باید مقداری پول واسه سرمایه گذاری ساده واسه پیدا کردن کار داشته باشین. این کار واسه  آینده و بازنشستگی شمام خوبه. چون اگه پا به سن بذارین دیگه قادر به کار کردن نیستین. و با ظهور شکلای جور واجور تکنولوژی جدید مهارت شمام ارزش خود رو از دست میده.

مطالعه مطلب اگه سرمایه ای واسه شروع کار و کاسبی ندارین، مشکلی نیس! رو هم به شما پیشنهاد میدیم.

۴- تکمیل تحصیلات

به یاد داشته باشین تنها اسلحه مهم شما در این دوره ادامه تحصیله. ممکنه امروز بهترین مهارت ها رو داشته باشین اما با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی مهارت شما ارزش خود رو از دست میده. پس باید به پیشرفت این اسلحه مهم فکر کنین. راه های زیادی هست که بدون هدر دادن زمان و پول می تونین پیشرفت کنین. از روش شکلای جور واجور آموزشا و دوره های آموزشی مهارتای خود رو ارتقاء بدین. در بعضی وقتا شرکتا مبلغی به کارکنان میدن تا مهارتای خود رو ارتقاء دهند. می تونین از روش اینترنت در شکلای جور واجور دوره ها شرکت کنین.
درسته که چالشای این دوره واسه فارغ التحصیلان سخته؛ اما باید از این مشکلات عبور کنن تا به کار مورد علاقه خود برسین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید