مراحل ساخت برند شخصی

برند شخصی، همون چیزی ست که شما رو به دنیا نشون میده. پس دلایل زیادی رو میشه نام برد واسه اینکه که یک برند قوی، حاضر نباشه از یک برند بی عرضه و از کار افتاده واسه خودش استفاده کنه.

وقتی که مردم شما رو بشناسن و قادر باشن درک و تخصص خاصی رو به شما نسبت دهند یعنی شما در بخش ی خود موفق بوده و در صنعت ویژه خود به درجه ای از اعتبار رسیدین. سوالی که اینجا ساخته میشه اینه: چیجوری می تونین بیش تر به رسمیت شناخته شید؟ چیجوری می خواین قدرت و طرفدارانی رو واسه خود بسازین؟ اگه به دنبال ساخت برند شخصی واسه خودتون هستید در ادامه، با راه هایی واسه رسیدن به اون آشنا شید:

 

اعتبار خودتون رو بسازین

تصور کنین که ساختن یک “خودِ غیرواقعی” چقدر می تونه مشکل باشه! شما دقیقاً باید بی توجه به اینکه چه احساسی درباره چیزی دارین به یه روش کارا رو به انجام برسونین، به یه روش دیگه ظاهر شید و به یه روش متفاوت دیگه صحبت کنین. بعضی از کارشناسا پیشنهاد میدن که با شکل و حالت دادن به اون چیزی که بقیه می بینن برند شخصی خودتون رو بسازین. اما حفظ این روش واسه دراز مدت طاقت فرسا هستش.

برند شما باید رفلکسِ کسی که شما هستید باشه. اعتقادات و باورهای خودتون رو می شناسین؟ میدونید واسه چی به پا خواستین؟ نقاط ضعف و قوت خود رو می شناسین؟

هیچوقت یادتون نره که – مردم با بقیه در ارتباطند. اگه مثل یک آدم واقعی به نظر نرسید یا اگه فقط حالت دروغینِ خود باشین مردم چیجوری می تونن به شما اعتماد کنن؟ حتی اگه به مدت کوتاهی هم از شما خرید کنن تنها کمی اختلاف کافی ست تا مشکلاتی رو در این روند ایجاد کنه.

برند شخصی، اولین و مهم ترین پیشرفت از درک خودِ واقعی شماس که باید با جهان اونو به اشتراک بذارین. ماسکای خود رو از صورت خود بیرون کنین و از ضربه خوردن نترسین!

صحبت کردن

اگه در حال تلاش واسه ساخت برند شخصی خود هستید، باید طبق ی یک نظم صحبت کنین. این جمله به بهتر شدن بخشیدن مهارتای ارتباطی شما اشاره داره.

به خاطر بسپارین: اگه شمام همیشه به روشی که بقیه رفتار می کنن صحبت کنین، در بین همه این شلوغیا پنهون میشید.

از جایگاه “علم” و “قدرت” صحبت کنین. نشون بدین که میدونید درباره چی صحبت می کنین. به روشی جواب سوالات رو ارائه بدین که رضایت مخاطبان رو جفت و جور کنه. نشون بدین که اعتماد به نفس دارین. ممکنه بعضی افراد با شما مخالف بوده و یا از شما انتقاد کنن. در اینجور حالتی، مهم ترین چیز اینه که شما با آغوش باز با این بازخوردها روبرو شید. از بقیه بخاطر به اشتراک گذاری افکار و عقایدشون تشکر کنین. اگه فهمیدین که انتقاد اونا منطقی ست، با خود روراست باشین و تحقیق کنین که چیجوری میشه به بهتر کردن اون پرداخت.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تهیه پرسشنامه مشتری و چند اصل کلیدی و موثر در تهیه پرسشنامها

صحبت کردن، فرصتی ست واسه دیده شدن و شنیده شدن! از کوچیک، شروع کنین و ساختن رو ادامه بدین.

مقالاتی درباره رهبری بنویسین و در مصاحبها شرکت بدین

مقالاتی درباره تفکرات رهبری و مصاحبها واسه شما اعتبارات زیادی رو ایجاد می کنن. همونطور که گفته شد، اگه منتظر بهترین فرصتا بشینین زمان و تلاش زیادی رو هدر دادین. بجای اون، تلاش کنین هرچیزی رو که در سر راهتون قرار میگیره پذیرا باشین. بدین روش به زودی می بینین که در همه جا نام شما نمایان می شه. حضور داشتن در رسانه ها، رابطه با ناشران و انتشارات آنلاین می تونه جواب خیلی از چالشا باشه. همینطور یکی از راه های قدرتمندی ست که نشون میده شما درباره چیزی که صحبت می کنین خوب آگاه هستید. هر روزنه ای که شما واسه رابطه ایجاد می کنین میتونه قدرت برند شما رو زیاد کنه.

حضور آنلاین داشته باشین

میدونید که ظاهر شما در دنیای آنلاین چیجوری به نظر میاد؟ این موضوع، چیزی ست که باید در هر جای و زمانی به بررسی اون بدین. حسابای کاربری که در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی دارین رو بررسی کنین. صفحات کاربری تون، شما رو فردی متخصص نشون میدن؟ تحقیقات بسیاری انجام شده که ثابت کردن با مشاهده ی صفحات کاربری و پروفایل افراد در شبکه های اجتماعی تا حدودی میشه به علایق، افکار و سبک زندگی اونا فهمید. چون بطور خودآگاه و بعضی وقتا ناخودآگاه آدم جذب چیزایی می شه که به اونها علاقه داره. پس واجب شد که صفحات تون در شبکه های اجتماعی رو موردبررسی دوباره بذارین.

واسه برند شخصی خودتون سایت دارین؟ یکی از بهترین راه ها واسه کسب رتبه در جستجوی نام تون، ساخت یک وب سایته. می تونین در این مورد با تیم طراحی سایت مجموعه پدیده فکر مهتر همراه باشین تا شما رو مالک یکی از بهترین وب سایتای کشور کنن. از روش کلیک بر اینجا با اونا در تماس باشین. امیدوارم که مطلب مفیدی رو همراه شما بوده باشیم.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید