مدیریت اولین پروژه همیشه کمی استرس و یا ترس رو داره. اول واسه دریافت اولین پروژه به خودتون تبریک بگید، رئیس شما این فرصت رو به عنوان افزایش مهارت واسه کارکنان و افزایش اعتماد به نفس واسه می دونه.

مدیریت اولین پروژه

با گرفتن اولین پروژه تعدادی از سوالات رو تو ذهن خود مرور می کنین؟ سوالاتی چون، چیجوری میتونم شروع کنم؟ مراحل لازم واسه شروع تا آخر پروژه چیه؟ چیجوری یک تیم پروژه ای با کارایی بالا بسازم؟ کی در این پروژه به من کمک می کنه؟ پشتیبان اجرایی دارم؟ و خیلی از سوالات دیگه.

این پست روی رهبری و مدیریت اولین پروژه متمرکز شده، ابتکار تیم، سازماندهی واسه پیشرفت طرح پروژه ها و بسیاری نکات دیگه که باعث موفقیته با ما همراه باشین تا روش اجرا و مدیریت اولین پروژه ها رو توضیح دهیم.

مراحل پایه واسه شروع پروژه

تعریف دامنه

اولین و مهمترین مرحله در هر پروژه تعیین دامنهه. واسه رسیدن و با ایجاد چه هدفی پروژه می سازید؟ هدف پروژه چیه؟ مهم و لازم ست تعریف دقیقی از محدوده کار خود داشته باشین.

اگه تعریف و توضیح دقیقی از رئیس خود دریافت نکردین خودتون تحقیق کنین. فرض کنین پروژه شما مربوط به یک عروسیه، باید بدونین چند نفر پذیرش دارین، واسه چه مهمانانی میز ویژه آماده کنین، هزینه لوازم اضافه چقدر می شه و …

درک خط زمان

چه زمانی پروژه باید تکمیل شه؟ همونجوریکه مشغول پیشرفت پروژه خود هستید، ممکنه با بعضی انعطاف پذی یا مشکلات در طول زمان روبرو شید. مهلتایی که واسه تکمیل پروژه ها میدن ثابت هستن محدودیتای خود با بقیه رو مقایسه کنین، واسه تموم نکات کار تیم رو جمع آوری کرده و به گفتگو بدین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   درسایی از مارتین لوترکینگ درباره سخنران بودن

مراحل کوچیک تر پروژه رو فهرست کنین تا شما رو به درک مراحل و سطحای عمیق کار برسونه. یه برنامه پیشنهادی رو تهیه کرده تا تموم مراحل خود رو در یک طرح جمع آوری شه. تهیه این مراحل در جدولا باعث شناسایی مراحل مقدماتی واسه استفاده بهتر می شه. روشای مدیریت رسمی پروژه واسه پیشرفت و رسم نمودارها به درد بخور بوده و سطح علم کلی فعالیت رو زیاد می کنه.

با استفاده از بسته های نرم افزاری خیلی از جزئیات کار رو بهتر میفهمید، این نرم افزارها موقعیتاتون رو با بقیه تعیین کرده و به موفقیت تبدیل می کنه.

طرح پایه خود رو بسازین

ازعملکرد تیم خود و بقیه سهامداران پروژه باخبر شید. جدول زمانی و برنامه های کاری خود رو متناسب با پروژه در زمان مطلوب تنظیم سازید. واسه تهیه یک طرح پایه هر گونه تغییرات واسه طرح ساده رو فرآهم بیارین. مدیریت اولین پروژه با برنامه ریزی درست موفقیت آمیز میش میره.

درخواست تنظیم پروژه

تقریبا هیچوقت به اندازه کافی زمان، پول و با استعداد اختصاص یافته واسه یک پروژه به طور برابر وجود نداره. شغل شما طوری طراحی شده که با منابع محدودی از مردم رفت و امد داشته باشین. بیشتر پروژه ها با محدودیتایی روبرو می شن که خیلی راحت می تونن خطر نابودی داشته باشن.

واسه برطرف ساختن مشکلات از همون اول سوالات خود رو بپرسید تا با مشکلات روبرو نشید. مدیریت اولین پروژه واسه کارآفرینان جوون استرس آوره اما با گامای درست و رسیدن به موفقیت باعث افزایش اعتماد به نفس و مهارت می شه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید