مدیر خوب

مدیر خوب در دنیا، به اونایی می گن که می تونن یک سازمان خوب رو به یک شرکت فوق العاده تبدیل کنن.

اونا همانایی هستن که کارکنان رو همیشهً به طرف بهبودی و پیشرفت هدایت می کنن. اونا رو بیش تر درگیر کرده و موجب رخ دادن اتفاقات خوب در شرکت می شن.

رئیس موفق بجای سرکوب کردن کارکنان، تشویق کننده ذهنای هشیار بوده و خلاقیت رو در اونا جستجو می کنه.

بهترین رؤسا، بدون درنظر گرفتن بخش فعالیت و اندازه سازمان، بعضی ویژگیای مشترک خودشون رو به اشتراک گذاشته ان. در ادامه به این ۵ ویژگی می پردازیم:

  • مدیر خوب درک بالا از “نحوه ی ایجاد اعتماد به نفس” در بین کارکنان داره

مدیر خوب ، هیچوقت اجازه نمی دن که کارکنان واسه شکست، شرایط محیط و پیش آمدها رو سرزنش کنن. اونا باید انرژی خوشایندی رو که بر “امکانات” تمرکز داره پایه کار خود بذارن. نه مشکلاتی که ایجاد شده رو!

پس، انگیزه و اعتماد به نفس کارکنان به طور پیوسته افزایش یافته و موفقیتا هم افزون می شه.

  • متعصب بودن روی “نظم” داشتن

بهترین رؤسا، برنامه های اجرایی با کیفیت بالا و قابل رسیدن رو واسه کارکنان سازمان برنامه ریزی می کنن. یک رئیس برجسته و ممتاز اجازه نمی ده که محیطی پر از خشونت و ترس بر فعالیتای شون اثر بزاره. تلاشاشون واسه کسب سودآوری بیشتر و جلوگیری از ایجاد عادتای بد؛ سقوط ناپذیره.

  • مدیر خوب ثبات و موندگاری داره

مؤثرترین رئیس، کسی ست که بجای انحراف و تغییر راه دادن، زنجیره ای از تصمیمات رو واسه سازمان آماده کرده و توانایی تعریف نقشا و وظایف ً روشن و رو رو واسه کارکنان داشته باشه تا اونا رو خوب درگیر مجموعه کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رازهای موفقیت و عادتای صاحبان کسب وکار موثر و موفق

در کنار رئیسی با این ویژگیا؛ همه افراد خوب از جایگاه خودشون آگاه بوده و وظایف ویژه خودشون رو عملی میسازن.

  • استواری

پروژه هایی که بهترین رئیسا رو دوش دارن، محکم بوده و از توانایی “به انجام رسوندن کارا” دارن. کارکنان شون، با نگاه کردن به رئیس مجموعه درسای زیادی می گیرن چون که؛ شخصیت رئیس اونا به شکلی ست که همیشه به طرف موفقیت در پیشه. این دسته از کارکنان، هیچ نگرانی درباره محبوب شدن در مجموعه ندارن و بیش ترین نگرانی ی اونا درباره بهبود روند، تعهد و پیش رفت شخصیه.

  • صادق و روراست بودن با “شرکت و تموم کسائی که در اونجا مشغول به کارن”

بهترین رئیسا، کسائی هستن که بجای نگرانی درباره اعتبار شخصی خود؛ نیازای شرکت رو در اولویت قرار میدن. اهداف اونا، از کسب درآمد و سودآوری سازمان بدست میاد. بجای استفاده نیرو از بیرون سازمان، همیشه در تلاشند تا مدلای مثبت رو در داخل مجموعه خود سازماندهی کرده و به نتیجه برسانند.


 

سخن آخر:

اگه شمام واسه مدیری کار می کنین که به نوبه ی خود رئیس توانمندی ست، مطمئن باشین که واسه فعالیتای خود پاداش می گیرین نه واسه محبوبیتای تون! شما می تونین با کار کردن در پیش اونا، هم مهارتای فردی و هم مهارتای حرفه ای خود رو بهتر کنین. یک مدیر لایق، به جایگاه و طرف شما معنی خاصی می بخشه. در این حالت، شغل شما بیش تر از اینکه شغل باشه، به عشق و علاقه مندی شما بدل می شه.


 

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید