مدیریت مالی زنان

خیلی از مردم نمی تونن پول خود رو مدیریت کنن و پس اشتباهات زیادی رو مرتکب می شن که تاثیرات منفی رو روی اونا داره. شاید بعضی فکر می کنن این به تربیت فرد و یا حتی جنسیت هم مربوط باشه. اشتباهاتی در مدیریت پول هست که خانوما بیشتر از آقایان مرتکب اونا می شن.
۷ اشتباه عادی خانوما در مدیریت پول و سرمایه رو واسه شما توضیح میدیم همراه ما باشین.

۱- احساس گناه

طبق تحقیقات انجام شده ۶۷ درصد از خانوما بعد از خرید چیزی احساس گناه می کنن. خانوما هر کاری رو بخوان بکنن. احساس گناه می کنن. یا هنگام انجام کاری مثل خرید پول بیشتری به اون میدن و این بخاطر بد بودن شرایط مالی طرف مقابله. تحقیقات نشون میده خانوما بیشتر از آقایان احساس گناه می کنن.

۲- نجات بقیه

شاید خانوما مبلغی از پول رو تقدیم خونواده یا دوستان خود کنن تا مشکلات مالی خود رو حل کنن. تحقیقات انجام شده در Psychology Today مشخص می کنه که رحم و مهربانی یک رفتار ذاتی نیس!

۳- ناتوانی در دفاع از خود

به طور مثال شاید به یک خانوم پولی قرض دهند. اما خجالت و شرم باعث می شه اون پول رو پس نگیرند. این به این خاطره که معمولاً خانوما درخواستای بقیه رو رد نمی کنن. به ویژهً اگه کار مربوط به امور منزل باشه! بسیار براشون سخته که از خود دفاع کنن. تحقیقات نشون میده خانمایی که توانایی دفاع از خود رو دارن نسبت به بقیه خانوما رشد و پیشرفت بیش تری هم دارن. این در حالی ست که بقیه معمولاً دفاع کردن زن از خود رو بد می دونن. پس بهتره پولی رو که قرض دادین پس بگیرین یا با طرف مقابل واسه گرفتن پول قراردادی تنظیم کنین.

۴- خرید واسه لذت و آرامش

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   الویت بندی اهداف به چه شکل شکل میگیره؟

این خطا در بین خانوما رایجه. تحقیقات انجام شده به وسیله دانشگاه University of Hertfordshire مشخص می کنه که ۷۹ درصد خانوما واسه لذت و آرامش به خرید می رن. اگه شمام این جور باشین به شما پیشنهاد می کنیم این کار رو ترک کنین.

۵- به شخص دیگری بذارین امور مالی شما رو مدیریت کنه

یک نامه از یک خانوم به دستمون رسیده که در اون قید شده هنگام جدا شدن از همسر خود هیج حساب بانکی نداشته و هیج سندی به نام خود نداره. چون تموم سرمایه اش به وسیله همسرش مدیریت می شده.  پس یک خانوم باید مدیر خوبی واسه پولای خود باشه تا در آینده با هیچ اتفاق ناجوری روبرو نشه.

۶- نبود بحث درباره امور مالی

یک نامه هم از یک خانوم دیگه به دست مون رسیده بود که می گفت قرض بزرگی داره اما همسرش از این موضوع خبر نداره! این بسیار شایع شده؛ تا الان از خود پرسیده اید که به چه دلیل نباید درباره امور مالی با هم بحث داشته باشین؟ شاید یکی از دلایل اون، مباحثی ست که معمولا باعث می شه مردم فکر کنن زنان بسیار بیش تر از مردان به مادیات و پول اهمیت میدن و شخصیتی مادی گرا دارن. خودتون رو با اینجور افکاری درگیر نکنین! با درمیون گذاشتن امور مالی با همسرتون یا بقیه سرمایه خود رو بهتر مدیریت کنین.

۷- نبود برنامه ریزی

یکی از خانوما میگه بعد از زایمون شغل خود رو ترک کرده. بعد از آن همسرش به تنهایی از پس مخارج بر نمی اومد. در این صورت شکلای جور واجور قرضا به وجود اومدن. پس خانوما باید به طور دقیق برنانه ریزی داشته باشن تا در آینده به اینجور مشکلاتی بر نخورند.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید