مدیریت کار و کاسبی می تونه از بروز مشکلاتی جلوگیری کنه. مدیریت به طور طبیعی باعث تکامل تموم رویدادهای لازمه. با مدیریت درست به شناسایی مشکلات و مدیریت کارکنان خود درباره مسائل جور واجور بدین.

مدیریت کار و کاسبی

مدیران به ارائه جلساتی واسه نظم و رشد سالم و لازم کار می پرازن. در این پست به ارائه راهنماییایی واسه اجرای بهتر کار و کاسبی به وسیله مدیر می پردازیم.

نقطه شروع رو پیدا کنین

با در نظر گرفتن چالشای ارتباطی مدیران، تیمای شرکت تلاش داشته باشن به شناسایی مشکلات پرداخته و اونا رو در اختیار مدیر بذارن، هنگام حل مشکلات کار و کاسبی شرکت، روند رشد کار در آینده بهتر پیش میره.

توضیح وضعیت فعلی کار نه تنها مدیریت کار و کاسبی رو رو راحت می کنه بلکه اشتیاق بقیه واسه کار رو زیاد می کنه. مدت جلسات هفتگی رو حدود نیم ساعت در نظر بگیرین تا باعث اتلاف وقت بقیه نشه.

موفقیت رو بسازین

مدیران واسه پیشرفت و جلو بردن فرصتا به ارائه نرم افزارهای آموزشی به کارکنان بدن و نتیجهکار خوب کارکنان رو جوایزی چون کمکای مالی اعلام کنن، مدیران اجرایی می تونن یافته های هر ما پیشرفت و موفقیت رو بررسی و به مدیر کل اعلام کنه.

کارکنان از روش پیام کوتاه سوالات خود رو به مدیر ارائه دهند سوال و جواب درباره کار در روند مثبت تاثیر داره. میزان سوالات مهم نیس مهم بودن سوالات مهم هستش این که کارکنان بدونن چه سوالی رو واسه چه بخشی بپرسند تا اون بخش رشد کنه بسیار مهم هستش.

به کارکنان جدید کار مهم بسپارین

استخدام افراد متخصص می تونه گزینه خوبی باشه اما تصمیم به همکاری با این افراد مهم ترین بخش کاره یک متخصص باید توانایی اداره کارای تخصصی رو هم داشته باشه، در یک جلسه کارکنان رو به یک وعده غذا دعوت کرده و تاریخچه شرکت رو براشون بگو کنین، محدودیتای کاری، تشویق و پاداشا، یافته های مالی از کار مثبت، فرصتای بازار، اولویتای کلیدی و … رو واسه جلو بردن سازمان توضیح بدین.

چشم انداز خود رو گسترش بدین

یک مدیر عامل باید راه هدف دار سازمان رو تعیین و گسترش بده و تا وقتی که مشکلات حل نشده باشن از رابطه با بقیه دست نکشد. تصمیم گیری در کار و کاسبی، کار دشواریست به خاطر همین کارکنان نباید فقط فقط آدمایی باشن که دنبال ارزشای مالی خود بگردند. در حالی که کارکنان باید به ایجاد دیدگاه هدف دار کمک کنن. مدیریت کار و کاسبی باید بتونه به روشنی جذابیت و هیجان کار رو توضیح کنه تا باعث گسترش چشم انداز کار و کاسبی شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رابطه با ضمیر ناخودآگاه : چیجوری با ضمیر ناخودآگاه خود رابطه برقرار کنیم؟

جفت و جور کردن منابع

تنها مدیر می تونه متعادل کردن منابع رو جفت و جور کنه. سرمایه و مردم دو عامل مهم منابع واسه شرکتا هستن. مدیر عامل باید در زمان مناسب دو عامل مهم رو در مقادیر و زمان مناسب واسه موفقیت شرکت در دسترس بذاره. تموم مدیران در برخورد با بودجها دارای تجربه بوده و توانایی تخصیص بودجه واسه منابع رو می دونن اما مدیر عامل باید با در نظر گرفتن اهداف شرکت، تعادل بین گروه های کار رو واسه ابتکار و نوآوری حفظ کنه. مهارت و تصمیم گیری در این مورد نیازمند درک عمیق تموم جنبه های کار و کاسبی با یک دید کلی ست. قرار دادن افراد مناسب در موقعیتای مناسب با آموزش تخصصی شاید یکی از مهم ترین اقدامات مدیرانه.

فرهنگ سازی

فرهنگ سازی یکی از اهداف مدیریت کسب و کاره. فرهنگ یه سری از نگرشا، اهداف، رفتارها و ارزش هر جامعه س. فرهنگ سازی در شرکتا باعث افزایش تجربه کارکنان بوده و نتیجه مثبتی روی مشتریان داره. هر گروه منظم از فرهنگ سازی پیشرفت پیدا میکنه. مدیر عامل باید دائم در حال کنترل فرهنگ کار و کاسبی واسه رسیدن به موفقیت و پیشرفت باشه.مهمترین بخش فرهنگ “ارزش” است، مدیر عامل تضمین می کنه که هر بخش کار باید دارای یک ارزش باشه یک فرهنگ خوب احساس امنیت، احترام رو به بهترین راه واسه دیگه ایجاد میکنه.

ایجاد تیمایی واسه دقق شدن روی بازار

ایجاد تیمی متمرکز روی بازار، واسه رابطه و همکاری با مدیر یک راه حل کارآمده. تیمای متمرکز در بازار با تعیین روشای هدف دار لازم و شناسایی برنامه های نیاز به حل مشکلات زیادی می پرازن.

عموما این جور تیما رو مدیران اجرایی و مدیران پروژه ها تشکیل میدن. چون نقشای کلیدی به کارکرد بهتر مدیریت کار و کاسبی کمک می کنن. راه و روش مدیریت پروژه ها واسه راه حل و سازماندهی و کنترل ابتکارات جور واجور خوبه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید