iv>

به گفته جوادی حصار “اصلاح طلبی فرایند فکری و فرهنگیه و بابش روی هیچ فرد و گروهی بسته نیس. مردم عمل اصلاح طلبانه رو تشخیص میدن.”

این تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب  با مطرح کردن سه شاخص؛”شفافیت در کارکرد اقتصادی، سیاسی و …” ، “اطاعت به رای مردم” و “قانون مداری” به عنوان مهمترین شاخصای اصلاح طلبی، اعلام کرد: «آقایان احمدی نژاد، بقایی و مشایی توضیح دهند که در زمان ریاست جمهوری نهم و دهم چقدر در این سه شاخص موفق بودن.»

جوادی حصار باور داره: «باب اصلاح طلبی همیشه بازه به شرط اینکه این سه شاخص مبنای عمل قرار گیرد و اگه تا الان در عمل به اونا ضربه و خدشه ای وارد  کردن اونو اعلام و اصلاح کنن.»

جوادی حصار هم اینکه گفت: «من باور دارم از پایه درباره تیم احمدی نژاد نباید برخورد حذفی صورت گیرد. اونا باید وارد فعالیت سالم انتخاباتی شن. حرف بزنن، بیانیه دهند و از مردم رای بگیرن.»

اما این تحلیلگر مساائل سیاسی تاکید کرد که “با وعده سرخرمن، فریب و عمل غیر شفاف نمیشه ادعای اصلاح طلبی کرد. تنها حرف شاخص اصلاح طلبی نیس. همه افراد می تونن شعار اصلاح طلبانه دهند اما عمل اصلاح طلبانه مهمه، نه شعار.  مثلا آقای روحانی مدعی اصلاح طلبی نیس اما عملکردش اصلاح طلبانهه.”

جوادی حصار درباره اینکه بعضی ناظران فکر می کنن احمدی نژاد و یارانش مثل گذشته تلاش می کنن با رفتارای پوپولیستی به اهدافشون برسن، گفت: «اونا در رفتارای پوپولیستی هم غیر واقعی عمل میکنن.  پوپولیسم یعنی توجه به مطالبات توده مردم تاجایی که امکان اون فراهمه. این مسئله خیلی بد نیس. رفتارای پوپولیستی تا وقتی که منطبق با واقعیات باشه مضموم نیس. اما مردم رو به جای آب به سراب حواله دادن و و عده دروغین و غیر واقعی دادن عوامفریبیه.»

اون گفت: «عوامفریی  استفاده از نقطه ضعف مردم به نفع خوده. نشونه وقتی فردی همه چیزاش رو باختهه. در مناسبات اقتصادی شکست خورده س، وقتی کسی به اون میگه اگه من بیام ۲۵۰ هزار تومن یارانه میدم پیش خود میگه شاید داد، به طرف اون میره.»

جوادی حصار با بیان اینکه یکی از وظایف حاکمیتی نظام اینه که از اینطور اقدامات عوامفریبانه پیشگری کنه”، اعلام کرد: «اینطور اقدامات احساسات مردم رو جریحه دار می کنه. دودش به چشم همه میره. هیزم و سوختش هم نظام و سرمایه های نظام می شه.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به بعضی رفتارها در دولت احمدی نژاد واسه گل آلود کردن فضا و پس ماهی گیری از آن، گفت: «سازمان مدیریت رو منحل کردن وبرنامه و نظام اقتصادی رو از بین بردن. این شک نداشته باشین یک رفتار غیر اصلاح طلبانهه چون که با این کار اقتصاد رو از شفافیت بیرون کردن.»

: «بودجه کشور رو که به شکل هرساله تصویب می شد به بودجه فصلی تبدیل کردن. این خود شفافیت اقتصادی رو خیلی زیر سوال می بره. طوری بودجه بسته می شد که مشخص نبود سه ماه آینده چه خبره. بی برنامگی و عمل ملوک الطوایفی اصلا اصلاح طلبانه نیس. اعتبارات ملی رو به جای تصویب در هیات دولت به استانا می بردن و تصویب می کردن زیر فشارهای بومی  و منطقه ای.»

جوادی حصاردر پایان اعلام کرد: «آقای مشایی به جای ادعای اصولگرا بودن توضیح بده که اون همه درآمد نفت در زمان دولت نهم و دهم کجا رفت؟ و چیجوری هزینه شد؟ به جای درخواست نبود هجمه بهتره درخواست ایجاد دیالوگ کنن چون که هیچکی به دنبال تخریب اونا نیس. آقای مشایی و بقایی توضیح دهند به چه دلیل معاون اول دولت قبلی الان در زندانه؟»

منبع: فرارو

ایرنا -خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم- در تاریخ ۲۴ فرودین ۹۶ مطلب زیر رو در سایت منتشر کرد:

 

معاون سازمان میراث فرهنگی:

مشکلات اقتصادی کشور به دلیل کارکرد بد دولت نهم و دهمه

قم- ایرنا – معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید واسه سروسامون دهی به امور اقتصادی کشور، گفت: ریشه اصلی مشکلات اقتصادی امروز به دلیل کارکرد اقتصادی بد دولت نهم و دهمه.

به گزارش ایرنا، سعید شیرکوند روز پنجشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در تالار امام جواد(ع) استانداری با اشاره به شعار امسال با عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید» گفت: شرایطی که بر اقتصاد کشور حاکمه، اقتضا می کنه که تمرکز خیلی زیادی بر بحثای اقتصادی داشته باشیم.
اون با اقرار به این که اقتصاد کشورمون یک اقتصاد مطلوبی نیس و این واقعیتی غیر قابل کتمانه، گفت: اقتصاد کشور با مشکلاتی که در دولت نهم و دهم با اون روبرو شد، شرایط خیلی بدی پیدا کرد.
: حالا خوبیش اینه دولت تدبیر و امید با هدفی که به موضوع اقتصاد داشته و استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و هم اینکه کمک کارشناسا خبره و مباحث فرامرزی تونسته مشکلات کشور رو حل کنه.
شیرکوند ادامه داد: بدیش اینه الان فضایی در کشور ایجاد شده که همون کسائی که این شرایط رو ساختن حالا صدای بلندتری پیدا کردن و علیه دولت نقدهای اقتصادی مطرح می کنن، در حالی که عدد و رقم و حساب و کتاب کارکرد دولت یازدهم نشونه.
: این که امسال، سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغاله، بیشتر از هر چیز نشون دهنده اینه که کشور مشکل بیکاری داره یعنی نقطه ساده تحلیلای اقتصادی واسه حل مشکلات اقتصادی رو میتونیم از اشتغال شروع کنیم.
شیرکوند با توضیح دادن این موضوع که دولت یازدهم موفق شده در سال ۹۵، بالغ بر ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور بسازه، یادآور شد: این در حالیه که برابر آمار ارایه شده از طرف مرکز آمار ایران، متوسط اشتغال ایجاد شده در طول هشت سال دولت نهم و دهم تنها ۲۴ هزار شغل بوده.
اون هم اینکه با اشاره به این که حامیان دولت نهم و دهم موضوع افزایش بیکاری در کشور رو مطرح می کنن، گفت: اونا درست می گن بیکاری زیاد شده، ولی خیلی غیر علمی، غیر اخلاقی و غیر شرعیه که بدون توجه به علل وجود این مشکل به اون بدیم.
اون در توضیح دلیل بالا رفتن آمار بیکاری در کشور گفت: هرساله یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن به جمعیت جویای کار کشور اضافه می شن که از این تعداد ۷۰۰ هزار تن شاغل می شن و ۵۰۰ هزار تن هم شغلی پیدا نمی کنن، به خاطر این افزایش میزان بیکاری یه چیز بدیهیه.
معاون سازمان میراث فرهنگی در جواب به منتقدان اقتصادی دولت تدبیر و امید گفت: وقتی بیکاری زیاد می شه معنی اون اینه که دولت در ایجاد اشتغال ضعیف بوده؟ این ظرفیتای از دست رفته در دولت گذشته س که موجب تشکیل بیکاری در کشور در این حد و اندازه بالا شده، پس باید به این بحث ذره ای مساوی تر نگاه کنیم.
: اگه رهبر فرزانه انقلاب از دولت انتظارهای بیشتری دارن، هم واسه اینه که دولت تلاشای بیشتری واسه برطرف کردن مشکل بیکاری داشته باشه.
شیرکوند، سال گذشته رو سالی بسیار سخت واسه دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اضافه کرد: برغم تنگناهای شدیدی که دولت در اون به سر برده، دستاوردهای بزرگی رو در بخش اقتصاد و اشتغال کشور رقم خورده و موفق شده ثبات و پایداری اقتصادی رو حفظ کنه.
اون بالا رفتن سطح امید به زندگی در جامعه رو از یافته های پربار اقدامای انجام شده در دولت تدبیر و امید بر شمرد و اضافه کرد: امید به زندگی شاخص بزرگی در علم اقتصاد حساب می شه و هر چند اونو نسبت به طول عمر یک جامعه محاسبه می کنن اما میزان امید به زندگی حتی واسه یک خانوار و یک فرد هم معنی داره که احساس کنه شرایط زندگی اون آروم یا متلاطمه.
اون با اشاره به پایین اومدن سطح امید به زندگی در جامعه طی دولت گذشته گفت: تلاطم اقتصاد کشور به حدی بود که همه قیمتا به شکل روزانه رصد می شد، اما الان شرایط به شکلی شده که اقتصاد کشور واقعا در حالت ثبات قرار داره.
شیرکوند در ادامه با توضیح دادن این موضوع که این ثبات اقتصادی قابل فهم و درکه، اضافه کرد: سرمایه گذاران هنوز با تمایل کامل وارد میدون نشدند و مشغول آزمایش و مطالعه هستن، چراکه سرمایه گذاری یک مراحل کوتاه مدت نیس و هیچکی واسه یک یا ۲ سال واسه این موضوع تصمیم گیری نمی کنه.
: دست کم نتیجه فعالیتای قثتصادی دولت این بوده که انگیزه مطالعه واسه سرمایه گذاری در بخش تولید کشور رو در سرمایه گذاران تقویت کرده.
اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در سال جاری با موضوع بررسی کارکرد سال ۹۵ دستگاه های جور واجور در بخش اقتصاد مقاومتی و هم اینکه نقاط ضعف و قوت اون برگزار شد.
۷۴۰۳/ ۱۱۷۵ خبرنگار: محسن آقاگلی ** پخش دهنده: رضا علیمحمدی

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   آواتار بازاریابی و نقش اون در موفقیت راه حل بازاریابی

 

 

منابع:

ویکی پدیا

ahmadinejad.ir

فرارو

raheemrooz.ir

irna.ir

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی