مدیریت و رهبری اخلاقی

رهبری اخلاقی تاثیر زیادی در کیفیت کار و کارکنان یا حتی رفتار اونا داره. کسائی که در رهبری اخلاقی برترند، فقط از جهت کار خود یا فرهنگ سازمانی شرکت موفق نیستن بلکه تلاش دارن در کل دنیا فرق بسازن. راهنماییایی هست که واسه رهبری اخلاقی کار و کاسبی تون باید در پیش گرفتن کنین. با ما همراه باشین.

 

با هر مسئله پیچیده ای رو برو شید، اخلاق خوب رو از کار روزانه خود جدا نسازید.

درباره پیچیدگیای هر مسئله اخلاقی در کار و کاسبی خود با هم بحث کنین. بقیه رو در تصمیمات تون شریک کنین تا در انتخاب مسائل مهم به کمک شما بشتابند. رهبری باشین که همه درباره انتخابای اخلاقی اون صحبت می کنن، و به بقیه واسه تصمیم گیری یا حل اینجور مشکلاتی آموزش میدن. واسه کارکنان خود توضیح بدین اخلاق واژه ای ست که با اون کار و کاسبی تون رو اداره می کنین. تلاش کنین در هر کدوم از عملکردهای شرکت مثل آموزش، دیدار با مشتری، یا جلسهای هدف دار درباره رهبری اخلاقی که کار و کاسبی تون رو ضمانت می کنن سخن بگید.

 

به رفتارای شخصی و منفی اجازه ندین اعتمادتون رو نابود کنه

احترام رو شعاع و پایه فرهنگ کار و کاسبی خود بذارین. رهبری باشین که همه از آن توقع اخلاق فوق العاده ای رو داشته باشن. آموزش این فرهنگ به تیم باعث می شه مسئولیت کارای خود رو مسوولیتشو قبول کنن. اعتماد به نفس نیازمند ارتباطی درسته. به اخلاق رهبری فقط واسه اجرای قوانین فکر نگاه نکنین. رهبر شما به عملکردهایی نیازمنده که مصرف کنندگان بدونن مدیر شرکت فقط به فکر سود خود نیس! بلکه رضایت مشتری و داشتن کیفیت خوب محصول واسه اون اهمیت زیادی داره. یاد بگیرین چیجوری روی بقیه با اخلاق رهبری خوب تاثیر بذارین. داشتن اخلاقی خوب فقط واسه رعایت کردن قوانین در شرکت نیس؛ بلکه در جای جای زندگی می تونه به درد بخور باشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   صحبتای سیمون سینک درباره جوونا

 

کسی رو از اجرای قوانین اخلاقی عفو نکنین، لحظه های خوب رو جشن بگیرین.

اجازه ندین هیچ کسی از اجرای قوانین اخلاقی سر باز داره. مطمئن شید همه به یک اندازه قوانین رو رعایت می کنن حفظ ارزشای اخلاقی باعث می شه تیمی شکست ناپذیر داشته باشین و همه شما رو مدیر برتر بخش خود بدونن. مدیری که همه ارزشا رو رعایت کرده و از رفتار غیر اخلاقی انصراف می کنه به عنوان رهبری متفاوت در جهان شناخته می شه و همه به زیبایی از آن سخن می گن. لحظات زیبای این راه رو جشن بگیرین و خوشحال باشین. اخلاق رهبری رو به عنوان یک داستان بادوام ببینین و اونو برنامه ای آموزشی ندونین. تلاش کنین ارزشا رو در هر جای کار و زندگی خود لمس کرده و موندگاری بخشید. از همه بخواهید در اجرای بهتر کار شما رو کمک کنن.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید