فرایند استخدام مدرن

اون چیزی که کارفرمایان و جستجوکنندگان شغل باید بدونن

بازار شغلی در سالای گذشته دچار تغییر و تغییر بزرگی شده. پس طبیعی ست که فرایند استخدام هم عوض شه.
طبق CareerBuilder هر دوی مدیران استخدام و کسائی که به دنبال شغل می گردن باید بتونن خود رو با مراحل و استانداردهای جدید وفق دهند تا یک استخدام مناسب صورت بگیره.

در این پست بعضی حقایقی رو که کارفرمایان و کسائی که به دنبال شغل می گردن باید بدونن جمع آوری شده. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

– یک فرایند سریع نیس !

کسائی که به دنبال شغل می گردن باید بفهمن که پیدا کردن شغل بیش تر از چیزی که انتظارش رو دارن طول میکشه. طبق تحقیق CareeeBuilder از لحظه ای که جستجوی شغل شروع می شه تا وقتی که پیشنهادات کاری قبول کرد می شه عموما حدود دو ماه طول میکشه.
با این حال، وابسته به نوع و موقعیت می تونه طولانی تر هم باشه.

کلید اصلی اینه که بتونین نگاه مثبت خود رو در طول این مدت حفظ کنین.

– تلاش کنین

به طور متوسط کسائی که به دنبال شغل می گردن ۱۱ ساعت رو در طول هفته به دنبال کارن. اگه شما کمتر از این رقم ساعت رو تلاش می کنین بهتره بدونین که فضا رو واسه رقبای خودتون (دیگه کسائی که به دنبال شغل می گردن) باز گذاشته اید.

 

– اگه تا الان از هیچ کارفرمایی پیشنهاد کار دریافت نکردین به این معنی نیس که هیچوقت نتونین!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تغییر شغل یا حرفه به چه عواملی بستگی داره؟

بیشتر از نصف کارفرمایان کاندیداهایی رو که در دفعه ی اول استخدام نشده ان در مرحله استخدام بعدی در اولویت قرار میدن.
پس واسه کسائی که به دنبال شغل هستن خیلی با اهمیته که بتونن وارد شبکه ارتباطی کارفرمای دلخواه شن تا بدین روش بتونن وقتی شرکت استخدامی جدیدی رو شروع کرده از آن باخبر شن.

– مهارتای نرم رو برجسته تر کنین

بیشتر از ۶۰ درصد کارفرمایان گفتن که اصلی ترین وظیفه ی اونا پیدا کردن مهارتای نرم در کاندیداها به هنگام استخدام جدید هست. اینجا لازمه بدونیم که مهارت نرم چیه. مهارتای نرم نگرشای شخصیتی افراده که موجب می شه فرد ارتباطات موثری رو با بقیه بسازه. در طول فرایند استخدام اطمینان پیدا کنین که مهارتای کمتر قابل لمس هستن رو برجسته تر سازید. مثل داشتن نگاه مثبت و انعطاف پذیری به هنگام کار کردن در محیط تحت فشار.

– بسیار درگیر یک رشته تخصصی نباشین!

بیشتر از یک سوم کارکنان در رشته هایی که مربوط به مدارک دانشگاهی شون باشه مشغول به کار نیستن! پس خیلی با اهمیته که ذهن خود رو نسبت به شکلای جور واجور مشاغلی که به دنبال اون هستید باز کنین. بیش تر کارفرمایان روی مهارتای مرتبطی که کاندیداها دارن و می تونن آموزش ببینن تمرکز نشون میده. این، به کسائی که به دنبال شغل می گردن گزینه های بیش تری رو جفت و جور می کنه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید