ایجاد کار و کاسبی

 

شروع یک کار و کاسبی، می تونه سخت ترین کاری باشه که انجام می دید. کارآفرین بودن رو معمولاً به اشتباه پر از روزهای کوتاه می دونن که با تعطیلات لوکس سپری می شه. در حالیکه واقعیت اون، می تونه ً برخلاف اون باشه.
راهنماییایی که در این پست گذاشتیم درسای مهمی رو واسه کسی که در فکر ایجاد کار و کاسبی شخصی اشه شامل میشه. چیزایی که شک نداشته باشینً باید قبل از شروع کار و کاسبی تون اونا رو بیاموزید تا از درست بودن جایگاه و رو به رشد بودن اون مطمئن شید.

اولین نکته، اینه که بدونین هیچ فرمول جادویی واسه موفقیت در کار و کاسبی وجود نداره. بخش بزرگی از لیاقت شما واسه موفقیت کار و کاسبی به ظرفیت شما در اعتماد کردن به غریزهای تونه.

قبل اینکه به طرف ایجاد یک کار و کاسبی پیش برید باید یاد بگیرین که به غریزهای خود اعتماد کنین. خصوصا در دانستن علاقه هاتون و اینکه چیجوری به دنبال رویاهاتون قدم وردارین و یا در این راه به کی اعتماد کنین. از موارد بسیار مهم هستن.

کسی رو که باید به اون اعتماد کرد بشناسین

کار و کاسبی شما، نمیتونه متکی به شخص خود شما باشه. شما بیش تر به عنوان موتور اصلی در پشت کار و کاسبی تون حضور دارین. اما میدونید که یک خودرو تنها با موتور قادر به حرکت نیس!
شما به یک تیم در کنارتون نیاز دارین. پیدا کردن بهترین آدمایی که از سرگذشت کار و کاسبی تون حمایت کنن می تونه بسیار سخت باشه.

شما به شهامتای زیادی در کار و کاسبی تون نیاز دارین. قرار نیس که با افراد معتمدی که چشمای خود رو به طرف همه چیز بسته ان به بالاترین نقطه برسین و از پشت شیشهای زیبایی به جهان نگاه کنین. همه چیز آنطور که به نظر می رسه نیس و غریزه ی شما می تونه نقش کلیدی رو در شناخت افراد صادق و وفادار از آدمایی که اینطور نیستن داشته باشه.
مهم تر از آن اینکه نباید خیلی راحت به مردم اعتماد کنین. شما به دنبال آدمایی هستید که واسه کار و کاسبی تون انتخاب درستی باشن. نه کسائی که دوست داشته باشین با اونا زمان سپری کنین.
تیم سازی، انتخاب باحال ترین، خوش چهره ترین و یا مهربون ترین افراد نیس. تیم سازی یعنی بتونین بهترین استعدادها و کسائی رو که می تونن با کمک به کار و کاسبی، اونو به هدف برسانند پیدا کنین.
کسائی رو که به تواناییا و مهارتای شون اعتماد نکردین هیچوقت استخدام نکنین!
شما و آدمایی که در دور و بر شمان نباید به تنهایی تصمیمات کار و کاسبی رو در پیش گرفتن کنن. استخدام نکردن اقوام شما به عنوان منشی، به این معنی نیس که اونا رو دوست ندارین!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:  

بدونین که چی شما رو به وجد میاره

قبل اینکه به طرف رویاهای خود واسه راه اندازی سالن بستنی فروشی در شهرتون دست به کار شین تمرکز زیادی رو روی بازار هدف و محاسبه سود صرف نکنین! درسته که بخش بسیار مهمی ست اما اگه واقعا علاقه مند به اینکار هستید در اول باید درباره صنعت و ایده ی کار و کاسبی خود ً آشنایی.

کسب و کارایی که از بازار رقابتا با سربلندی بیرون بین همانایی هستن که موسس شون به کاری که می کنه علاقه و شور داره. اگه شما علاقه ای به صنعت خود، ایده و کارآفرین شدن نداشته باشین قادر به موفق شدن در اون نباشین.

در حالیکه هیچ داده های قطعی وجود نداره آمار نشون میده که ۹۰ درصد از استارتاپا با شکست روبرو می شن. این آمار نباید شما رو ناامید کنه اما از راهی که در پیش دارین به شما اخطار میده. اگه به ایده ی خود عشق و علاقه نداشته باشین نمی تونین با طوفانایی که در پیش رو دارین مقابله کنین.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید