همین حالا در دوره آموزش مجازی “کسب ثروت” ثبت نام کنین.

مدل سازی

بحث مدل سازى که بر مبناى یکى از پیش فرض هاى ان ال پىه رو ادامه مى دهیم.
درس سی و دوم- مدل سازی (۲)

ما میتونیم با مدل سازى از یک نفر که قبلاً به هدف ما رسیده، به هدف مون برسیم. مثلاً اگه هدف ما ثروته، باید یک فرد پولدار رو مدل خود بذاریم.
اما نکته مهم اینکه مدل و الگو با ارزش هاى درونى ما برابری داشته باشه. ممکنه ثروتمندان زیادى رو بشناسیم، اما مسیرى که اونا براى پولدار شدن طى کردن رو باید دقیقاً بدونیم. باید مطمئن شیم روشى که اون براى رسیدن به ثروت طى کرده، منطبق با ارزشا، باور و عقاید ماست.
قبل از انتخاب مدل و الگوى مناسب، باید راجبه اون اطلاعات دقیقی به دست بیاریم. اگه امکان داره، حضورى با اون ملاقات کنیم و اگه ممکن نیس، از راههای ممکن در مورد اون اطلاعات به دست بیاریم.
در صورت داشتن اطلاعات کامل، مى توان، استراتژى اونو استفاده کرد و به نتیجه مطلوب رسید.


یک نکته باحال و مهم
ما باید طورى حرکت کنیم که در انتهاى راه، چیزى بالاتر از مدل انتخابى خود باشیم.


 

عبدالجبار کاکایی یکى از شاعران و ترانه سرایان سرشناس کشور ماست. اون خاطره اى تعریف کرد و از خودش گفت:

وقتى جوون بودم، الگویم در شاعرى، حافظ بود. اونقدر عاشق حافظ بودم که عین اون شعر مى گفتم. شعرهایم مثل حافظ شده بود و از این حالت به خود مى بالیدم. حتی بعضى از اشعارم، از دید فرم و معنا چیزى از حافظ کم نداشت! از این حیث مورد تأیید و تشویق همه بودم.
اما یه روز یکى از استادان شعر و ادب و عرفان حرفى زد که اول ناراحت شدم؛ اما بعد سرنوشتم رو تغییر داد! عبدالجبار کاکایى مى گوید: استادم گفت:
حتى اگه خود حافظ هم شوى، آخرشً یک وجود اضافه هستى! چون همه حافظ رو مى شناسند و به زودى تو رو از یاد مى برند. هر چقدر اشعارت مثل حافظ باشه، بازم در حافظها نمى مانى و یک وجود اضافه هستى.
اون از آن به بعد تصمیم گرفت ازحافظ اثر قبول کنه، اما خودش باشه!

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مهارتایی واسه حفظ کسب و کارای آینده


شمام اینطور باشین! طورى مدل سازى کنین که خودتون براى دور و بریا مدل شید.
یعنی در عین تأثیرپذیرى از مدل، خلاقیت خود رو هم وارد کنین.


اگه مدل شما در پولدار شدن بیل گیتس یا وارن بافته، از درس هاى اونا در کنار توانایی هاى فردى خود استفاده کنین تا منحصر به فرد شید.
اینه الگوبردارى موفق و آگاهانه!
من آقاى احد بزرگ زاده رو که از ثروتمندان مطرح ایران هستن رو از نزدیک دیده ام. ایشون با تواضع و رو راست از تجربیاتش مى گوید. از این فرصتها استفاده کنین.


یک نکته بسیار باحال و به درد بخور و امیدوار کننده!
مدل مورد نظر شما حتما نباید به خاطر همین زمان و زنده باشه! یعنی مى تونه انسانى باشه که چند سال پیش فوت کرده. این واقعاً شدنیه! سؤال اینجاست:
کسى که سالها پیش فوت شده، چیجوری مى تونه مدل ما باشه؟
دو حالت هست:
۱= با مطالعه آثاری که از آن برجای مونده (کتاب و مقالات) با طرز فکر اون و با بررسى بیوگرافى اون از سبک زندگی اون خبردار شیم. این ً قابل درکه.
خوب دقت کنین:
۲= هرکی که ً فوت مى کنه و دیگه به شکل فیزیکى در این دنیا وجود نداره، از خودش اثرى نامحسوس و غیرقابل مشاهده برجاى مى گذارد!
در حالت دوم که مورد بحث الان ماست صحبت از یه اثر نامحسوس و غیرقابل مشاهده س.
این اثر چیزی نیس جز آگاهی!
پس آگاهى چیه؟
مجموعه اطلاعات و تجربیات هر فرد، پس از فوت، به شکل انرژى ذهنى در این جهان باقى مى موند که این آگاهی در شرایط خاص قابل دسترسى هستش.

 

بیشتر بخونین:

  • درس سی و دوم- مدل سازی (۲)
  • درس سی و یکم- پیش فرض NLP و مدل سازی
  • درس سی ام- فرق اختلاف و اختلاف!

 

همین حالا در دوره آموزش مجازی “کسب ثروت” ثبت نام کنین.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید