قوانین استفاده از گوشی در محیط کار متفاوت اما موثر، تا به حال مدیرتون بخاطر همراه داشتن گوشی یا کار با گوشی هنگام ساعت اداری شما رو مورد باز خواست قرار داده؟

قوانین استفاده از گوشی در محیط کار

 

از قوانین استفاده از گوشی در محیط کار اطلاعی دارین؟ قوانین رفتاری مربوط به این مسئله چیه؟ چیجوری بدون آزار همکاران خود از گوشی خود استفاده کنیم؟  همه کارکنان به گوشی خود در محیط کار نیاز دارن، گوشیا یک جزء جدانشدنی از زندگی مردم شده، بعضی وقتا گوشیا باعث می شه از لحظات سخت کار و کاسبی فرار کنیم و سرگرم باشیم. واسه شنیدن تک تک سوالات شما در این مقاله به قوانین استفاده از گوشی در محیط کار و کاسبی می پردازیم با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

 

گوشی خود رو بی صدا کنین،لغو تماسای غیر لازم

همیشه در محل کار خود صدای گوشی خود رو قطع کرده تا موجب به هم ریختن تمرکز بقیه نشه. اگه از شرکتای دیگری با شما تماس گرفتن و موضوع به کار باشه می تونین با ترک دفتر خود جواب بدین با استفاده درست در زمان مشخص دیگه تمرکز کسی با صدای گوشی شما از بین نخواد رفت.

تماسای غیر ضرودی رو لغو کرده و بعدا” به اونا جواب بدین، حتی اگه یکی از اعضای خونواده شما باشه در محیط کار گفتگوی غیر لازم لازم نیس. صحبت کردن در ساعتای اداری با خونواده باعث نگاه منفی بقیه به شما می شه. هم اینکه با نگاه منفی بقیه تمرکز شما به هم ریخته و اهداف تون تحقق نخواد یافت. اگه جواب دادن به تلفن لازم باشه از محل کار خود بیرون شده و به مکالمه جواب بدین. همیشه از این قانون استفاده کنین ۱۰ قدم از همکاران خود دورتر شده بعد به گوشی خود جواب بدین. تا باعث آزار همکاران خود نشید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خلق امتیاز رقابتی ، هم‌افزایی و فلسفه‌های هدف دار

ساعت جلسه، استفاده از گوشی در دستشوییا

 

وقتی جلسه کاری تون شروع می شه گوشی رو بیرون از اتاق جلسات آزاد کنین. مگه این که این کار باعث ضرر به قانون کسب و کاری تون شه. یا تماس کسب و کاری مهمی رو پیش رو داشته باشین. اگه مجبور شدید به تماس لازم جواب بدین. به تایم مکالمه لازم خود دقت کنین. تا زمان زیادی رو از شما نگیرد. چون مدیرتون ممکنه سخن شما رو قطع کنه. از گوشی خود در دستشوییای عمومی استفاده نکنه. ممکنه این قانون مهم نباشه. اما نباید به اون بی اهمیت باشین. چون بعضی وقتا بعضی مشغول گوش دادن به سخنان شما می شن. و شما درباره امور مهمی مشغول سخن باشین.

با صدای آهسته سخن بگید، پیامک ارسال کنین

صحبت با صدای بلند همیشه باعث آزار بقیه می شه. اگه عادت به صحبت کردن با صدای بلند دارین. رفتن چند قدم دور تر تاثیری نمی ذاره. با بحث کردن تلاش در قانع کردن بقیه نکنین چون صدای بلند تمرکز رو از بین می برن. به جای صحبت کردن پیام ارسال کنین. به جز موارد کسب و کاری، مطمئن شید تموم مکالمات خود رو در ساعتای مشخص و جواب گویی به مشتری انجام دادین. تا به قوانین کار و کاسبی احترام گذاشته و مورد تقدیر همکاران قرار گیرید. قوانین استفاده از گوشی در محیط کار رو یادتون نره.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید