فیلمهای کارآفرینی

فیلمهای کارآفرینی تا الان دیده اید؟ ما در این مطلب تعدادی از این فیلمهای کارآفرینی رو واسه شما معرفی می کنیم.

یک کارآفرین باید به اندازه ای اکتیو و فعال باشه تا واسه همه برنامه ها زمان جفت و جور کنه. واسه بخشی از ساعات آزاد خود، فیلمایی رو درنظر بگیرین که با مضمونای متفاوت و چالشایی که داخل خود جای دادن موجب تفکر شما شده و ایده های جذابی رو به ذهن تون هدیه میدن.

هالیوود دستی در این کار داره و می تونه چالشا و گرفتاریای کارآفرینان رو به نمایش بزاره. اما بعضی وقتا بهترین راه واسه رسیدن به واقعیت استفاده از هنر داستان نویسی و تخیلیه. هر کجایی در دنیای کار و کاسبی که باشین، می تونین بینشایی رو از این فیلما بدست بیارین. در این پست، فیلمایی رو که به وسیله سایت Entrepreneur معرفی شده باهم می بینیم. این فیلما، طبق موضوعات کارآفرینی، مالی، جست و خیز گروه و رهبری، راه حل، بازاریابی و فروش، حقوق، مسئولیتای اجتماعی و اخلاقی در شرکت انتخاب شدن. که در این پست به معرفی فیلمای کارآفرینی و مالی می پردازیم.

موضوع : کارآفرینی

۱- Startup.com

این یک فیلم مستنده که در سال ۲۰۰۱ تهیه شده و فراز و نشیبای یک زندگی واقعی استارتاپی رو به نمایش میذاره. این فیلم به درک بهتر درباره پیشرفت پیدا کردن و ورشکست شدن کمک می کنه. همینطور داستان عبرت انگیزی داره که نشون میده شریک کار و کاسبی بودن چیجوری می تونه دوستیا رو به خطر بندازه.

موضوعات شامل: امور مالی واسه کارآفرینان، افزایش سرمایه، مدیریت رشد، مهارتای کارآفرینی، ساختار تیم و مهارتای مدیریتی هستن.

 

 

۲-Catch Me If You Can

“اگه می تونی، منو بگیر” یک فیلم کلاسیکه که یک سفر کارآفرینی رو نشون میده. این فیلم به بعضی موضوعات مهم مثل حل مسائل خلاقانه، درآورده یک چیز خوب از شرایط بد و تحمل فشار و سختی واسه رسیدن به موفقیت اشاره داره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تیزر تبلیغاتی Doritos با عنوان Doritos Dogs

موضوعات شامل: مهارتای کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، ثبات قدم، ماموریت کار و کاسبی، تکنیکای فروش شخصی و پول و پله و سرمایه سرمایه گذاریه.

 

 

۳- Lord Of War

اگه طرفدار فیلمهای کارآفرینی طنزی هستید که درونش به مسائل جدی اشاره داره (اصطلاحاً Dark Comedy) فیلم Lord Of War جزو فیلمایی ست که باید ببینین. همینطور اگه دوست دارین درباره ساخت وفاداری مشتری و تکنیکای گفتگو بیاموزید این فیلم به شما کمک می کنه تا به سطح علم مناسب برسین. فیلم Lord Of War با بازی نیکلاس کیج عمیقاً به این مسائل اشاره داره و مطمئن باشین درسایی که یاد می گیرین در کار و کاسبی تون به کار میاد.

موضوعات شامل : مهارتای کارآفرینی، بازارهای در حال ظهور، حل مسائل خلاقانه، مدیریت بحران، تکنیکای گفتگو و روشای هدف دار رقابتی هستن.

 

موضوع : مالی

۴- Wall Street

این فیلم، پنجره ای ست به طرف امور مالی شرکت، مدیریت نمونه کارا، اصول قوانین سرمایه گذاری و بازارهای در حال ظهور. خصوصاً اگه فکر می کنین که فیلم The Wolf of Wall Street کمی زیاده روی داره باید بگیم که این فیلم وال استریت بیش تر اجتماعی، انتقادی ست.

موضوعات فیلم جدا از اینکه امور مالی شرکت به آزمایش و اصول اخلاقی شرکت هم می پردازه.

 

۵- Rogue Trader

این فیلم طبق واقعیت در سال ۱۹۹۰ میلادی تهیه شده. این فیلم نشون میده که پول، چیجوری می تونه باعث رفتارای جنون انگیز در همه حولوحوش شه. همینطور داستان عبرت انگیزی رو درباره کسائی که به اشتباه فکر می کنن قدرت و پول اونا رو فردی مهم و غیرقابل رد می کنه ارائه میده.

موضوعات شامل : آزمایش شرکت، گزارشای مالی، بازارهای در حال ظهور، بازارهای نوظهور و اخلاق کسب و کاری ست.

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید